Nejsilnější tým mistrovství světa podle tvůrců hry NHL 17. Je v něm i Voráček

V neděli končí hokejové mistrovství světa, po němž budou kromě šampiona oceněni také nejlepší hráči turnaje. Čeští zástupci mezi nimi bohužel nebudou.

Hráči jako Sidney Crosby, Connor McDavid či Alexandr Ovekčin v Paříži a Kolíně nad Rýnem chybí. Na světový šampionát však dorazila plejáda dalších hvězd současného hokeje, kteří patří k nejlepším hráčům v NHL. Podívali jsme se proto na hodnocení těchto borců ve hře NHL 17 a sestavili podle něj All-Star tým šampionátu. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Henrik Lundqvist (Švédsko), hodnocení: 92

Henrik Lundqvist.jpg

Pětatřicetiletý Henrik Lundqvist je už několik let považován za jednoho z nejlepších gólmanů planety. Letos si prošel náročnějším obdobím, na chvíli přišel o místo v brance New Yorku Rangers, rychle ho ale získal zpět a potvrdil své kvality.

Po konci v NHL přijel na šampionát a posílil švédský tým, s nímž vyhrál v roce 2006 olympijské hry. Ze světových šampionátů má stříbra z let 2003 a 2004. Dočká se letos zlata?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Victor Hedman (Švédsko), hodnocení: 92

Victor Hedman.jpg

Urostlý obránce Tampy Bay je považován za jednoho z nejlepších beků současnosti. V roce 2010 bral s týmem Tre Kronor světový bronz, loni si zahrál na Světovém poháru, na výraznější reprezentační úspěch ale čeká. V Kolíně nad Rýnem je šestadvacetiletý zadák jedním z pilířů severského týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Marc-Edouard Vlasic (Kanada), hodnocení: 91

Marc-Edouard Vlasic.jpg

Třicetiletý kanadský obránce, který je od roku 2006 oporou San Jose Sharks, má před sebou velkou výzvu. S Kanadou vyhrál v roce 2014 olympijské hry, v září triumfoval na Světovém poháru, a tak mu chybí pouze zlato z mistrovství světa. V roce 2009 bral stříbro, o tři roky později vypadl ve čtvrtfinále. Dočká se letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Nicklas Bäckström (Švédsko), hodnocení: 91

Nicklas Bäckström.jpg

Zatímco Ovečkina nepustilo na šampionát zranění, jeho parťák z Washingtonu Nicklas Bäckström neváhal a posílil už tak hvězdami z NHL našlapaný švédský tým. 

Devětadvacetiletý centr je už několik let jednou z ústředních tváří Capitals a zároveň je poměrně častým reprezentantem. Účastník Světového poháru má ve sbírce olympijské stříbro ze Soči i světové zlato z roku 2006. Švédi tehdy přejeli ve finále český tým. Na dalších třech šampionátech ale skončil nejlépe čtvrtý. Co z toho bude letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Claude Giroux (Kanada), hodnocení: 91

Claude Giroux.jpg

Kapitán Flyers prožil bodově nejslabší sezonu za několik posledních let. Účastník Světového poháru, na kterém si zahrál v jediném zápase, přesto vyslyšel vábení kanadské reprezentace a hraje na třetím mistrovství světa v kariéře. V Praze pomohl desíti body ke zlatu, letos má kapitán javorových listů na kontě zatím dvě branky a čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Jakub Voráček (ČR), hodnocení: 90 

Jakub Voráček kapitán.jpg

Češi už jsou sice ze hry venku, v našem výběru ale mají svého zástupce. Vysoké hodnocení ve hře NHL 17 má Jakub Voráček, který byl na šampionátu kapitánem českého týmu a jenž si v osmi zápasech připsal šest kanadských bodů za gól a pět nahrávek. Dřel pro tým, bojoval do poslední chvíle, tým ale k úspěchu nedovedl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud