5. Jan Bořil – 146 zápasů  Slávistickému kapitánovi Janovi Bořilovi se předloni v létě moc nedařilo na evropském šampionátu, přesto byl o jeho služby v Evropě zájem. Českého beka lákal řecký klub AEK Atény, kroužili kolem něho i skauti PAOKu Soluň, Bořil se však prvního zahraničního angažmá nedočkal a zůstal v Edenu, kde patří k nejzkušenějším hráčům. Svými výkony se významně zasloužil o čtyři mistrovské tituly z předchozích let, třikrát pod vedením kouče Trpišovského. V jeho éře odehrál v sešívaném dresu 146 střetnutí v devíti soutěžích, v nichž zaznamenal osm branek a 15 asistencí. V minulé sezoně se však dostal na hřiště jen v pěti zápasech, naposled předloni v říjnu. Od té doby je mimo hru. Loni v lednu se podrobil v Německu operaci. Kvůli poškozené kolenní chrupavce mu hrozil konec kariéry, ale do konce aktuální sezony by se při troše štěstí mohl na ligový trávník vrátit. Profimedia.cz</
 4. Lukáš Masopust – 151 zápasů  Lukáš Masopust odehrál v roce 2021 dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část minulého ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru. Ve Slavii je od ledna roku 2018, kdy přišel z Jablonec a od té doby nastoupil pod vedením trenéra Trpišovského v deseti různých soutěžích do 151 utkání. Nastřílel v nich 21 branek a k nim přidal 28 asistnecí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na dva a půl milionu eur. Profimedia.cz
 3. Ibrahim Traoré – 167 zápasů  V září oslavil záložník z Pobřeží slonoviny Ibrahim Traoré čtyřiatřicáté narozeniny a momentálně je nejstarším hráčem v Edenu. Do Slavie přišel v roce 2018 ze Zlína a v pražském klubu rychle přesvědčil o svých kvalitách. Na Valašsku i v sešívaném dresu patřil během uplynulých sezon ke klíčovým hráčům týmu. V nejvyšší tuzemské lize dosud naskočil do 153 utkání a dal 12 branek. Víc zápasů žádný z jeho krajanů v české lize neodehrál. Se Slavií oslavil tři mistrovské tituly a třikrát triumfoval v pohárové soutěži. Pod vedením kouče Trpišovského v Edenu se objevil ve 167 duelech v deseti různých soutěžích a zaznamenal v nich 17 branek a 16 nahrávek. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální hodnota 750 tisc eur. Profimedia.cz
 2. Peter Olayinka – 170 zápasů  V roce 2018 koupila Slavia podle portálu TransferMarkt Petera Olayinku za více než tři miliony eur. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něho ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal víc prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a posledních několik let kolem něho krouží skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jde mu to i v sezoně 2022/23. Ve 12 ligových zápasech, do kterých zasáhl, dal šest gólů a na čtyři další nahrál. Jeho aktuální tržní cena se pohybuje kolem šesti milionu eur, ale už nyní je jasné, že v létě, až mu vyprší v Edenu smlouva, odejde do Červené hvězdy Bělehrad úplně zadarmo. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nepostradatelní. 6 hráčů, kteří pod trenérem Trpišovským odehráli ve Slavii nejvíc zápasů

Je to už přes pět let, co se na trenérskou židli ve Slavii usadil Jindřich Trpišovský. Od té doby se pod jeho vedením objevilo na hřišti v sešívaném dresu 210 hráčů. Někteří odehráli jen jediné utkání, jiní patřili (či patří) k absolutně nepostradatelným.

Od prosince roku 2017, kdy se stal Jindřich Trpišovský hlavním koučem Slavie, vyhráli Pražané pod jeho vedením třikrát mistrovský titul a zahráli si i v Lize mistrů. Během této doby se někteří hráči stali inventářem sešívané sestavy. V následujících kapitolách najdete šest borců, kteří za éry současného trenéra odehráli nejvíc soutěžních utkání.

Pokračování 2 / 7

6. Stanislav Tecl – 145 zápasů

Stanislav Tecl-Slavia1.jpg

Ve dvaatřiceti letech je fotbalový životopis Stanislava Tecla pěkně bohatý. Upozornil na sebe ještě před dvacátými narozeninami v dresu tehdy druholigové Jihlavy a po postupu Vysočiny do nejvyšší soutěže si vysloužil přestup do Plzně. Na západě Čech působil dvě a půl sezony a pomohl mužstvu ke dvěma mistrovským titulům.

Následně přestoupil do Jablonce a v lednu 2017 za 15 milionů korun zamířil do Edenu, kde byl krátce na hostování z Jihlavy už v devatenácti letech. Ve Slavii to neměl (a nemá) lehké a musel se od začátku potýkat s velkou konkurencí na postu útočníka, načas dokonce odešel hostovat do Jablonce, přesto však sešívaným pomohl už ke čtyřem mistrovským titulům a možná s týmem nyní míří za dalším triumfem. Pod trenérem Trpišovským nastoupil v devíti různých soutěžích do 145 utkání, ve kterých nastřílel 35 branek a k nim přidal 19 gólových asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Jan Bořil – 146 zápasů

Jan Bořil2.jpg

Slávistickému kapitánovi Janovi Bořilovi se předloni v létě moc nedařilo na evropském šampionátu, přesto byl o jeho služby v Evropě zájem. Českého beka lákal řecký klub AEK Atény, kroužili kolem něho i skauti PAOKu Soluň, Bořil se však prvního zahraničního angažmá nedočkal a zůstal v Edenu, kde patří k nejzkušenějším hráčům.

Svými výkony se významně zasloužil o čtyři mistrovské tituly z předchozích let, třikrát pod vedením kouče Trpišovského. V jeho éře odehrál v sešívaném dresu 146 střetnutí v devíti soutěžích, v nichž zaznamenal osm branek a 15 asistencí.

V minulé sezoně se však dostal na hřiště jen v pěti zápasech, naposled předloni v říjnu. Od té doby je mimo hru. Loni v lednu se podrobil v Německu operaci. Kvůli poškozené kolenní chrupavce mu hrozil konec kariéry, ale do konce aktuální sezony by se při troše štěstí mohl na ligový trávník vrátit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Lukáš Masopust – 151 zápasů

Lukáš Masopust-Slavia.jpg

Lukáš Masopust odehrál v roce 2021 dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část minulého ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru.

Ve Slavii je od ledna roku 2018, kdy přišel z Jablonec a od té doby nastoupil pod vedením trenéra Trpišovského v deseti různých soutěžích do 151 utkání. Nastřílel v nich 21 branek a k nim přidal 28 asistnecí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na dva a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Ibrahim Traoré – 167 zápasů

Ibrahim Traoré2.jpg

V září oslavil záložník z Pobřeží slonoviny Ibrahim Traoré čtyřiatřicáté narozeniny a momentálně je nejstarším hráčem v Edenu. Do Slavie přišel v roce 2018 ze Zlína a v pražském klubu rychle přesvědčil o svých kvalitách. Na Valašsku i v sešívaném dresu patřil během uplynulých sezon ke klíčovým hráčům týmu.

V nejvyšší tuzemské lize dosud naskočil do 153 utkání a dal 12 branek. Víc zápasů žádný z jeho krajanů v české lize neodehrál. Se Slavií oslavil tři mistrovské tituly a třikrát triumfoval v pohárové soutěži. Pod vedením kouče Trpišovského v Edenu se objevil ve 167 duelech v deseti různých soutěžích a zaznamenal v nich 17 branek a 16 nahrávek. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální hodnota 750 tisc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Peter Olayinka – 170 zápasů

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia podle portálu TransferMarkt Petera Olayinku za více než tři miliony eur. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něho ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal víc prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a posledních několik let kolem něho krouží skauti z mnoha bohatých evropských klubů.

Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jde mu to i v sezoně 2022/23. Ve 12 ligových zápasech, do kterých zasáhl, dal šest gólů a na čtyři další nahrál. Jeho aktuální tržní cena se pohybuje kolem šesti milionu eur, ale už nyní je jasné, že v létě, až mu vyprší v Edenu smlouva, odejde do Červené hvězdy Bělehrad úplně zadarmo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Ondřej Kolář – 191 zápasů

Ondřej Kolář2.jpg

Pravda, občas chyboval, někdy taky hodně riskoval, ale to vše bylo dáno náročným stylem, který Slavia praktikovala. Brankář Ondřej Kolář uměl vytáhnout parádní zákroky a svým spoluhráčům hodně pomoci. Do Edenu přišel v lednu roku 2018 z Liberce a ihned se stal oporou mezi tyčemi. V sezoně 2018/19 inkasoval jen 24 branek a vychytal 15 čistých kont, což bylo nejvíc ze všech ligových brankářů.

O rok později přivedl sešívané k prvenství v lize znovu, a to ještě suverénnějším způsobem. Do statistik zaznamenal 23 nul a sérii bez inkasované branky natáhl na 788 minut. Za celý ročník, v němž odchytal 31 utkání, měl nejnižší průměr inkasovaných gólů na zápas (0,32). Ze zlata se radoval i v další sezoně. Opět byl nejlepší v počtu vychytaných nul (16 v 31 zápasech v průměru inkasovaných branek na utkání (0,6).

Žádný z hráčů ve Slavii neodehrál pod vedením kouče Jindřicha Trpišovského víc utkání než on. Když se k tomu připočte ještě 14 zápasů, jež zvládl pod vedením současného trenéra sešívaných v Liberci, pak se dostane tato dvojice na číslo 205.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud