Tom Rothe (obránce) - 17 let  Loni v létě se přesunul levý obránce Tom Rothe ze St. Pauli do Dortmundu, za který v minulém ročníku Bundesligy naskočil do prvních zápasů mezi dospělými v nejvyšší soutěži. Vysoký levonohý zadák je velkým příslibem německého fotbalu. V Borussi má podepsaný kontrakt do roku 2024 a podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,2 milionu eur. Profimedia.cz
 Abdoulaye Kamara (záložník) - 17 let  Defenzivní záložník Abdoulaye Kamara je rodákem z Guineje, odkud se ale přesunul do Francie a fotbalově se vzdělával v akademii Paris Saint-Germain. Už v 16 letech hrál za tamní celek do 19 let a v srpnu roku 2020 debutoval dokonce v seniorském celku v přátelském utkání proti Sochaux. Loni v červenci však zamířil severovýchodním směrem a zakotvil v Dortmundu. Minulou sezonu strávil v rezervním týmu, za který naskočil do 14 utkání, v nadcházející sezoně by se mohl dočkat debutu v Bundeslize. Ve vestfálském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2024 jeho tržní cena nyní odhaduje na milion eur. Profimedia.cz
 Jamie Bynoe-Gittens (útočník) - 17 let  Londýnský rodák Jamie Bynoe-Gittens se mihl v akademii Chelsea a dva roky pobyl ve výukovém fotbalovém středisku Manchesteru City, ale v roce 2020 nabral směr přes kanál La Manche a usadil se v Dortmundu. Jeho start v Borussii zbrzdil nástup koronavirového šílenství a natržený kolenní vaz, kvůli němuž byl několik měsíců mimo hru. V minulém ročníku si však odbyl debut mezi dospělými v Bundeslize. Naskočil do čtyř utkání, z toho jednou v základní sestavě. Ve výborném světle se prezentoval v UEFA Youth League, v níž nasázel šest gólů ve čtyřech zápasech. Portál TransferMarkt už nyní odhaduje jeho tržní cenu na čtyři miliony eur. Profimedia.cz
 Soumaila Coulibaly (obránce) - 18 let  Francouzský stoper Soumaila Coulibaly na sobě v letech 2018 až 2021 pracoval v akademii Paris Saint-Germain, načež mládežnický reprezentant země galského kohouta zamířil do Dortmundu. V minulém ročníku nastupoval v rezervním týmu Borussie, v tom nastávajícím by se ale měl dočkat debutu mezi seniory a zahrát si v Bundeslize. Urostlý zadák s malijskými kořeny má se „žlutočernými“ podepsanou smlouvu do konce sezony 2023/24. Jeho tržní cena nyní činí asi tři čtvrtě milionu eur. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Naděje Dortmundu. 7 hráčů, kteří ještě nemají 20 let a mohou v budoucnosti přivést Borussii k titulu

Borussia Dortmund patří dlouhodobě k německé fotbalové elitě. Jednou by mohla sesadit z trůnu Bayern Mnichov. Když ne v nadcházející sezoně, tak v blízké budoucnosti. Potenciál na to má.

Každý špičkový klub stojí (nebo by měl stát) kromě peněz na dvou pilířích. Prvním je dobrá přestupová politika a druhým kvalitní práce s mládeží a výchova talentů. V Dortmundu dělají obě věci zatraceně dobře.

V klubu je nyní dost mladých a nadaných hráčů, kteří jsou obrovským příslibem do budoucnosti. V následujících kapitolách najdete sedm fotbalistů, jimž je maximálně 20 let, a kteří mohou brzy přivést Borussii nejen k německému titulu, ale také k úspěchu v Lize mistrů.

Pokračování 2 / 8

Youssoufa Moukoko (útočník) - 17 let

Youssoufa Moukoko.jpg

Už když mu bylo 12 let, hrál v německé reprezentaci do 16 let a vzbuzoval údiv. Youssoufa Moukoko totiž vypadal mnohem vyspěleji než jeho o několik let starší spoluhráči a protihráči. Nyní je mu (údajně) 17 let a hraje za tým Borussie Dortmund v Bundeslize dospělých.

8. prosince 2020 debutoval Moukoko za Dortmund v Lize mistrů střídající hráč v zápase proti Petrohradu a stal se nejmladším hráčem v historii soutěže ve věku 16 let a 18 dní. První start za Dortmund v Bundeslize zaznamenal 15. prosince proti Werderu Brémy a svůj premiérový gól vstřelil o tři dny později proti Unionu Berlín, čímž se stal ve věku 16 let a 28 dní nejmladším střelcem v historii Bundesligy a o jeden rok překonal rekord Floriana Wirtze (17 let a 34 dní).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Tom Rothe (obránce) - 17 let

Tom Rothe.jpg

Loni v létě se přesunul levý obránce Tom Rothe ze St. Pauli do Dortmundu, za který v minulém ročníku Bundesligy naskočil do prvních zápasů mezi dospělými v nejvyšší soutěži. Vysoký levonohý zadák je velkým příslibem německého fotbalu. V Borussi má podepsaný kontrakt do roku 2024 a podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Abdoulaye Kamara (záložník) - 17 let

Abdoulaye Kamara.jpg

Defenzivní záložník Abdoulaye Kamara je rodákem z Guineje, odkud se ale přesunul do Francie a fotbalově se vzdělával v akademii Paris Saint-Germain. Už v 16 letech hrál za tamní celek do 19 let a v srpnu roku 2020 debutoval dokonce v seniorském celku v přátelském utkání proti Sochaux. Loni v červenci však zamířil severovýchodním směrem a zakotvil v Dortmundu. Minulou sezonu strávil v rezervním týmu, za který naskočil do 14 utkání, v nadcházející sezoně by se mohl dočkat debutu v Bundeslize. Ve vestfálském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2024 jeho tržní cena nyní odhaduje na milion eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Jamie Bynoe-Gittens (útočník) - 17 let

Jamie Bynoe-Gittens.jpg

Londýnský rodák Jamie Bynoe-Gittens se mihl v akademii Chelsea a dva roky pobyl ve výukovém fotbalovém středisku Manchesteru City, ale v roce 2020 nabral směr přes kanál La Manche a usadil se v Dortmundu. Jeho start v Borussii zbrzdil nástup koronavirového šílenství a natržený kolenní vaz, kvůli němuž byl několik měsíců mimo hru. V minulém ročníku si však odbyl debut mezi dospělými v Bundeslize. Naskočil do čtyř utkání, z toho jednou v základní sestavě. Ve výborném světle se prezentoval v UEFA Youth League, v níž nasázel šest gólů ve čtyřech zápasech. Portál TransferMarkt už nyní odhaduje jeho tržní cenu na čtyři miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Soumaila Coulibaly (obránce) - 18 let

Soumaila Coulibaly.jpg

Francouzský stoper Soumaila Coulibaly na sobě v letech 2018 až 2021 pracoval v akademii Paris Saint-Germain, načež mládežnický reprezentant země galského kohouta zamířil do Dortmundu. V minulém ročníku nastupoval v rezervním týmu Borussie, v tom nastávajícím by se ale měl dočkat debutu mezi seniory a zahrát si v Bundeslize. Urostlý zadák s malijskými kořeny má se „žlutočernými“ podepsanou smlouvu do konce sezony 2023/24. Jeho tržní cena nyní činí asi tři čtvrtě milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jude Bellingham (záložník) - 19 let

Jude Bellingham.jpg

Anglický záložník Jude Bellingham přišel do Borussie Dortmund v červenci roku 2020 za 25 milionů liber (k nimž mohou naskákat další miliony za výkony hráče či další přestup) z Birminghamu a stal se nejdražším sedmnáctiletým fotbalistou v historii. V dresu City působil od sedmi let a když mu bylo 16 roků a 38 dní, odbyl si debut v prvním týmu, čímž se stal nejmladší hráčem v historii Birminghamu.

V dresu Dortmundu debutoval 14. září 2020 v základní sestavě v pohárovém utkání proti Duisburgu, v němž přispěl jedním gólem k výhře 5:0 a stal se nejmladším střelcem Borussie v historii ve všech soutěžích. O pět dní později debutoval v Bundeslize a hned si připsal do statistik asistenci.

Bellingham je nesmírně silný na balonu, ale taky poctivý v defenzívě. Hráč, který prošel všemi mládežnickými výběru Anglie, je obrovským talentem a příslibem do budoucna. Nyní ho čeká třetí sezona v Bundeslize a i když oslavil na konci června teprve 19. narozeniny, bude patřit k největším hvězdám soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Giovanni Reyna (záložník) - 19 let

Giovanni Reyna.jpg

Hrát v 17 letech téměř pravidelně v německé Bundeslize, to už značí vysokou kvalitu a pořádnou dávku fotbalového talentu. Americký záložník Giovanni Reyna je příkladem toho, že se takoví mladíci stále dají najít.

Borec, který přišel do Dortmundu v roce 2019, si záhy odbyl premiéru v nejvyšší německé soutěži dospělých a do konce premiérového ročníku stihl naskočit do 15 zápasů. V další sezoně už si vybojoval místo v základní sestavě, v níž dosud 32 utkání, v nichž zaznamenal čtyři góly a pět nahrávek. V minulém ročníku ho zbrzdila v rozletu série zranění, ale v Dortmundu si od něho hodně slibují v nadcházející sezoně. Experti ho typově přirovnávají k brazilské legendě Kaká.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud