Naděje budoucnosti. 9 českých hokejistů, kteří prošli letošním draftem NHL

Loňský lov talentů nebyl pro český hokej příliš úspěšný. Letošní draft se ale vyvedl, zámořské kluby si vybraly už v prvním kole dva české zástupce a na dalších sedm ukázali později.

Devět hráčů? S takovým úspěchem se moc nepočítalo. O místo v zámořské lize budou bojovat další talentovaní hokejisté, kteří prošli letošním draftem NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Martin Nečas (12. pozice, Carolina)

Martin Nečas draft.jpg

Čekalo se, že půjde v první desítce, dokonce se spekulovalo o elitní pětce, i 12. místo je ale úspěchem. Martin Nečas se stal očekávanou českou jedničkou draftu a už brzy by se měl rvát o místo v Carolině. Je však možné, že příští sezonu ještě odehraje za brněnskou Kometu, v jejímž dresu prožil velmi dobrý extraligový ročník. Po boku Erata a spol. se toho může stále hodně naučit.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 10

Filip Chytil (21. pozice, New York Rangers)

Filip Chytil.jpg

Překvapení draftu. Čekalo se, že Filip Chytil půjde na řadu na přelomu prvního a druhého kola, 21. místo však trumflo veškerá očekávání. Sedmnáctiletý útočník, jenž v uplynulé sezoně odehrál 40 extraligových zápasů za Zlín, se stal nejmladším draftovaným hráčem prvního kola a druhou volbou New Yorku Rangers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Petr Kváča (114. pozice, Colorado)

Petr Kváča Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Nejlepší český brankář letošního draftu. Devatenáctiletý Petr Kváča, který si v minulé sezoně vychytal post jedničky Českých Budějovic, jejichž branku hájil i v neúspěšné baráži, míří do Colorada. Ani on sám však neví, zda bude pokračovat v Avalanche, v Motoru či v nějakém z extraligových klubů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 10

Ostap Safin (115. pozice, Edmonton)

Ostap Safin 2.jpg

115. místo bylo mírným zklamáním, čekalo se, že se Ostap Safin dostane na řadu dříve. Hlavní ale je, že uspěl a teď bude jen na něm, jak se předvede v Edmontonu, který by měl v příštích letech patřit k nejsilnějším týmům NHL. Osmnáctiletý útočník odehrál v uplynulé sezoně osm zápasů za sparťanské áčko, je však pravděpodobné, že další zkušenosti bude sbírat už v zámoří.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 10

Jakub Galvas (150. pozice, Chicago)

Jakub Galvas 4.jpg

Osmnáctiletý obránce se zabydlel v sestavě olomoucké Mory, do které míří i Jakubův otec Lukáš Galvas, po jehož boku bude talentovaný bek sbírat další zkušenosti. Ty se mu budou náramně hodit, v draftu si ho totiž vybralo Chicago, ve kterém působí Michalové Rozsíval s Kempným a nově také Jan Rutta. Zamíří mezi ně jednou i Galvas?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Tomáš Vomáčka (154. pozice, Nashville)

Tomáš Vomáčka.jpg

Nashville letos sváděl tuhý finálový boj s Pittsburghem, který byl nakonec úspěšnější a získal Stanley Cup. Na Crosbyho a spol. byl krátký také Pekka Rinne, jenž je považován za jednoho z nejlepších gólmanů planety. V organizaci Predators působí také Marek Mazanec a nově do ní míří další český gólman Tomáš Vomáčka. Osmnáctiletý odchovanec Hradce Králové bude od nové sezony chytat v NCAA za univerzitní tým v Connecticutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Dominik Lakatoš (157. pozice, New York Rangers)

Dominik Lakatoš 1.jpg

Čekalo se, že draftem projde už před rokem, tehdy si ale Dominika Lakatoše nikdo nevybral a dvacetiletý útočník si musel ještě rok počkat. Letos na něj ukázal New York Rangers, který dvacetiletého útočníka získal ze 157. pozice. V Liberci by si zlatého a stříbrného medailistu z posledních dvou let, jenž v letošním play-off „udělal“ 13 kanadských bodů, rádi nechali, je však možné, že se Lakatoš vydá ihned za Atlantik.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Jiří Patera (161. pozice, Vegas)

Jiří Patera.jpg

Třetí český brankář do party. Nováček z Vegas získal Tomáše Hyku, z Detroitu si vzal Tomáše Noska a v draftu ulovil Jiřího Pateru. Jednička českobudějovické juniorky šla na řadu z 161. pozice. Zůstane v zámoří, nebo bude pokračovat v Motoru?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Daniel Bukač (204. pozice, Boston)

Daniel Bukač.jpg

Posledním českým hokejistou letošního draftu byl 204. Daniel Bukač. Osmnáctiletý odchovanec Chomutova, jenž měří téměř dva metry, má za sebou premiérovou zámořskou sezonu v Brandon Wheat Kings, ve kterém si nevedl vůbec zle. Ovšem prosadit se do prvního týmu Bostonu, to bude oříšek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud