Nebude to jen o Voráčkovi. Podívejte se, které další hvězdy Philadelphie a Chicaga přijedou do Prahy

NHL se vrátí do Prahy. Už v říjnu na sebe v O2 Areně narazí Philadelphia a Chicago. Na obou stranách se představí řada hvězd, kteří patří k ozdobám celé soutěže.

Do Prahy přijede Jakub Voráček či Radko Gudas. V akci by se mohl objevit třeba i Dominik Kubalík. Ale nebude to jen o nich. Jména dalších hvězd, které dorazí do O2 Areny, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Claude Giroux (Philadelphia Flyers)

Claude Giroux Toews.jpg

Kapitán a hlavní hvězda Philadelphie. Jednatřicetiletý útočník je zároveň s příjmem 8,275 milionů dolarů nejlépe placeným hráčem Flyers, kde je také nejproduktivnějším hráčem. Loni se vítěz světového poháru a mistr světa z Prahy poprvé dostal nad stobodovou (34+68) hranici. Letos má na kontě zatím 79 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Duncan Keith (Chicago Blackhawks)

Duncan Keith.jpg

Dvojnásobný olympijský šampion debutoval v NHL v sezoně 2005/06 v Chicagu. Od té doby pětatřicetiletý bek jiný dres neoblékl. Duncan Keith tak získal všechny tři Stanley Cupy a jednou se stal i nejužitečnějším hráčem celého play-off. Stále je i velmi produktivní a letos má na kontě už 35 kanadských bodů. Smlouvu má s vedením Blackhawks podepsanou až do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Patrick Kane (Chicago Blackhawks)

Patrick Kane All Star.jpg

V roce 2016 ovládl kanadské bodování NHL, stal se i nejužitečnějším hráčem soutěže a rozšířil už tak svou bohatou sbírku úspěchů. V ní má také tři Stanley Cupy, bronz z loňského mistrovství světa a stříbro z olympiády ve Vancouveru. V aktuálním ročníku třicetiletý útočník posbíral už 101 (41+60) kanadských bodů a je třetím nejproduktivnějším hráčem celé NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jonathan Toews (Chicago Blackhawks)

Jonathan Toews.jpg

Společně s Kanem byl u všech úspěchů Chicaga posledních let i Jonathan Toews. Třicetiletý kapitán Blackhawks má ve sbírce dvě olympijská zlata, titul mistr světa, tři Stanley Cupy i několik individuálních trofejí.

Mimo jiné se stal nejužitečnějším hráčem play-off NHL či nejlépe bránícím útočníkem soutěže. Trojka draftu z roku 2006 je zároveň jedním z nejlépe placených útočníků NHL – stejně jako Kane si letos přijde na 10,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud