Stanislav Tecl (Slavia Praha) – 32 let  Ve dvaatřiceti letech je fotbalový životopis Stanislava Tecla pěkně bohatý. Upozornil na sebe ještě před dvacátými narozeninami v dresu tehdy druholigové Jihlavy a po postupu Vysočiny do nejvyšší soutěže si vysloužil přestup do Plzně. Na západě Čech působil dvě a půl sezony a pomohl mužstvu ke dvěma mistrovským titulům. Následně přestoupil do Jablonce a v lednu 2017 za 15 milionů korun zamířil do Edenu, kde byl krátce na hostování z Jihlavy už v devatenácti letech. Ve Slavii to neměl (a nemá) lehké a musel se od začátku potýkat s velkou konkurencí na postu útočníka, načas dokonce odešel hostovat do Jablonce, přesto však sešívaným pomohl už ke čtyřem mistrovským titulům a možná s týmem nyní míří za dalším triumfem. V aktuálním ročníku už dal deset gólů v 23 ligových střetnutích. Profimedia.cz
 Jan Chramosta (FK Jablonec) – 32 let  V minulosti se o Janu Chramostovi hovořilo jako o ohromném talentu, ale až do aktuální sezony nikdy nevstřelil více než deset branek za sezonu. Nyní jich má už na kontě dvanáct a k nim přidal navrch ještě šest asistencí. V současném ročníku je zkrátka ve famózní formě. Nejdelší část kariéry strávil v Mladé Boleslavi, góly ale střílel také v Plzni a během více než tří sezon v Jablonci se trefil pětadvacetkrát. Od sezony 2008/09 odehrál v nejvyšší soutěži už přes tři sta utkání. Profimedia.cz
 Libor Kozák (FC Zlín) – 33 let  Po dlouhých letech v zahraničí a spoustě promaroděného času s nejrůznějšími zdravotními patáliemi se Libor Kozák vrátil v lednu roku 2019 zpět do vlasti a upsal se Liberci. Během jarní části sezony nastřílel ve 14 zápasech sedm branek a ukázal, že v něm pořád vězí slušný potenciál. Před dalším ročníkem se přesunul na Letnou a v dresu Sparty si pak 14 góly v 31 utkáních vystřílel korunu pro krále kanonýrů, o niž se ale musel podělit s Petarem Musou ze Slavie. Pak už to ale dobré nebylo a Kozák Letnou v létě roku 2021. Zamířil na rok do Maďarska, ale loni v létě se vrátil do české nejvyšší soutěže. Upsal se Slovácku, , ovšem jeho podzimní výkony spíše zklamáním. V lednu se přesunul o kousek na sever za trenérem Pavlem Vrbou a připijil se k týmu Zlínu, jemuž má pomoci ze záchranou v lize. A vypadá to, že změna povětří mu prospěla. V dresu ševců dosud odehrál sedm utkání, ve kterých dal čtyři góly
 Jakub Řezníček (Zbrojovka Brno) – 34 let  Působil ve Spartě, zkoušel se prosadit v Plzni, gólově se mu ale dařilo spíše v „menších“ ligových klubech. Jakub Řezníček hrával za Mladou Boleslav, České Budějovice, Příbram, Teplice či Olomouc. V současnosti hájí barvy Brna, kam se vrátil po pěti letech. A je to návrat jako z říše snů. V aktuální sezoně má po 25 zápasech na kontě 17 branek, je nejlepším střelcem ligy a táhne Zbrojovku k záchraně v nejvyšší soutěži. Jeho brankový účet je nyní na čísle 94 a ten zápasový už překonal tři stovky. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nepatří do starého železa. 5 útočníků z Fortuna ligy, kterým je přes 30 let a prožívají povedenou sezonu

Jedna známá fráze říká, že věk je jen číslo. Není to sice tak docela pravda, protože věk s sebou nevyhnutelně nese i ztrátu výkonnosti v běžném i sportovním světě, někteří lidé mu však dokážou odolávat lépe než jiní. Platí to i na fotbalových trávnících.

V české nejvyšší soutěži se hlasitě hlásí o slovo řada talentovaných mladíků, ale na druhé straně věkového spektra nejdeme řadu vynikajících třicátníků, kteří se jen tak ze sestavy vytlačit nenechají. V následujících kapitolách najdete pět ÚTOČNÍKŮ, kteří už kroutí čtvrtou dekádu života, ale v současnosti si vedou na výbornou.

Pokračování 2 / 6

Jhon Mosquera (Viktoria Plzeň) – 32 let

Jhon Mosquera.jpg

Jhon Mosquera, jenž oslaví zanedlouho 33. narozeniny, je jihoamerickým klenotem v sestavě Viktorky. Do Plzně přišel v roce 2021 po povedené sezoně v dresu Liberce. Ještě předtím hrával v pražské Bohemce.

Šikovný kolumbijský forvard či záložník přispěl v minulém ročníku k zisku mistrovského titulu sedmi brankami a šesti asistencemi a do aktuální sezony vstoupil podobně dobře. Aktuálně má po 23 zápasech na kontě sedm gólů a čtyři nahrávky, jednou si vysloužil za výkon na hřišti ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Na západě Čech má podepsaný kontrakt do konce příštího ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Stanislav Tecl (Slavia Praha) – 32 let

Stanislav Tecl-Slavia1.jpg

Ve dvaatřiceti letech je fotbalový životopis Stanislava Tecla pěkně bohatý. Upozornil na sebe ještě před dvacátými narozeninami v dresu tehdy druholigové Jihlavy a po postupu Vysočiny do nejvyšší soutěže si vysloužil přestup do Plzně. Na západě Čech působil dvě a půl sezony a pomohl mužstvu ke dvěma mistrovským titulům.

Následně přestoupil do Jablonce a v lednu 2017 za 15 milionů korun zamířil do Edenu, kde byl krátce na hostování z Jihlavy už v devatenácti letech. Ve Slavii to neměl (a nemá) lehké a musel se od začátku potýkat s velkou konkurencí na postu útočníka, načas dokonce odešel hostovat do Jablonce, přesto však sešívaným pomohl už ke čtyřem mistrovským titulům a možná s týmem nyní míří za dalším triumfem. V aktuálním ročníku už dal deset gólů v 23 ligových střetnutích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Chramosta (FK Jablonec) – 32 let

Jan Chramosta-Jablonec.jpg

V minulosti se o Janu Chramostovi hovořilo jako o ohromném talentu, ale až do aktuální sezony nikdy nevstřelil více než deset branek za sezonu. Nyní jich má už na kontě dvanáct a k nim přidal navrch ještě šest asistencí. V současném ročníku je zkrátka ve famózní formě. Nejdelší část kariéry strávil v Mladé Boleslavi, góly ale střílel také v Plzni a během více než tří sezon v Jablonci se trefil pětadvacetkrát. Od sezony 2008/09 odehrál v nejvyšší soutěži už přes tři sta utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Libor Kozák (FC Zlín) – 33 let

Libor Kozák-Zlín.jpg

Po dlouhých letech v zahraničí a spoustě promaroděného času s nejrůznějšími zdravotními patáliemi se Libor Kozák vrátil v lednu roku 2019 zpět do vlasti a upsal se Liberci. Během jarní části sezony nastřílel ve 14 zápasech sedm branek a ukázal, že v něm pořád vězí slušný potenciál. Před dalším ročníkem se přesunul na Letnou a v dresu Sparty si pak 14 góly v 31 utkáních vystřílel korunu pro krále kanonýrů, o niž se ale musel podělit s Petarem Musou ze Slavie.

Pak už to ale dobré nebylo a Kozák Letnou v létě roku 2021. Zamířil na rok do Maďarska, ale loni v létě se vrátil do české nejvyšší soutěže. Upsal se Slovácku, , ovšem jeho podzimní výkony spíše zklamáním. V lednu se přesunul o kousek na sever za trenérem Pavlem Vrbou a připijil se k týmu Zlínu, jemuž má pomoci ze záchranou v lize. A vypadá to, že změna povětří mu prospěla. V dresu ševců dosud odehrál sedm utkání, ve kterých dal čtyři góly a třikrát získal ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Řezníček (Zbrojovka Brno) – 34 let

Jakub Řezníček-Brno.jpg

Působil ve Spartě, zkoušel se prosadit v Plzni, gólově se mu ale dařilo spíše v „menších“ ligových klubech. Jakub Řezníček hrával za Mladou Boleslav, České Budějovice, Příbram, Teplice či Olomouc. V současnosti hájí barvy Brna, kam se vrátil po pěti letech. A je to návrat jako z říše snů. V aktuální sezoně má po 25 zápasech na kontě 17 branek, je nejlepším střelcem ligy a táhne Zbrojovku k záchraně v nejvyšší soutěži. Jeho brankový účet je nyní na čísle 94 a ten zápasový už překonal tři stovky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud