5. Sergio Agüero (Argentina) – 11 845 minut  Argentinec Sergio Agüero je králem mezi jihoamerickými kanonýry v historii anglické Premier League. V roce 2011 přestoupil do Manchesteru City z Atlétika Madrid a strávil tam jedenáct povedených sezon. To už byl Vincent Kompany členem mužstva tři roky. Společně se objevili v dresu Citizens na hřišti ve 176 zápasech a odehráli téměř 12 tisíc minut. Profimedia.cz

5. Sergio Agüero (Argentina) – 11 845 minut
Argentinec Sergio Agüero je králem mezi jihoamerickými kanonýry v historii anglické Premier League. V roce 2011 přestoupil do Manchesteru City z Atlétika Madrid a strávil tam jedenáct povedených sezon. To už byl Vincent Kompany členem mužstva tři roky. Společně se objevili v dresu Citizens na hřišti ve 176 zápasech a odehráli téměř 12 tisíc minut. | Profimedia.cz

 4. Yaya Touré (Pobřeží slonoviny) – 16 073 minut  Někdejší reprezentant Pobřeží slonoviny Yaya Touré. býval komplexní hráč, který neměl prakticky žádnou slabinu. Byl to právě on, kdo dvakrát dotáhl Manchester City k mistrovskému titulu. Potřetí se z něj radoval v roce 2018, to už ale neměl v týmu tak zásadní roli. Touré uměl hrát defenzivně, ale byl taky zatraceně dobrý v ofenzivní činnosti. Z jeho tvořivých schopností těžil celý tým. Býval geniálním nahrávačem, uměl číst skvěle hru a dovedl vymyslet překvapivé věci. Svou evropskou fotbalovou anabázi odstartoval už v 18 letech v belgickém Beverenu, odkud se pak přes Metalurg Doněck, řecký Olympiakos, Monako a Barcelonu dostal na britské ostrovy. Společně s Vincentem Kompanym byli oba dlouhá léta neodmyslitelnou součástí Manchesteru City. Odehráli vedle sebe 202 utkání a přes 16 tisíc minut. Profimedia.cz
 3. Pablo Zabaleta (Argentina) – 16 626 minut  Uprostřed obrany Manchesteru City Vincent Kompany, na pravé straně Pablo Zabaleta – tak vypadala devět sezon defenzíva Manchesteru City. Oba přišli do klubu v létě roku 2008 a patřili k pilířům týmu. Odehráli společně 218 zápasů a vybojovali dva mistrovské tituly, vítězství v FA Cupu, dvakrát zvedli nad hlavu Ligový pohár jednou se radovali z triumfu v FA Community Shield. Profimedia.cz
 2. David Silva (Španělsko) – 16 960 minut  Málokdo by asi oponoval tvrzení, že bez Davida Silvy by byl v minulém desetiletí Manchester City méně kvalitním týmem. Španělský fotbalista disponoval obrovským talentem a dlouhodobě patřil mezi nejkreativnější hráče na světě. Jeho báječný cit pro přihrávku byl na hřišti zatraceně znát. Přestože byl vynikajícím plejerem, kupodivu se mu málokdy dostávalo takového uznání a věhlasu, jaký požívaly mnohé jiné hvězdy. Možná, že nikdy nebyl nejlepším hráčem Premier League, ale určitě vždycky patřil k těm, kteří dokázali fanoušky svými kousky nejvíc nadchnout. Pro Vincenta Kompanyho to byl navíc borec, s nímž na hřišti sdílel v zápasech nejvíc minut. Na Etihad Stadium se přestěhoval v roce 2010 z Valencie a vydržel tam deset sezon. Společně odehráli 232 utkání a vybojovali čtyři mistrovské tituly. Profimedia.cz
 1. Joe Hart (Anglie) – 19 622 minut  Je jasné, kdo byl během působení Vincenta Kompanyho v Manchesteru City brankářskou jedničkou týmu. S nikým jiným nestrávil belgický stoper na hřišti víc minut než s Joe Hartem. Někdejší anglický reprezentant přišel do klubu o dva roky dříve a společně odehráli 230 střetnutí. Dvakrát se radovali z titulu šampiona Premier League. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nejvěrnější parťáci. 5 spoluhráčů, se kterými strávil Vincent Kompany během kariéry nejvíc minut na hřišti

Za pár dnů oslaví bývalý belgický fotbalista Vincent Kompany 38. narozeniny. Jeden z nejlepších stoperů minulých dvou desetiletí je už ale pár let v důchodu. Jeho hráčskou kariéru totiž zkrátily zdravotní problémy, a tak se vydal v poměrně nízkém věku na trenérskou dráhu.

Vincent Kompany strávil jedenáct sezon v Manchesteru City, kde byl stabilním kamenem obranné řady. Byl tvrdý jako skála, podával vyrovnané a nadstandardní výkony, kvůli čemuž byl prakticky nenahraditelný. V jeho herním projevu se mísila kombinace síly, rychlosti a kreativity. Málokterý stoper uměl číst tak skvěle hru jako Kompany a v Premier League byl na svém postu dlouhá léta jedním z nejlepších hráčů. Jeho jediným handicapem byla náchylnost ke zraněním.

Když v roce 2020 udělal definitivní tečku za hráčskou kariérou a vydal se na trenérskou dráhu, mohl se spokojeně ohlédnout. Ve sbírce úspěchů měl dva belgické tituly, čtyři vítězství v anglické Premier League či bronz z mistrovství světa v roce 2018. A kromě toho získal moře individuálních ocenění.

Během dlouhé fotbalové cesty hrál se stovkami borců. Na mnohé si už jistě nevzpomene, ale na pětici spoluhráčů, které najdete v následujících kapitolách, zřejmě nikdy nezapomene. Strávil s nimi totiž v jednom týmu (Manchesteru City) na hřišti nejvíc minut.

Pokračování 2 / 6

5. Sergio Agüero (Argentina) – 11 845 minut

Kompany-Agüero.jpg

Argentinec Sergio Agüero je králem mezi jihoamerickými kanonýry v historii anglické Premier League. V roce 2011 přestoupil do Manchesteru City z Atlétika Madrid a strávil tam jedenáct povedených sezon. To už byl Vincent Kompany členem mužstva tři roky. Společně se objevili v dresu Citizens na hřišti ve 176 zápasech a odehráli téměř 12 tisíc minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Yaya Touré (Pobřeží slonoviny) – 16 073 minut

Kompany-Touré.jpg

Někdejší reprezentant Pobřeží slonoviny Yaya Touré. býval komplexní hráč, který neměl prakticky žádnou slabinu. Byl to právě on, kdo dvakrát dotáhl Manchester City k mistrovskému titulu. Potřetí se z něj radoval v roce 2018, to už ale neměl v týmu tak zásadní roli.

Touré uměl hrát defenzivně, ale byl taky zatraceně dobrý v ofenzivní činnosti. Z jeho tvořivých schopností těžil celý tým. Býval geniálním nahrávačem, uměl číst skvěle hru a dovedl vymyslet překvapivé věci. Svou evropskou fotbalovou anabázi odstartoval už v 18 letech v belgickém Beverenu, odkud se pak přes Metalurg Doněck, řecký Olympiakos, Monako a Barcelonu dostal na britské ostrovy.

Společně s Vincentem Kompanym byli oba dlouhá léta neodmyslitelnou součástí Manchesteru City. Odehráli vedle sebe 202 utkání a přes 16 tisíc minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Pablo Zabaleta (Argentina) – 16 626 minut

Kompany-Zabaleta.jpg

Uprostřed obrany Manchesteru City Vincent Kompany, na pravé straně Pablo Zabaleta – tak vypadala devět sezon defenzíva Manchesteru City. Oba přišli do klubu v létě roku 2008 a patřili k pilířům týmu. Odehráli společně 218 zápasů a vybojovali dva mistrovské tituly, vítězství v FA Cupu, dvakrát zvedli nad hlavu Ligový pohár jednou se radovali z triumfu v FA Community Shield.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. David Silva (Španělsko) – 16 960 minut

Kompany-Silva.jpg

Málokdo by asi oponoval tvrzení, že bez Davida Silvy by byl v minulém desetiletí Manchester City méně kvalitním týmem. Španělský fotbalista disponoval obrovským talentem a dlouhodobě patřil mezi nejkreativnější hráče na světě. Jeho báječný cit pro přihrávku byl na hřišti zatraceně znát.

Přestože byl vynikajícím plejerem, kupodivu se mu málokdy dostávalo takového uznání a věhlasu, jaký požívaly mnohé jiné hvězdy. Možná, že nikdy nebyl nejlepším hráčem Premier League, ale určitě vždycky patřil k těm, kteří dokázali fanoušky svými kousky nejvíc nadchnout.

Pro Vincenta Kompanyho to byl navíc borec, s nímž na hřišti sdílel v zápasech nejvíc minut. Na Etihad Stadium se přestěhoval v roce 2010 z Valencie a vydržel tam deset sezon. Společně odehráli 232 utkání a vybojovali čtyři mistrovské tituly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Joe Hart (Anglie) – 19 622 minut

Kompany-Hart.jpg

Je jasné, kdo byl během působení Vincenta Kompanyho v Manchesteru City brankářskou jedničkou týmu. S nikým jiným nestrávil belgický stoper na hřišti víc minut než s Joe Hartem. Někdejší anglický reprezentant přišel do klubu o dva roky dříve a společně odehráli 230 střetnutí. Dvakrát se radovali z titulu šampiona Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud