5. Emil Forsberg – 613 minut proti Erlingu Haalandovi  Proti švédskému ofenzivnímu záložníkovi Emilu Forsbergovi se Erling Haaland postavil dosud v 11 zápasech. Proti žádnému jinému hráči jich neodehrál víc. Třikrát to bylo v norském dresu – jednou v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v sezoně 2018/19 (1:1), pak následovaly dvě bitvy v Lize národů, které skončily výhrou Norska (2:1 a 3:2). Tři vzájemné souboje absolvovali v Bundeslize. Dvakrát v nich uspěla Borussia a jednou její soupeř (Lipsko) s Forsbergem v sestavě. Ve dvou z těchto střetnutí nasázel Haaland po dvou brankách. Jedenkrát na sebe oba protivníci narazili také v německém poháru DFB-Pokal. Ve finále ročníku 2020/21 vyhrál Dortmund 4:1 a Haaland se o to zasloužil dvěma trefami. Poslední čtyři střetnutí obstaraly souboje Lipska s Manchesterem City v Lize mistrů. Tři skončily výhrou anglického celku, jedno remízou. H

5. Emil Forsberg – 613 minut proti Erlingu Haalandovi
Proti švédskému ofenzivnímu záložníkovi Emilu Forsbergovi se Erling Haaland postavil dosud v 11 zápasech. Proti žádnému jinému hráči jich neodehrál víc. Třikrát to bylo v norském dresu – jednou v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v sezoně 2018/19 (1:1), pak následovaly dvě bitvy v Lize národů, které skončily výhrou Norska (2:1 a 3:2). Tři vzájemné souboje absolvovali v Bundeslize. Dvakrát v nich uspěla Borussia a jednou její soupeř (Lipsko) s Forsbergem v sestavě. Ve dvou z těchto střetnutí nasázel Haaland po dvou brankách. Jedenkrát na sebe oba protivníci narazili také v německém poháru DFB-Pokal. Ve finále ročníku 2020/21 vyhrál Dortmund 4:1 a Haaland se o to zasloužil dvěma trefami. Poslední čtyři střetnutí obstaraly souboje Lipska s Manchesterem City v Lize mistrů. Tři skončily výhrou anglického celku, jedno remízou. H

 4. Leon Goretzka – 638 minut proti Erlingu Haalandovi  Německý reprezentační záložník Leon Goretzka už něco o Erlingu Haalandovi ví. Odehrál proti němu osm zápasů a celkem 638 minut. Poprvé to bylo v bundesligovém utkání v sezoně 2019/20. Než odešel v roce 2022 do Anglie, změřil Haaland s Bayernem s Goretzkou v sestavě síly ještě čtyřikrát. V pohárové soutěži na sebe narazili, když bojovali o německý Superpohár v roce 2021 (vyhrál Bayern 3:1). Dvakrát se potkali po přestupu Haalanda do Manchesteru City v Lize mistrů. Bilance je příznivější pro německého hráče – jen jedno vítězství pro Haalanda, zato šest pro Goretzkův Bayern. A to navzdory faktu, že Goretzka se trefil ve vzájemných střetnutích jen jednou, zatímco Haaland šestkrát.
 3. Kingsley Coman – 642 minut proti Erlingu Haalandovi  Devět zápasů proti sobě odehráli Erling Haaland a francouzský záložník Kingsley Coman. Norský ostrostřelec v nich nastřílel sedm branek, ale jen jednou odcházel ze hřiště jako vítěz. Bylo to až po přestupu do Manchesteru ve čtvrtfinále Ligy mistrů v sezoně 2022/23, v němž Citizens vyhráli nad Bayernem 3:0. Oba protivníci na sebe zatím nenarazili na mezinárodní scéně. Dvakrát se však potkali v německém Superpoháru, v obou případech se radovali z trofeje hráči mnichovského klubu.
 2. Xaver Schlager – 673 minut proti Erlingu Haalandovi  V osmi zápasech pobíhali dosud společně po hřišti Erling Haaland a rakouský defenzivní záložník Xaver Schlager. Čtyřikrát na sebe narazili v bundesligových zápasech a třikrát v Lize mistrů. Haaland v dresech Borussie Dortmund a Manchesteru City nastřílel v těchto soubojích šest gólů, Schlager, který hrál proti Haalandovi v barvách Wolfsburgu a Lipska, se netrefil ani jednou. Jednou změřili tito protivníci síly na mezinárodní scéně v Lize národů a byla z toho jediná výhra pro rakouského hráče ve vzájemných zápasech. Šest dalších střetnutí skončilo výhrou Haalandova celku a jedno remízou.
 1. Dayot Upamecano – 703 minut proti Erlingu Haalandovi  Když už se proti sobě postavili Erling Haaland a Dayot Upamecano, strávili oba na hřišti většinou (téměř) celý zápas. Dosud na sebe narazili osmkrát a bilance je jen mírně příznivější pro norského forvarda, který si zapsal čtyři výhry, jednu remízu a tři porážky. V utkáních proti Lipsku a posléze Bayernu v dresech Dortmundu a Manchesteru City nasázel přes francouzského stopera devět branek. V prvních třech vzájemných zápasech dal pokaždé dva góly. Zatím naposled se tito protivníci střetli ve čtvrtfinále Ligy mistrů v sezoně 2022/23 a postup do semifinále slavil anglický celek.
5
Fotogalerie

Nejčastější protivníci. 5 soupeřů, proti kterým odehrál Erling Haaland během kariéry nejvíc minut

Během kariéry může fotbalista nastoupit proti stovkám, ne-li dokonce tisícům hráčů. S některými se potká na hřišti jen na pár minut, s jinými na sebe naráží pravidelně a vytrvale v řadě soutěží.

Norský útočník Erling Haaland patří k největším současným esům světové kopané. Třiadvacetiletý borec se v soutěžích dospělých pohybuje už od patnácti let. Přes domácí kluby Bryne a Molde se dostal do rakouského Salcburku a v roce 2020 do Dortmundu. Z Borussie se přesunul v roce 2022 za 60 milionů eur do současného působiště v Manchesteru City.

Navzdory svému mládí už toho má za sebou opravdu hodně a některé tváře protihráčů zná téměř detailně, protože se s nimi na hřištích potkává docela často. V následujících kapitolách najdete pět borců, proti kterým odehrál Haaland nejvíc minut v kariéře.

Pokračování 2 / 6

5. Emil Forsberg – 613 minut proti Erlingu Haalandovi

Emil Forsberg (2).jpg

Proti švédskému ofenzivnímu záložníkovi Emilu Forsbergovi se Erling Haaland postavil dosud v 11 zápasech. Proti žádnému jinému hráči jich neodehrál víc. Třikrát to bylo v norském dresu – jednou v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v sezoně 2018/19 (1:1), pak následovaly dvě bitvy v Lize národů, které skončily výhrou Norska (2:1 a 3:2).

Tři vzájemné souboje absolvovali v Bundeslize. Dvakrát v nich uspěla Borussia a jednou její soupeř (Lipsko) s Forsbergem v sestavě. Ve dvou z těchto střetnutí nasázel Haaland po dvou brankách. Jedenkrát na sebe oba protivníci narazili také v německém poháru DFB-Pokal. Ve finále ročníku 2020/21 vyhrál Dortmund 4:1 a Haaland se o to zasloužil dvěma trefami.

Poslední čtyři střetnutí obstaraly souboje Lipska s Manchesterem City v Lize mistrů. Tři skončily výhrou anglického celku, jedno remízou. Haalandova bilance proti Forbergovi je zdrcující – v 11 zápasech nasázel týmům, za které švédský středopolař hrál, šestnáct branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Leon Goretzka – 638 minut proti Erlingu Haalandovi

Haaland Goretzka.jpg

Německý reprezentační záložník Leon Goretzka už něco o Erlingu Haalandovi ví. Odehrál proti němu osm zápasů a celkem 638 minut. Poprvé to bylo v bundesligovém utkání v sezoně 2019/20. Než odešel v roce 2022 do Anglie, změřil Haaland s Bayernem s Goretzkou v sestavě síly ještě čtyřikrát.

V pohárové soutěži na sebe narazili, když bojovali o německý Superpohár v roce 2021 (vyhrál Bayern 3:1). Dvakrát se potkali po přestupu Haalanda do Manchesteru City v Lize mistrů. Bilance je příznivější pro německého hráče – jen jedno vítězství pro Haalanda, zato šest pro Goretzkův Bayern. A to navzdory faktu, že Goretzka se trefil ve vzájemných střetnutích jen jednou, zatímco Haaland šestkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Kingsley Coman – 642 minut proti Erlingu Haalandovi

Haaland Coman.jpg

Devět zápasů proti sobě odehráli Erling Haaland a francouzský záložník Kingsley Coman. Norský ostrostřelec v nich nastřílel sedm branek, ale jen jednou odcházel ze hřiště jako vítěz. Bylo to až po přestupu do Manchesteru ve čtvrtfinále Ligy mistrů v sezoně 2022/23, v němž Citizens vyhráli nad Bayernem 3:0. Oba protivníci na sebe zatím nenarazili na mezinárodní scéně. Dvakrát se však potkali v německém Superpoháru, v obou případech se radovali z trofeje hráči mnichovského klubu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Xaver Schlager – 673 minut proti Erlingu Haalandovi

Haaland-Schlager.jpg

V osmi zápasech pobíhali dosud společně po hřišti Erling Haaland a rakouský defenzivní záložník Xaver Schlager. Čtyřikrát na sebe narazili v bundesligových zápasech a třikrát v Lize mistrů. Haaland v dresech Borussie Dortmund a Manchesteru City nastřílel v těchto soubojích šest gólů, Schlager, který hrál proti Haalandovi v barvách Wolfsburgu a Lipska, se netrefil ani jednou. Jednou změřili tito protivníci síly na mezinárodní scéně v Lize národů a byla z toho jediná výhra pro rakouského hráče ve vzájemných zápasech. Šest dalších střetnutí skončilo výhrou Haalandova celku a jedno remízou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Dayot Upamecano – 703 minut proti Erlingu Haalandovi

Haaland-Upamecano.jpg

Když už se proti sobě postavili Erling Haaland a Dayot Upamecano, strávili oba na hřišti většinou (téměř) celý zápas. Dosud na sebe narazili osmkrát a bilance je jen mírně příznivější pro norského forvarda, který si zapsal čtyři výhry, jednu remízu a tři porážky. V utkáních proti Lipsku a posléze Bayernu v dresech Dortmundu a Manchesteru City nasázel přes francouzského stopera devět branek. V prvních třech vzájemných zápasech dal pokaždé dva góly. Zatím naposled se tito protivníci střetli ve čtvrtfinále Ligy mistrů v sezoně 2022/23 a postup do semifinále slavil anglický celek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud