Adam Hložek  Loni v létě se rozhodovalo o tom, kam povedou kroky Adama Hložka. Sparťanský útočník byl žádaným zbožím, okolo něhož krouží řada evropských velkoklubů. Moc dobře o něm věděli také v Arsenalu, který už v roce 2018 Hložka oslovil. Ten ale, společně se svým agentem Pavlem Paskou, nabídku z Londýna odmítl. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Václav Kadlec  Václav Kadlec býval obrovským talentem českého fotbalu a zdálo se, že má nakročeno k velké kariéře. Zajímala se o něho řada bohatých klubů, mezi nimiž byl i Arsenal. V té době hrával v klubu i Tomáš Rosický a tým vedl manažer Arséne Wenger. Kadlece ale do týmu nezískal. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Schick  Ještě když Patrik Schick válel v Sampdorii, tak okolo něj kroužil jeden evropský velkoklub vedle druhého. V roce 2017 projevil zájem i Arsenal, v Anglii jej však chtěl údajně taky Tottenham, Everton nebo Crystal Palace. Český útočník ale nakonec zamířil do římského AS a nyní je hráčem Leverkusenu. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Vydra  V roce 2013 měl za sebou Matěj Vydra parádní sezonu v druholigovém anglickém Watfordu, za který nastřílel dvaadvacet branek. Nebylo tedy žádným překvapením, že okolo něj začaly kroužit i kluby z Premier League. Jedním z nich byl údajně Arsenal, Vydra ale nakonec zamířil do West Bromwiche Albion. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mohli se stát Kanonýry. 5 českých útočníků, které kdysi chtěl získat Arsenal

Arsenal už opět budí respekt, jako Manchester City, Chelsea nebo Liverpool. Nejsou u toho ale žádní čeští hráči. Přitom to (možná) mohlo být jinak.

Není to ještě tak dávno, co v Arsenalu působili Tomáš Rosický nebo Petr Čech. Kanonýři však v minulosti stáli také o další české fotbalisty, mezi nimiž bylo i pět útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Fenin

Martin Fenin Teplice.jpg

Je tomu už řada let, co byl Martin Fenin pořádně žhavým zbožím. O tehdejší hvězdu světového šampionátu hráčů do dvaceti let měl zájem například Juventus, mluvilo se však i o dalších klubech. Jedním z nich byl Arsenal, což zmiňoval italský deník Il Messaggero. „Martina chce mnoho světových klubů. Jsou mezi nimi i Arsenal a Liverpool, ale žádný z anglických celků nás doposud s konkrétní nabídkou nekontaktoval,” citoval plátek hráčova agenta Pavla Zíku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Adam Hložek

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni v létě se rozhodovalo o tom, kam povedou kroky Adama Hložka. Sparťanský útočník byl žádaným zbožím, okolo něhož krouží řada evropských velkoklubů. Moc dobře o něm věděli také v Arsenalu, který už v roce 2018 Hložka oslovil. Ten ale, společně se svým agentem Pavlem Paskou, nabídku z Londýna odmítl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Václav Kadlec býval obrovským talentem českého fotbalu a zdálo se, že má nakročeno k velké kariéře. Zajímala se o něho řada bohatých klubů, mezi nimiž byl i Arsenal. V té době hrával v klubu i Tomáš Rosický a tým vedl manažer Arséne Wenger. Kadlece ale do týmu nezískal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Patrik Schick

Patrik Schick Sampdoria.jpg

Ještě když Patrik Schick válel v Sampdorii, tak okolo něj kroužil jeden evropský velkoklub vedle druhého. V roce 2017 projevil zájem i Arsenal, v Anglii jej však chtěl údajně taky Tottenham, Everton nebo Crystal Palace. Český útočník ale nakonec zamířil do římského AS a nyní je hráčem Leverkusenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Vydra

Matěj Vydra Watford.jpg

V roce 2013 měl za sebou Matěj Vydra parádní sezonu v druholigovém anglickém Watfordu, za který nastřílel dvaadvacet branek. Nebylo tedy žádným překvapením, že okolo něj začaly kroužit i kluby z Premier League. Jedním z nich byl údajně Arsenal, Vydra ale nakonec zamířil do West Bromwiche Albion.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud