Nejpilnější střelci. 3 hráči, kteří mají v aktuálním ročníku Fortuna ligy na kontě nejvíc střeleckých pokusů

Nejlepším kanonýrem v současné sezoně české Fortuny ligy je sparťanský snajpr Lukáš Haraslín. Na sedm přesných tref mu stačilo 21 střeleckých pokusů. Řada hráčů je však ve střelbě směrem k brance soupeře daleko aktivnějších.

V české lize najdeme nemálo velmi pilných střelců, kteří využijí každou příležitost k tomu, aby vyzkoušeli své štěstí. Trojice borců má v aktuální sezoně na kontě už více než 35 pokusů. Kteří to jsou, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

2. – 3. Daniel Vašulín (Hradec Králové) – 36 střel

Daniel Vašulín1 (2).jpg

Téměř dvoumetrový forvard Daniel Vašulín patří mezi nejpilnější střelce podzimní části soutěže. V nejvyšší soutěži hraje třetí sezonu a je v ní jaksepatří vidět, a to nejen díky urostlé postavě. Na branky soupeřů vyslal v 15 zápasech 36 balonů, což ho v tomto ohledu řadí na dělené druhé místo mezi všemi hráči. O tom, že se dokáže trefit, svědčí i fakt, že z třinácti střel, které mířily mezi tyče, dvě skončily gólem.

Foto: Preofimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. – 3. Ľubomír Tupta (Slovan Liberec) – 36 střel

Lubomír Tupta.jpg

V 25 letech je fotbalový životopis slovenského útočníka Ľubomíra Tupty pěkně bohatý. Odchovanec Prešova se ještě jako teenager vypravil do Itálie, kde byl pět let hráčem Verony. Hellas ho však pravidelně expedoval na hostování – zahrál si v Ascoli, v Sionu a v sezoně 2021/22 byl zapůjčen do Liberce, kde na sebe upozornil velmi povedenými výkony. Loni v září se upsal jako volný hráč dalšímu italskému klubu, ale Pescara ho po podzimní části sezony poslala hostovat opět do Liberce. Na severu Čech během jarní části ligového ročníku zářil a v 17 zápasech se blýskl šesti brankami. Na začátku prázdnin podepsal se Slovanem smlouvu.

V aktuální sezoně odehrál všech 15 zápasů a na konto si připsal čtyři góly a stejný počet asistencí. Nikdo v lize nemá ve statistikách tolik střel na branku jako on – mezi tyče mířil šestnáctkrát z 36 střeleckých pokusů. Pětkrát si odnesl ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Filip Kubala (Baník Ostrava) – 37 střel

Filip Kubala-Baník1.jpg

Útočník Filip Kubala patří mezi nejmladší hráče v historii české nejvyšší soutěže. Poprvé se na prvoligových pažitech objevil na podzim roku 2015 v dresu Slovácka krátce po šestnáctých narozeninách. Od té doby už ušel poměrně dlouhou fotbalovou cestu, a to je mu teprve 24 let.

Z uherskohradišťského klubu postupně hostoval na Žižkově, v Třinci a Hradci Králové, kam loni v létě přestoupil. Sezona v dresu votroků se mu hodně povedla a letos se přesunul do Ostravy, kde podepsal smlouvu do roku 2027. V Baníku mohou mít z nové posily radost. Ve 14 zápasech dal dvě branky a na pět dalších přihrával. Nikdo v lize není tak aktivním střelcem jako on. Dosud má na kontě 37 vypálených míčů směrem k brankám soupeřů. Mezi tyče mířilo 13 pokusů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud