Filip Král  O své místo v Torontu se bude rvát také Filip Král. Jednadvacetiletý bek načal loňskou sezonu v Přerově, pak ale zamířil do Komety a rázem se stal jedním z nejlepších obránců celé extraligy. Byl ve hře o pozvánku na mistrovství světa, na konci ledna si jej ale stáhlo Toronto a Král se vrátil do zámoří. Do NHL se sice ještě nedostal, pokud ale zaujme v kempu, tak má hodně slušnou šanci, že si místo v kádru Maple Leafs vybojuje.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kaše   Ještě v sezoně 2017/18 dal dvacet branek, posbíral 38 bodů a postoupil s Anaheimem do play-off. Jenže od té doby odehrál v NHL vinou zranění jen 88 zápasů a v uplynulém ročníku si v dresu Bostonu připsal pouze tři starty. Teď se pětadvacetiletý forvard, jenž už si v zámoří stihl udělat velmi dobré jméno, pokusí o restart. Sáhlo po něm Toronto a pokud Ondřej Kaše bude fit, tak kanadské organizaci může hodně pomoct. Klíčový však bude jeho zdravotní stav.  Foto: Profimedia.cz
 David Kämpf  Šestadvacetiletý útočník má za sebou čtyři sezony v NHL. Dosud však nehrál jinde než v Chicagu, v jehož barvách nasbíral dohromady 244 startů. V loňském ročníku zaznamenal dvanáct kanadských bodů za gól a jedenáct nahrávek, což není nic, čím by vyčníval, na druhou stranu, v Chicagu si velmi cenili jeho defenzivní činnosti. David Kämpf byl také úspěšný na vhazování a odvedl kus černé práce. V příští sezoně však bývalý chomutovský útočník bude hrát za Toronto, se kterým jako nechráněný volný hráč podepsal dvouletou smlouvu.  Foto: Profimedia.cz
 Česká stopa v Torontu  Torontem prošlo několik českých hráčů už v minulosti. Skvělý odkaz v kanadské organizaci zanechal Tomáš Kaberle, který za Toronto hrával v letech 1998 až 2011. Pak ale zamířil do Bostonu a s tím získal Stanley Cup. V klubu nikdy nezapomenou ani na Miroslava Fryčera a do paměti fanoušků se zapsali také Pavel Kubina, Robert Reichel nebo Roman Polák.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nová kolonie v Mekce hokeje. Podívejte se, kteří Češi můžou hrát v příští sezoně za Toronto

Toronto bývá označováno za Mekku hokeje. O své místo v této slavné kanadské organizaci bude bojovat i několik českých hokejistů.

V uplynulé sezoně za Toronto nehrál ani jeden český hokejista, což se ale v příštím ročníku změní. Kteří Češi by měli bojovat o místo v sestavě slavných Maple Leafs? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Petr Mrázek 

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Rodák z Ostravy se chystá na své čtvrté angažmá v NHL. Petr Mrázek začínal v Detroitu, poté krátce působil ve Philadelphii a poslední tři roky hájil barvy Caroliny. V organizaci Hurricanes převáděl velmi dobré výkony, během posledního ročníku ale bojoval se zdravotními problémy a celkově si připsal jen 14 startů. V Carolině mu skončila smlouva, Petr Mrázek však přijal novou výzvu a podepsal tříletý kontrakt s Torontem na 11,4 milionů dolarů. Opačným směrem naopak zamířil zkušený Dán Frederik Andersen. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Král 

Filip Král.jpg

O své místo v Torontu se bude rvát také Filip Král. Jednadvacetiletý bek načal loňskou sezonu v Přerově, pak ale zamířil do Komety a rázem se stal jedním z nejlepších obránců celé extraligy. Byl ve hře o pozvánku na mistrovství světa, na konci ledna si jej ale stáhlo Toronto a Král se vrátil do zámoří. Do NHL se sice ještě nedostal, pokud ale zaujme v kempu, tak má hodně slušnou šanci, že si místo v kádru Maple Leafs vybojuje. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kaše 

David Kaše Boston.jpg

Ještě v sezoně 2017/18 dal dvacet branek, posbíral 38 bodů a postoupil s Anaheimem do play-off. Jenže od té doby odehrál v NHL vinou zranění jen 88 zápasů a v uplynulém ročníku si v dresu Bostonu připsal pouze tři starty. Teď se pětadvacetiletý forvard, jenž už si v zámoří stihl udělat velmi dobré jméno, pokusí o restart. Sáhlo po něm Toronto a pokud Ondřej Kaše bude fit, tak kanadské organizaci může hodně pomoct. Klíčový však bude jeho zdravotní stav. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Kämpf 

David Kampf Chicago.jpg

Šestadvacetiletý útočník má za sebou čtyři sezony v NHL. Dosud však nehrál jinde než v Chicagu, v jehož barvách nasbíral dohromady 244 startů. V loňském ročníku zaznamenal dvanáct kanadských bodů za gól a jedenáct nahrávek, což není nic, čím by vyčníval, na druhou stranu, v Chicagu si velmi cenili jeho defenzivní činnosti. David Kämpf byl také úspěšný na vhazování a odvedl kus černé práce. V příští sezoně však bývalý chomutovský útočník bude hrát za Toronto, se kterým jako nechráněný volný hráč podepsal dvouletou smlouvu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Česká stopa v Torontu 

Tomáš Kaberle Toronto.jpg

Torontem prošlo několik českých hráčů už v minulosti. Skvělý odkaz v kanadské organizaci zanechal Tomáš Kaberle, který za Toronto hrával v letech 1998 až 2011. Pak ale zamířil do Bostonu a s tím získal Stanley Cup. V klubu nikdy nezapomenou ani na Miroslava Fryčera a do paměti fanoušků se zapsali také Pavel Kubina, Robert Reichel nebo Roman Polák. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud