5. Aleš Matějů – 2,5 milionu eur (Brighton and Hove Albion)  Pravý obránce Aleš Matějů je odchovancem Příbrami, odkud v roce 2015 zamířil na západ Čech. Hned v premiérové sezoně ve Štruncových sadech pomohl Viktorce k mistrovskému titulu. V klubu vydržel ještě další rok a v srpnu 2017 se vydal na svou první zahraniční štaci. Nováček anglické Premier League Brighton za něho zaplatil dva a půl milionu eur a on podepsal tříletý kontrakt. Nedostával však žádné příležitosti v soutěžních zápasech a od dalšího ročníku ročníku byl na hostovní v italské Brescii, kam v roce 2019 za 1,8 milionu eur přestoupil. Profimedia.cz

5. Aleš Matějů – 2,5 milionu eur (Brighton and Hove Albion)
Pravý obránce Aleš Matějů je odchovancem Příbrami, odkud v roce 2015 zamířil na západ Čech. Hned v premiérové sezoně ve Štruncových sadech pomohl Viktorce k mistrovskému titulu. V klubu vydržel ještě další rok a v srpnu 2017 se vydal na svou první zahraniční štaci. Nováček anglické Premier League Brighton za něho zaplatil dva a půl milionu eur a on podepsal tříletý kontrakt. Nedostával však žádné příležitosti v soutěžních zápasech a od dalšího ročníku ročníku byl na hostovní v italské Brescii, kam v roce 2019 za 1,8 milionu eur přestoupil. | Profimedia.cz

 4. Petr Jiráček – 3,5 milionu eur (VfL Wolfsburg)  Záložník Petr Jiráček vylétl jako kometa, stal se hvězdou Plzně, jejím tahounem v Lize mistrů, propracoval se do reprezentace a na začátku roku 2012 podepsal kontrakt s německým Wolfsburgem, kam si ho vyžádal tehdejší kouč Felix Magath. Viktoria za něho obdržela tři a půl milionu eur. Jiráček premiérové zahraniční angažmá začal velmi dobře, později ale o místo v základní sestavě přišel týmu. Po návratu domů zakotvil ve Spartě, hrál také za Jablonec nebo Zlín. Profimedia.cz
 3. Vladimír Darida – 4 miliony eur (SC Freiburg)  Vladimír Darida převzal v Plzni roli po Pavlu Horváthovi. Na začátku sezony 2013/14 pak Viktorce pomohl k postupu z kvalifikace do Ligy mistrů a následně odešel za čtyři miliony eur do Freiburgu. Strávil tam dvě povedené sezony a následně zamířil do berlínské Herthy, kde se stal jednou z ústředních postav mužstva a působí tam dodnes. Profimedia.cz
 2. Patrik Hrošovský – 5,2 milionu eur (KRC Genk)  Patrik Hrošovský patříval k nejvytíženějším hráčem Fortuna ligy a klíčovým mužům Plzně. Výkony slovenského záložníka šly rok co rok nahoru a neunikly pozornosti zahraničních skautů. Byl v hledáčku klubů z Anglie, Německa, Itálie a Španělska. Bylo jasné, že Plzeň svou oporu neudrží věčně. Do Plzně přišel v roce 2011. Byl na hostování v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě, v prvním týmu Viktorky začal pravidelně nastupovat až v jarní části sezony 2013/14. Tehdy byla jeho tržní cena zhruba 600 tisíc eur. Od té doby jeho hodnota prudce rostla. Zatímco ještě v létě roku 2016 činila podle portálu TransferMarkt dva miliony eur, o tři roky později byla víc než třikrát tak vysoká - šest a půl milionu eur. Nakonec odešel v létě roku 2019 do belgického Genku za 5,2 milionu eur. Profimedia.cz
 1. Michael Krmenčík – 6 milionů eur (Club Bruggy)  Jelito, kopyto, zaplať to! A Bruggy platily. V roce 2020 poslal belgický klub na účet Plzně šest milionů eur za jednoho nejpřeceňovanějších českých hráčů posledních let. Útočník Michael Krmenčík se sice podepsal pod tři mistrovské tituly Viktorie a dostal se také do reprezentačního celku, ale jeho hernímu stylu spousta fanoušků nikdy nemohla přijít na chuť. Za Bruggy odehrál po přestupu jen 15 ligových utkání, klub ho pustil dvakrát na hostování (PAOK Soluň a Slavia Praha) a před pár dny ho prodal za nespecifikovanou (zřejmě symbolickou) částku do indonéské Jakarty. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Naplnili kasu. 5 fotbalistů, kteří odcházeli z Plzně za největší balík peněz

Odejde někdo z v blízké budoucnosti z kádru mistrovské Plzně za velké peníze do zahraničí? O tom můžeme zatím jen spekulovat. Pokud se tak ale stane, připojí se k několika velmi dobrým obchodům, díky nimž Viktorka slušně zbohatla.

Zatím posledním hráčem, který z Plzně odcházel za více než milion eur, byl loni Adriel Ba Loua z Pobřeží slonoviny, který zamířil do polského Lechu Poznaň. Mezi nejlukrativnější obchody západočeského klubu se ale nezařadil. Pětici borců, na kterých Viktoria nejvíc vydělala, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Aleš Matějů – 2,5 milionu eur (Brighton and Hove Albion)

Aleš Matějů.jpg

Pravý obránce Aleš Matějů je odchovancem Příbrami, odkud v roce 2015 zamířil na západ Čech. Hned v premiérové sezoně ve Štruncových sadech pomohl Viktorce k mistrovskému titulu. V klubu vydržel ještě další rok a v srpnu 2017 se vydal na svou první zahraniční štaci. Nováček anglické Premier League Brighton za něho zaplatil dva a půl milionu eur a on podepsal tříletý kontrakt. Nedostával však žádné příležitosti v soutěžních zápasech a od dalšího ročníku ročníku byl na hostovní v italské Brescii, kam v roce 2019 za 1,8 milionu eur přestoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Petr Jiráček – 3,5 milionu eur (VfL Wolfsburg)

Petr Jiráček-Plzeň.jpg

Záložník Petr Jiráček vylétl jako kometa, stal se hvězdou Plzně, jejím tahounem v Lize mistrů, propracoval se do reprezentace a na začátku roku 2012 podepsal kontrakt s německým Wolfsburgem, kam si ho vyžádal tehdejší kouč Felix Magath. Viktoria za něho obdržela tři a půl milionu eur.

Jiráček premiérové zahraniční angažmá začal velmi dobře, později ale o místo v základní sestavě přišel týmu. Po návratu domů zakotvil ve Spartě, hrál také za Jablonec nebo Zlín.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Vladimír Darida – 4 miliony eur (SC Freiburg)

Vladimír Darida.jpg

Vladimír Darida převzal v Plzni roli po Pavlu Horváthovi. Na začátku sezony 2013/14 pak Viktorce pomohl k postupu z kvalifikace do Ligy mistrů a následně odešel za čtyři miliony eur do Freiburgu. Strávil tam dvě povedené sezony a následně zamířil do berlínské Herthy, kde se stal jednou z ústředních postav mužstva a působí tam dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Patrik Hrošovský – 5,2 milionu eur (KRC Genk)

Patrik Hrošovský-Plzeň.jpg

Patrik Hrošovský patříval k nejvytíženějším hráčem Fortuna ligy a klíčovým mužům Plzně. Výkony slovenského záložníka šly rok co rok nahoru a neunikly pozornosti zahraničních skautů. Byl v hledáčku klubů z Anglie, Německa, Itálie a Španělska. Bylo jasné, že Plzeň svou oporu neudrží věčně.

Do Plzně přišel v roce 2011. Byl na hostování v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě, v prvním týmu Viktorky začal pravidelně nastupovat až v jarní části sezony 2013/14. Tehdy byla jeho tržní cena zhruba 600 tisíc eur.

Od té doby jeho hodnota prudce rostla. Zatímco ještě v létě roku 2016 činila podle portálu TransferMarkt dva miliony eur, o tři roky později byla víc než třikrát tak vysoká - šest a půl milionu eur. Nakonec odešel v létě roku 2019 do belgického Genku za 5,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Michael Krmenčík – 6 milionů eur (Club Bruggy)

Michael Krmenčík.jpg

Jelito, kopyto, zaplať to! A Bruggy platily. V roce 2020 poslal belgický klub na účet Plzně šest milionů eur za jednoho nejpřeceňovanějších českých hráčů posledních let. Útočník Michael Krmenčík se sice podepsal pod tři mistrovské tituly Viktorie a dostal se také do reprezentačního celku, ale jeho hernímu stylu spousta fanoušků nikdy nemohla přijít na chuť. Za Bruggy odehrál po přestupu jen 15 ligových utkání, klub ho pustil dvakrát na hostování (PAOK Soluň a Slavia Praha) a před pár dny ho prodal za nespecifikovanou (zřejmě symbolickou) částku do indonéské Jakarty.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud