4. Filip Twardzik (Spartak Trnava) – 250 tisíc eur  Devětadvacetiletý rodák z Třince, jenž prošel mládežnickými reprezentačními výběry, se dříve snažil prosadit v Herthě Berlín, Celtiku Glasgow či Boltonu, díru do světa ale nikde neudělal a v roce 2017 zamířil do Vítkovic. O rok později si Filip Twardzik plácl s Ružomberkem, za který odehrál dvě sezony, než se vrátil na české pažity. V létě roku 2020 se upsal Karviné, v klubu odehrál podzimní část ročníku a na konci ledna nabral opět směr Slovensko, kde podepsal kontrakt do roku 2023 se Spartakem Trnava. Loni v zimě ho však slovenský klub prodal do Rakouska, kde se upsal do roku 2025 Linci. Před pár dny se do Trnavy vrátil na hostování do konce sezony. Profimedia.cz

4. Filip Twardzik (Spartak Trnava) – 250 tisíc eur
Devětadvacetiletý rodák z Třince, jenž prošel mládežnickými reprezentačními výběry, se dříve snažil prosadit v Herthě Berlín, Celtiku Glasgow či Boltonu, díru do světa ale nikde neudělal a v roce 2017 zamířil do Vítkovic. O rok později si Filip Twardzik plácl s Ružomberkem, za který odehrál dvě sezony, než se vrátil na české pažity. V létě roku 2020 se upsal Karviné, v klubu odehrál podzimní část ročníku a na konci ledna nabral opět směr Slovensko, kde podepsal kontrakt do roku 2023 se Spartakem Trnava. Loni v zimě ho však slovenský klub prodal do Rakouska, kde se upsal do roku 2025 Linci. Před pár dny se do Trnavy vrátil na hostování do konce sezony. Profimedia.cz

Není Fortuna liga jako Fortuna liga. Toto jsou 4 nejdražší Češi, kteří hrají ve slovenské nejvyšší soutěži

Na soupiskách českých ligových klubů najdeme momentálně téměř čtyřicet slovenských hráčů. Ve slovenské Fortuna lize pak působí 14 Čechů.

V Plzni dostává prostor Erik Jirka, ve Slavii působí Jakub Hromada či Ivan Schranz a Sparta má na soupisce Lukáše Haraslína. Jak je to ale naopak? Na portálu TransferMarkt jsme našli tržní hodnoty českých fotbalistů působících na Slovensku a jména čtyř nejdražších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Filip Twardzik (Spartak Trnava) – 250 tisíc eur

Filip Twardzik.jpg

Devětadvacetiletý rodák z Třince, jenž prošel mládežnickými reprezentačními výběry, se dříve snažil prosadit v Herthě Berlín, Celtiku Glasgow či Boltonu, díru do světa ale nikde neudělal a v roce 2017 zamířil do Vítkovic. O rok později si Filip Twardzik plácl s Ružomberkem, za který odehrál dvě sezony, než se vrátil na české pažity.

V létě roku 2020 se upsal Karviné, v klubu odehrál podzimní část ročníku a na konci ledna nabral opět směr Slovensko, kde podepsal kontrakt do roku 2023 se Spartakem Trnava. Loni v zimě ho však slovenský klub prodal do Rakouska, kde se upsal do roku 2025 Linci. Před pár dny se do Trnavy vrátil na hostování do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Jurij Medveděv (Slovan Bratislava) - 425 tisíc eur

Jurij Medveděv.jpg

Narodil se v Kazachstánu, hraje na Slovensku, ale má český pas a na kontě i 14 zápasů v mládežnických reprezentačních výběrech do 18 a 19 let. Jurij Medveděv patříval do kádru Viktorie Plzeň, ale na západě Čech neodehrál jediné ligové utkání. Klub ho nejdříve uvolnil na hostování do Sokolova a posléze přestoupil do Senice, kde pobyl jednu sezonu a zamířil do Slovanu Bratislava, kde působí dodnes. Jeho tržní cena byla nejvýše v prosinci roku 2019, kdy činila půl milionu eur. Nyní portál TransferMarkt hodnotí Medveděva na 425 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Erik Daniel (Spartak Trnava) – 450 tisíc eur

Erik Daniel-Trnava1.jpg

Třicetiletý krajní záložník Erik Daniel dříve hrával za Liberec, odkud v roce 2013 zamířil do Myjavy. Poté působil v Ružomberoku a od léta roku 2019 byl hráčem Slovanu Bratislava, odkud si v minulé sezoně odskočil na hostování do polského Zaglebie. Loni v létě se vrátil na Slovensko, ale přestoupil ke konkurenci do Spartaku Trnava. Klubu se upsal na dva roky. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 ligových zápasů, ve kterých dal čtyři góly a přidal k nim jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Jaromír Zmrhal (Slovan Bratislava) – 1,7 milionu eur

Jaromír Zmrhal-Slovan.jpg

Jaromír Zmrhal zamířil po zisku mistrovského titulu v roce 2019 ze Slavie do italské Brescie. S klubem ale zažil pád do Serie B, a pak už moc nenastupoval. V únoru 2021 se dohodl na hostování s Mladou Boleslaví, vydržel tam do konce ročníku a následně se přesunul jako volný hráč do Slovanu Bratislava. Ve slovenské metropoli ho váže smlouva do roku 2024. V aktuální sezoně odehrál 13 utkání, v nichž zaznamenal dva góly a dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud