Alessandro Nesta  - Dnes třiačtyřicetiletý Alessandro Nesta svého času patřil k nejlepším obráncům planety. Ve sbírce má spoustu trofejí, mimo jiné i dva tituly v Lize mistrů či titul pro mistra světa z roku 2006. Italský stoper přišel do Milána v roce 2002 a na San Siru vydržel deset let. Poté zamířil do MLS. Foto: Profimedia.cz
 Thiago Silva  - Působil v Portu či Dynamu Moskva a v roce 2009 přišel do Milána. Na San Siru brazilský reprezentant vydržel tři roky a zahrál si i proti Plzni. Před sezonou 2012/13 odešel do Paris Saint Germain, kde čtyřiatřicetiletý stoper působí dodnes. Foto: Profimedia.cz
 Clarence Seedorf  - Bývalý nizozemský reprezentant má ve sbírce čtyři tituly v Lize mistrů, které získal se třemi kluby – kromě AC Milán triumfoval také s Ajaxem a Realem Madrid. Do milánského AC přišel v roce 2002 z konkurenčního Interu, poté působil ještě v Brazílii a následně se vydal na trenérskou dráhu. Vedl AC, působil v Číně, Španělsku a trénoval i reprezentaci Kamerunu. Foto: Profimedia.cz
 Antonio Cassano  - Měl nakročeno k parádní kariéře, nikdy ale nenaplnil potenciál, který v sobě měl. Hrál za AS Řím, Real Madrid či oba milánské velkokluby. V duelu s Plzní dokonce dával gól na 2:0. V roce 2015 bývalý italský reprezentant zamířil do Sampdorie. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Naposledy na San Siru. Pět hvězd AC Milán, které před osmi lety nastoupily proti Plzni

Fotbalisté Plzně dnes vstoupí do Ligy mistrů. Na úvod je čeká zápas proti Interu Milán na slavném San Siru. Tam se před osmi lety představila i Plzeň, ovšem tehdy hrála proti konkurenčnímu AC.

Zlatan Plzeň.jpg

Proti milánskému AC si zahrál Liberec, Sparta i Plzeň. Viktorka narazila na Rossoneri v základní skupině Ligy mistrů v roce 2011 a na San Siru prohrála 0:2. Které hvězdy měl tehdy domácí tým v kádru? Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Alessandro Nesta

Alessandro Nesta.jpg

Dnes třiačtyřicetiletý Alessandro Nesta svého času patřil k nejlepším obráncům planety. Ve sbírce má spoustu trofejí, mimo jiné i dva tituly v Lize mistrů či titul pro mistra světa z roku 2006. Italský stoper přišel do Milána v roce 2002 a na San Siru vydržel deset let. Poté zamířil do MLS.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Thiago Silva

Thiago SIlva Plzeň.jpg

Působil v Portu či Dynamu Moskva a v roce 2009 přišel do Milána. Na San Siru brazilský reprezentant vydržel tři roky a zahrál si i proti Plzni. Před sezonou 2012/13 odešel do Paris Saint Germain, kde čtyřiatřicetiletý stoper působí dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Clarence Seedorf

Clarence Seedorf Plzeň.jpg

Bývalý nizozemský reprezentant má ve sbírce čtyři tituly v Lize mistrů, které získal se třemi kluby – kromě AC Milán triumfoval také s Ajaxem a Realem Madrid. Do milánského AC přišel v roce 2002 z konkurenčního Interu, poté působil ještě v Brazílii a následně se vydal na trenérskou dráhu. Vedl AC, působil v Číně, Španělsku a trénoval i reprezentaci Kamerunu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Antonio Cassano

Antonio Cassano Plzeň.jpg

Měl nakročeno k parádní kariéře, nikdy ale nenaplnil potenciál, který v sobě měl. Hrál za AS Řím, Real Madrid či oba milánské velkokluby. V duelu s Plzní dokonce dával gól na 2:0. V roce 2015 bývalý italský reprezentant zamířil do Sampdorie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Plzeň 2.jpg

Byl největší hvězdou na tehdejší milánské soupisce. Na začátku druhé půle otevřel z penalty skóre a nasměroval AC k vítězství. V současné době mu je 37 let, do sportovního důchodu se ale zdaleka nechystá. Z Milána zamířil do PSG, hrál taky za Manchester United a od loňského roku válí v MLS za Los Angeles.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud