Návrat ztracených synů. 3 bývalí hráči Baníku, kteří se mohou vrátit do Ostravy

V posledním kole byli pár minut na sestup, nakonec se ale zachránili a mohou začít zbrojit na novou sezonu. V té už Baník nechce paběrkovat ve spodních patrech ligové tabulky, a tak se vydal na lov nových posil.

Bez názvu.jpg

Ostravané mohutně investovali už v zimě a do Baníku přišli Martin Fillo, Václav Procházka či Dame Diop. Tým si sice chvíli „sedal“, nakonec se ale zachránil a odrazil se vstříc další prvoligové sezoně. V té Baník chce hrát důstojnější roli a začal shánět posily. Do svých řad láká i tři hráče, kteří dříve patřili k oporám týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ján Greguš

Ján Greguš Jablonec 2.jpg

Spekuluje se o přesunu Roberta Hrubého do Plzně. Pokud k tomu skutečně dojde, Baník bude muset reagovat a najít nového lídra záložní řady. Tím by se mohl stát slovenský záložník Ján Greguš, jenž v Baníku zanechal výraznou stopu. V roce 2015 však odešel do Jablonce a v současné době je hráčem FC Kodaň. V letošní sezoně zasáhl do 16 ligových zápasů, zahrál si kvalifikaci Ligy mistrů, na jaře ale začal vypadávat ze základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Papadopulos

Michal Papadopulos.jpg

Třiatřicetiletý útočník, který má na kontě šest startů v reprezentaci, se v Ostravě narodil. Z Baníku se taky vydal do světa, nejprve do Arsenalu a poté do Leverkusenu. Působil také v Chotěbuzi, Heerenveenu, hrál za Mladou Boleslav, byl v Rusku a uplynulou sezonu nastupoval za Gliwice. V 31 zápasech dal devět branek, teď by se mohl vrátit domů, do Ostravy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Patrizio Stronati

Patrizio Stronati 2.jpg

Baník o třiadvacetiletého obránce a bývalého mládežnického reprezentanta stál už v zimě, Patrizio Stronati se ale vrátil z Mladé Boleslavi do Austrie Vídeň. V rakouské lize ale moc nehraje, na jaře si připsal jen čtyři starty a možná znovu změní dres. Objeví se znovu v Baníku, kde nastartoval svou ligovou kariéru?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud