Lukáš Bartošák - 32 let   Krajní bek začínal s ligou v Liberci, kde dal hned v úvodní sezoně dvě branky a přidal k nim šest nahrávek. Spekulovalo se o jeho možném odchodu do Slavie, nakoukl i do reprezentace, jeho kariéra se ale trochu přibrzdila. Po odchodu z Liberce hrál za Zlín či Karvinou a před letošní sezonou se zase vrátil do Baťova města. 
 Matej Rakovan – 32 let   Slovenský gólman je letos zlínskou jedničkou. Matej Rakovan zasáhl do 14 zápasů, ve kterých vychytal tři čistá konta a inkasoval 22 branek. S ligou začínal ve Slavii, chytal taky v Jihlavě a od sezony 2018/19 je ve Zlíně. 
 Libor Kozák - 33 let  Jedna z výrazných zimních posil, kterou do Zlína přivedl kouč Vrba. Libor Kozák má za sebou štace v Laziu Řím nebo Aston Ville, v sezoně 2019/20 byl ve Spartě nejlepším střelcem ligy. Loni hrál v Maďarsku a letošní ročník načal ve Slovácku. Štace v Uherském Hradišti mu ale nesedla, a tak v zimě zamířil do Zlína. V obou jarních duelech byl v základní sestavě, v souboji s Baníkem dal i gól. 
 Martin Fillo – 36 let   Jeho fotbalový životopis je bohatý. Ligu hrával za Plzeň, Mladou Boleslav, Příbram, Teplice či Baník. Vyzkoušel si taky fotbal v Norsku a letos je druhým rokem ve Zlíně. Bývalý ofenzivní záložník se postupem času přeškolil na krajního beka a v Baťově městě si i v 36 letech drží místo v základní sestavě. V duelu s Jabloncem dal druhý gól v sezoně. 
6
Fotogalerie

Nejstarší tým v ligové historii. 5 „veteránů", které trenér Vrba poslal do zápasu v Jablonci

Fotbalový Zlín v zimě přivedl trenéra Pavla Vrbu. A ten sází na hodně zkušené hráče.

Bez názvu.jpg

Zlín poslal do posledního souboje v Jablonci velmi zkušený tým. Ten měl dokonce nejstarší průměr v ligové historii. Chyběl v něm sice Adam Hloušek, další třicátníci ale nastoupili v základní sestavě. Jména pěti nejstarších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Lukáš Bartošák - 32 let 

Lukáš Bartošák Zlín Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Krajní bek začínal s ligou v Liberci, kde dal hned v úvodní sezoně dvě branky a přidal k nim šest nahrávek. Spekulovalo se o jeho možném odchodu do Slavie, nakoukl i do reprezentace, jeho kariéra se ale trochu přibrzdila. Po odchodu z Liberce hrál za Zlín či Karvinou a před letošní sezonou se zase vrátil do Baťova města. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Matej Rakovan – 32 let 

Matej Rakovan Zlín Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Slovenský gólman je letos zlínskou jedničkou. Matej Rakovan zasáhl do 14 zápasů, ve kterých vychytal tři čistá konta a inkasoval 22 branek. S ligou začínal ve Slavii, chytal taky v Jihlavě a od sezony 2018/19 je ve Zlíně. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Libor Kozák - 33 let

Libor Kozák Zlín.jpg

Jedna z výrazných zimních posil, kterou do Zlína přivedl kouč Vrba. Libor Kozák má za sebou štace v Laziu Řím nebo Aston Ville, v sezoně 2019/20 byl ve Spartě nejlepším střelcem ligy. Loni hrál v Maďarsku a letošní ročník načal ve Slovácku. Štace v Uherském Hradišti mu ale nesedla, a tak v zimě zamířil do Zlína. V obou jarních duelech byl v základní sestavě, v souboji s Baníkem dal i gól. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Fillo – 36 let 

Martin Fillo Zlín (2).jpg

Jeho fotbalový životopis je bohatý. Ligu hrával za Plzeň, Mladou Boleslav, Příbram, Teplice či Baník. Vyzkoušel si taky fotbal v Norsku a letos je druhým rokem ve Zlíně. Bývalý ofenzivní záložník se postupem času přeškolil na krajního beka a v Baťově městě si i v 36 letech drží místo v základní sestavě. V duelu s Jabloncem dal druhý gól v sezoně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Václav Procházka - 38 let 

Václav Procházka Zlín.jpg

Stejně jako Fillo se potkal s trenérem Vrbou už v Plzni. Taky Václav Procházka přišel do Zlína z Baníku, ligu hrával i za Mladou Boleslav a Slovácko. Ve Zlíně je osmatřicetiletý stoper třetím rokem a pořád si drží flek v základu. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud