Na hraně NHL. 4 čeští obránci, které letos čeká tvrdý boj o místo mezi elitou

Do uplynulé sezony NHL zasáhlo devět českých obránců. Letos toto číslo bude nejspíš podobné.

Filipa Hronka čeká první kompletní sezona ve Vancouveru. Radko Gudas odešel do Anaheimu, Jan Rutta rozšířil českou kolonii v San Jose, kterému patří i Radim Šimek. Filip Král zamířil z Toronta do Finska a čtyři další české obránce čeká v NHL tvrdý boj o místo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Libor Hájek – New York Rangers

hajek_web.jpg

Rangers mají hodně silný kádr. Libor Hájek, kterého draftovala Tampa Bay, se do něj poprvé dostal už v sezoně 2018/19, od té doby se pohybuje na hraně prvního týmu a farmářského Hartfordu. V uplynulém ročníku pětadvacetiletý odchovanec Komety odehrál v NHL 16 zápasů, ve kterých dal jeden gól. V AHL přidal 24 startů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Jiříček – Columbus Blues Jackets

profimedia-0733798391.jpg

Tento ročník by mohl být jeho. V tom minulém šestka draftu 2022 a opora české stříbrné juniorské reprezentace odehrála v NHL čtyři zápasy, zbytek sezony pak devatenáctiletý bek působil na farmě. V Clevelandu David Jiříček zářil, dal šest branek, přidal 32 asistencí a ukázal, že si místo v prvním kádru Blue Jackets zaslouží. Dostane ho?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Stanislav Svozil – Columbus Blue Jackets

Stanislav Svozil Columbus.jpg

Jiříčkův parťák z Columbusu. Blue Jackets jej draftovali v roce 2021 a v minulém ročníku mu dali poprvé šanci nahlédnout do NHL. Kapitán českých stříbrných juniorů naskočil v závěru sezony do dvou zápasů a zaznamenal i jednu asistenci. Do jednoho duelu dvacetiletý bek naskočil taky v AHL, jinak ale celý ročník působil ve WHL, kde hrál za tým Regina Pats. Kolik prostoru dostane v NHL letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Zbořil – Boston Bruins

Jakub Zbořil Boston 22.jpg

V Bostonu se v minulé sezoně sešla početná česká kolonie. Její součástí byl také šestadvacetiletý obránce Jakub Zbořil, který v roce 2022 podepsal s Bruins nový dvouletý kontrakt. Účastník uplynulého světového šampionátu v NHL přidal 22 startů a čtyři body. O místo v prvním týmu bude muset zase bojovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud