Na Letné se hledá nová jednička. 4 gólmani, kteří mohou hájit branku Sparty

Start fotbalové sezony se blíží, pražská Sparta ale musí vyřešit ještě řadu otazníků. Jeden z nich se týká i gólmanů.

Jedna věc je jistá, ve Spartě končí zkušený rumunský gólman Florin Nita, který byl ještě loni na podzim jedničkou Pražanů. Kdo začne sezonu mezi třemi tyčemi tentokrát? Letenští mají k dispozici tři vyrovnané brankáře - a čtvrtý může ještě přijít. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Dominik Holec 

Dominik Holec Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Bude sparťanskou jedničkou? Možná ano. Sedmadvacetiletý slovenský gólman se dostal do brány rudého týmu v závěru podzimu a nevedl si vůbec zle. V lize nakonec odchytal deset duelů, v nichž vychytal čtyři čistá konta. Šanci na to, že zahájí sezonu právě on, rozhodně má, o místo se ale hlásí i další. 

FotoVlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Vojtěch Vorel 

profimedia-0700396597.jpg

Kandidátem na post brankářské jedničky Sparty je taky Vojtěch Vorel. Ten byl ve Spartě od svých čtyř let, do prvního týmu se ale dosud nedostal. Šestadvacetiletý gólman působil na Slovensku a poslední dva roky byl oporou Českých Budějovic, ve kterých sbíral zkušenosti od Jaroslava Drobného. Bude zajímavé sledovat, jakou pozici si ve Spartě vybuduje. 

FotoVlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Milan Heča

Milan Heča Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Už se zdálo, že je ve Spartě na odpis, za pražský tým loni chytali nejdřív Florin Nita a poté Dominik Holec, nakonec ale přišla řada taky na Milana Heču. Jednatřicetiletý gólman naskočil do deseti zápasů a nevedl si v nich vůbec zle. Znovu se přihlásil o šanci, na prahu nového ročníku je však opět v obtížné situaci. 

FotoVlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Matěj Kovář 

profimedia-0642798400.jpg

Brankářská situace ve Spartě nemusí být uzavřená. Jak totiž informoval portál ruik.cz, na Letnou by mohl dorazit ještě Matěj Kovář. Dvaadvacetiletý brankář, který je oporou českých lvíčat, patří Manchesteru United. Na Old Trafford působí už pět let a s rodákem z Uherského Hradiště jsou v Manchesteru spokojeni, do prvního týmu se ale zatím nedostal. 190 centimetr vysoký Kovář byl na hostování ve Swindonu nebo Burtonu, zamíří teď na Letnou? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud