Na tuto metu nedosáhl ani Jágr. 3 čeští útočníci, kteří v jediné sezoně KHL dali aspoň 35 gólů

Jaromír Jágr odehrál v KHL tři sezony, během nichž patřil k největším hvězdám ligy. V Omsku sbíral bod za bodem, některé mety ale nepokořil.

Ve své první sezoně v KHL nastřílel Jaromír Jágr 25 branek. V dalším ročníku jich měl na kontě dvaadvacet a v sezoně 2010/11 dal za Omsk 19 gólů. To nejsou vůbec špatná čísla, někteří čeští útočníci se ale dostali ještě dál. Tři z nich dokonce během jediné sezony KHL nasázeli alespoň 35 branek. Borce, jimž se to povedlo, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jan Marek 

Jan Marek Magnitogorsk.jpg

Útočník Jan Marek zamířil do Ruska v roce 2006, když odešel ze Sparty do Magnitogorsku. V sezoně 2008/09, kdy se hrála poprvé KHL, nasázel 35 branek a stal se nejlepším střelcem celé soutěže. V Metallurgu vydržel ještě rok a poté zamířil do moskevského CSKA. Hrál taky za Mytišči a poté odešel do Jaroslavle, ovšem v roce 2011 bohužel tragicky zahynul. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Pavel Brendl 

Pavel Brendl-Novgorod.jpg

Jan Marek nebyl jediným hráčem, který v sezoně 2008/09 ovládl tabulku střelců KHL. Společně s ním se dostal na 35 branek také Pavel Brendl, jenž tehdy hájil barvy Novgorodu, za který v následujícím ročníku nasázel dalších 27 gólů. Poté hrával taky za Kometu Brno nebo Pardubice a naposled působil ve Finsku.

Foto: Pavel Rakusan / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Dmitrij Jaškin 

Dmitrij JAškin Dynamo 2.jpg

V NHL nikdy naplno nerozbalil, co v něm je. Několik let působil v St. Louis, pak to zkoušel ve Washingtonu, ale svůj potenciál zúročil, až když hrál za Dynamo Moskva v KHL. V sezoně 2019/20 dal 31 branek a dostal se na 63 bodů, o rok později však posunul svou střeleckou laťku ještě o kus dál. Na kontě měl po základní části 38 gólů, ke kterým přidal 22 asistencí. Na metu 35 branek by mohl zaútočit i v současném ročníku, v němž hájí barvy Petrohradu a má ve statistikách už 22 gólů po 40 zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud