Tomáš Hübschman (FK Jablonec) – 38 let.  Bývalý reprezentant je od roku 2014 v Jablonci a v kádru severočeského týmu má stále velmi důležitou roli. Letos osmatřicetiletý defenzivní záložník zasáhl do 17 zápasů a drží si pevné místo v základní sestavě. Foto: Profimedia.cz
 Josef Jindříšek (Bohemians 1905) – 39 let.  Je mu už devětatřicet let, na jeho výkonech to ale nepoznáte. Josef Jindříšek je dokonce kapitánem Bohemians 1905 a patří k pilířům sestavy klokanů. V aktuálním ročníku nechyběl na hřišti ani v jednom z 23 zápasů. Foto: Profimedia.cz
 Miloš Buchta (Sigma Olomouc) – 39 let.  V bráně Olomouce se letos protočili už tři brankáři. Nejvíc startů si připsal Michal Reichl, současnou jedničkou je Aleš Mandous, ovšem do tří duelů zasáhl také Miloš Buchta. Tomu v červenci bude už čtyřicet let. Foto: Profimedia.cz
 Jaroslav Drobný (Dynamo České Budějovice) – 40 let.  Zatímco Buchta se teď do základní sestavy Sigmy nevejde, čtyřicetiletý Jaroslav Drobný se svými výkony řadí k nejlepším gólmanům celé ligy. Bývalý reprezentační brankář přišel v průběhu sezony do Českých Budějovic a v dosavadních jedenácti zápasech dostal jen 13 branek. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Nezlomní veteráni. Toto je pět nejstarších hráčů, kteří se letos objevili ve Fortuna lize

Na ligové scéně září Adam Hložek, šanci už dostal taky Adam Karabec a prosazují se i další mladíci. Ovšem důležitou roli i nadále hrají také zkušení veteráni.

Bez názvu.jpg

Milan Baroš v prosinci oslavil své 38. narozeniny a je jedním z nejstarších fotbalistů v letošním ročníku Fortuna ligy. Do aktuální sezony však zasáhlo i pět starších hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hübschman (FK Jablonec) – 38 let

Tomáš Hubschman Jablonec.jpg

Bývalý reprezentant je od roku 2014 v Jablonci a v kádru severočeského týmu má stále velmi důležitou roli. Letos osmatřicetiletý defenzivní záložník zasáhl do 17 zápasů a drží si pevné místo v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Josef Jindříšek (Bohemians 1905) – 39 let

Josef Jindřišek 2.jpg

Je mu už 39 let, na jeho výkonech to ale nepoznáte. Josef Jindříšek je dokonce kapitánem Bohemians 1905 a patří k pilířům sestavy klokanů. V aktuálním ročníku nechyběl na hřišti ani v jednom z 23 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Miloš Buchta (Sigma Olomouc) – 39 let

Miloš Buchta.jpg

V bráně Olomouce se letos protočili už tři brankáři. Nejvíc startů si připsal Michal Reichl, současnou jedničkou je Aleš Mandous, ovšem do tří duelů zasáhl také Miloš Buchta. Tomu v červenci bude už čtyřicet let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jaroslav Drobný (Dynamo České Budějovice) – 40 let

Jaroslav Drobný ČB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zatímco Buchta se teď do základní sestavy Sigmy nevejde, čtyřicetiletý Jaroslav Drobný se svými výkony řadí k nejlepším gólmanům celé ligy. Bývalý reprezentační brankář přišel v průběhu sezony do Českých Budějovic a v dosavadních jedenácti zápasech dostal jen 13 branek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Pavel Zavadil (SFC Opava) – 41 let

Pavel Zavadil 2018 Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

Nejstarším ligovým fotbalistou je Pavel Zavadil. Jednačtyřicetiletý záložník z Opavy se v průběhu podzimu sice zranil, dal se ale do pořádku a na jaře zase patří k lídrům slezského klubu. Zdá se, že do fotbalového důchodu se ještě rozhodně nechystá.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud