Pavel Kadeřábek  Nebýt Vladimíra Coufala, tak v reprezentaci nastupuje pravidelně. Takto ale dostává minimum prostoru, a tak se soustředí především na klubovou kariéru v Hoffenheimu. Z reprezentačního podzimu se Pavel Kadeřábek omluvil, aby se dal zdravotně do pořádku. Část sezony skutečně vynechal, mimo hru byl i v lednu, poslední čtyři bundesligové zápasy už ale odehrál. Pomohl by i reprezentaci?
 Aleš Matějů  Pokud by k dispozici nebyli Coufal ani Kadeřábek, musí národní tým hledat dál. Možností by byl i Aleš Matějů, který toho už pod koučem Šilhavým odehrál poměrně dost. Nastupoval sice převážně na levém kraji obrany, může ale hrát i napravo. Minulý týden odehrál svůj první zápas po zimním příchodu do Benátek, které působí v italské Serii A.
 Tomáš Wiesner  Reprezentace teoreticky může lovit i v české lize, tam ale moc možností nemá. Jednou z nich je Tomáš Wiesner, který má pevný flek na kraji sparťanské obrany. V letošní sezoně předvádí dobré výkony a do národního týmu se už podíval, zkušenosti čtyřiadvacetiletého beka jsou ale na mezinárodní scéně minimální.
 Další možnosti  Pokud by z nějakých důvodů nemohl být povolán ani jeden z uvedených hráčů, museli by trenéři národního týmu improvizovat. Na post pravého beka by se teoreticky mohl stáhnout  Lukáš Masopust  (na snímku), který ve Slavii ukázal, že může hrát kdekoliv. V Liberci zase působí zkušený  Theodor Gebre Selassie,  jenž by třeba mohl pomoct. Plzeň má na soupisce  Milana Havla  a od zimy taky  Libora Holíka , další varianty už ale nejsou.
5
Fotogalerie

Nečekaný problém. Podívejte se, kdo v baráži (ne)může hrát na místě pravého beka

Baráž o postup na mistrovství světa se blíží. Trenéři národního týmu ale musí řešit nepříjemné komplikace.

Nejdřív jedna nadějná zpráva. Patrik Schick se uzdravuje a mohl by zasáhnout do baráže o postup na mistrovství světa v Kataru. Nečekané komplikace ale mohou nastat na pravém kraji obrany. Kdo je (nebo není) ve hře? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Vladimír Coufal

GetFile - 2022-03-09T100439.343.jpg

Poslední únorový týden vedení West Hamu zveřejnilo zprávu, že Vladimír Coufal je po operaci. Doba jeho návratu? Neznámá. Pokud se však nestihne uzdravit do začátku baráže, bude to pro národní tým obrovská ztráta. Devětadvacetiletý bek totiž patří ke klíčovým hráčům družiny kouče Šilhavého.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Kadeřábek

GetFile - 2022-03-09T100515.742.jpg

Nebýt Vladimíra Coufala, tak v reprezentaci nastupuje pravidelně. Takto ale dostává minimum prostoru, a tak se soustředí především na klubovou kariéru v Hoffenheimu. Z reprezentačního podzimu se Pavel Kadeřábek omluvil, aby se dal zdravotně do pořádku. Část sezony skutečně vynechal, mimo hru byl i v lednu, poslední čtyři bundesligové zápasy už ale odehrál. Pomohl by i reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Aleš Matějů

GetFile - 2022-03-09T100638.828.jpg

Pokud by k dispozici nebyli Coufal ani Kadeřábek, musí národní tým hledat dál. Možností by byl i Aleš Matějů, který toho už pod koučem Šilhavým odehrál poměrně dost. Nastupoval sice převážně na levém kraji obrany, může ale hrát i napravo. Minulý týden odehrál svůj první zápas po zimním příchodu do Benátek, které působí v italské Serii A.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Wiesner

GetFile - 2022-03-09T100835.092.jpg

Reprezentace teoreticky může lovit i v české lize, tam ale moc možností nemá. Jednou z nich je Tomáš Wiesner, který má pevný flek na kraji sparťanské obrany. V letošní sezoně předvádí dobré výkony a do národního týmu se už podíval, zkušenosti čtyřiadvacetiletého beka jsou ale na mezinárodní scéně minimální.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Další možnosti

GetFile - 2022-03-09T100532.368.jpg

Pokud by z nějakých důvodů nemohl být povolán ani jeden z uvedených hráčů, museli by trenéři národního týmu improvizovat. Na post pravého beka by se teoreticky mohl stáhnout Lukáš Masopust (na snímku), který ve Slavii ukázal, že může hrát kdekoliv. V Liberci zase působí zkušený Theodor Gebre Selassie, jenž by třeba mohl pomoct. Plzeň má na soupisce Milana Havla a od zimy taky Libora Holíka, další varianty už ale nejsou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud