Neodvolatelní?! 5 ligových trenérů, kteří u svých týmů vydrželi celou sezonu

V HET lize působí 16 týmů a jedenáct z nich v průběhu sezony alespoň jednou měnilo trenéra. Třeba Karviná sáhla ke změně na trenérském postu dokonce dvakrát…

A vyplatilo se, Slezané odvolali dva dny před klíčovým utkáním sezony Josefa Muchu, jehož nahradil Lubomír Vlk, jenž své svěřence dovedl k záchraně. Trenéři se měnili také ve Spartě, Slavii, Liberci či ostravském Baníku. Víte, kterých pět koučů vydrželo na lavičce svých týmů celou sezonu? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Vrba (Plzeň)

Pavel Vrba Petr Eret  MAFRA  Profimedia.jpg

Přišel, viděl, zvítězil. Pavel Vrba po návratu do Plzně postavil tým na starých známých a především díky podzimnímu tažení Viktorka získala titul. Na jaře se sice trápila, dokonce se spekulovalo o Vrbově vyhazovu, přímý postup do Ligy mistrů je ale dostatečným argumentem pro jeho pokračování.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Václav Jílek (Olomouc)

Václav Jílek.jpg

Nováček z Olomouce se na ligovou scénu vrátil se skromnými ambicemi. Václav Jílek ale poskládal skvěle fungující tým, který skončil dokonce před Spartou, vybojoval čtvrté místo a postup do evropských pohárů. Sigma sice přišla o Tomáše Chorého, Václav Jemelka, Uroš Radakovič, Jakub Plšek či David Houska ale Jílkův soubor vytáhli vysoko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Daniel Šmejkal (Teplice)

Daniel Šmejkal 'Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Osm výher, deset remíz a 12 porážek. Teplice už pamatují lepší ročníky, v závěru sezony ostudně padly s Brnem, Daniel Šmejkal ale na lavičce vydržel.  Během loňské, své premiérové trenérské sezony, získal s Teplicemi 48 bodů, letos jen 34. Zůstane u týmu?

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Hašek (Bohemians 1905)

Martin Hašek trenér MICHAL SVÁČEK  MAFRA Profimedia.jpg

Klokani bavili ligu a souboje s nimi byly pro všechny týmy hodně nepříjemné. Boheminans 1905 sice ztratili několik zbytečných bodů, hravě se ale zachránili a vybojovali sedmé místo, což je nejlepším umístěním od roku 2011. Lví podíl na tom má trenér a bývalý český reprezentant Martin Hašek!

Foto: MICHAL SVÁČEK  / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jaroslav Hynek (Dukla)

Jaroslav Hynek Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Dukla se dlouho strachovala o záchranu, v 27. kole ale vyhrála v Karviné a připsala si veledůležité body. V konečném součtu totiž skončila jen dva body před patnáctou Jihlavou. Trenér Jaroslav Hynek, jenž na začátku ročníku 2016/17 nahradil Jaroslava Šilhavého, náročné období přečkal, na Julisce se ale chystá revoluce a nahlas se spekuluje o návratu Luboše Kozla.

Foto:  Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud