Matěj Kovář  Dvaadvacetiletý rodák z Uherského Hradiště v září přišel do Sparty, která jej získala na hostování z Manchesteru United. Na Letné se stal ihned jedničkou a v každém zápase vytáhne několik důležitých zákroků. Zároveň je velkou oporou reprezentační jednadvacítky a zřejmě je jen otázkou času, kdy dostane prostor i v seniorském týmu. Podle kouče Sparty Briana Priskeho je budoucností českého fotbalu.
 Jiří Pavlenka  Zapomenout se nesmí ani na Jiřího Pavlenku, který je už delší čas spolehlivou Vaclíkovou náhradou. Po sestupu Brém z Bundesligy v týmu zůstal a Werderu vychytal návrat mezi německou elitu, ve které je jediným z českých brankářů. V národním týmu třicetiletý gólman z Hlučína neřekl poslední slovo.
 Ondřej Kolář  Dříve se o něm hovořilo jako o budoucí reprezentační jedničce. Byl nejlepším gólmanem ligy, francouzské Nice za něj nabízelo 400 milionů korun, okolo kroužili i další zájemci. Jenže pak Ondřeje Koláře začaly trápit zdravotní problémy i výkyvy formě, kvůli čemuž v Edenu přišel o svou pozici. V bráně jej nahradil Aleš Manduos, v neděli se však Kolář po půl roce zase vrátil a vychytal čisté konto. Na hřišti znovu působil ohromně jistě.
 Aleš Mandous  Aktuálně není zdravotně v pořádku, ve Slavii si ale vybojoval post jedničky, což jej vyneslo až do národního týmu. První brankář reprezentace z třicetiletého Aleše Mandouse asi nebude, spolehlivým náhradníkem ale být může.
5
Fotogalerie

Nová éra po Vaclíkovi. 5 brankářů, kteří se hlásí o více prostoru v reprezentaci

Tomáš Vaclík se stal po konci Petra Čecha brankářskou jedničkou české reprezentace. Jeho éra se ale možná chýlí ke konci.

Na Tomáše Vaclíka byl vždy spoleh. Odchytal parádní EURO a velmi dobré výkony předváděl i v dalších zápasech. Národní tým se na něj pokaždé mohl spolehnout, přesto by o svou pozici mohl přijít. Olympiakos, jehož bránu hájí, se letos trápí a v pohodě není ani třiatřicetiletý Vaclík, jenž v posledních dvou reprezentačních zápasech dostal šest branek. Ze srazu národního týmu si navíc odvezl zranění a dva až tři měsíce bude mimo hru. Řecký celek už za něj přivedl náhradu a ke změnám by mohlo dojít i v reprezentaci. Kteří gólmani by jej mohli nahradit? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý gólman Plzně je v současné době považován za nejlepšího brankáře ligy. Viktorce vychytal postup do Ligy mistrů a svými výkony si řekl o místo v reprezentaci. V posledním duelu Ligy národů nahradil zraněného Tomáše Vaclíka a uvedl se velmi dobrým výkonem. Ze zápasu si sice odnesl zranění a aktuálně je mimo hru, v příštím reprezentačním cyklu už by ale klidně mohl být jedničkou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Matěj Kovář

Matěj Kováč ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý rodák z Uherského Hradiště v září přišel do Sparty, která jej získala na hostování z Manchesteru United. Na Letné se stal ihned jedničkou a v každém zápase vytáhne několik důležitých zákroků. Zároveň je velkou oporou reprezentační jednadvacítky a zřejmě je jen otázkou času, kdy dostane prostor i v seniorském týmu. Podle kouče Sparty Briana Priskeho je budoucností českého fotbalu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Brémy 22.jpg

Zapomenout se nesmí ani na Jiřího Pavlenku, který je už delší čas spolehlivou Vaclíkovou náhradou. Po sestupu Brém z Bundesligy v týmu zůstal a Werderu vychytal návrat mezi německou elitu, ve které je jediným z českých brankářů. V národním týmu třicetiletý gólman z Hlučína neřekl poslední slovo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ondřej Kolář

profimedia-0681864146.jpg

Dříve se o něm hovořilo jako o budoucí reprezentační jedničce. Byl nejlepším gólmanem ligy, francouzské Nice za něj nabízelo 400 milionů korun, okolo kroužili i další zájemci. Jenže pak Ondřeje Koláře začaly trápit zdravotní problémy i výkyvy formě, kvůli čemuž v Edenu přišel o svou pozici. V bráně jej nahradil Aleš Manduos, v neděli se však Kolář po půl roce zase vrátil a proti Liberci vychytal čisté konto. Na hřišti znovu působil ohromně jistě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Aleš Mandous

profimedia-0724310228 (1).jpg

Aktuálně není zdravotně v pořádku, ve Slavii si ale vybojoval post jedničky, což jej vyneslo až do národního týmu. První brankář reprezentace z třicetiletého Aleše Mandouse asi nebude, spolehlivým náhradníkem ale být může.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud