Nová kolonie v Řecku. Tři čeští fotbalisté, kteří se potkají v Arisu Soluň

Řecká fotbalová liga se stane pro české fanoušky zase o něco atraktivnější. V jednom týmu se totiž potkají tři současní nebo bývalí reprezentanti.

Tomáš Vaclík patří Olympiakosu, Slavia letos v pohárech narazila na Panathinaikos, čeští fanoušci však budou sledovat taky výkony Arisu Soluň. V tom se totiž sejdou tři čeští fotbalisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Brabec

Jakub Brabec Španělsko.jpg

Třicetiletý reprezentační stoper odešel do Soluně loni v létě. Do Řecka odcházel coby kapitán plzeňské Viktorky, předtím ale působil taky ve Spartě nebo v belgickém Genku. V Arisu si Jakub Brabec vybudoval dobrou pozici a ve většině zápasů nastupuje v základní sestavě. Díky svým výkonům se stal i stabilním článkem a jedním z lídrů národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vladimír Darida

Vladimír Darida Hertha 22.jpg

Psal se rok 2013, když Vladimír Darida opustil Plzeň a zamířil do bundesligového Freiburgu. O dva roky později přestoupil do Herthy Berlín, kde si dlouho držel pevnou pozici. Na podzim ale bývalý reprezentační kapitán o své místo přišel, připsal si jen tři starty, a tak v zimě změnil dres. Spekulovalo se o jeho návratu do Plzně, dvaatřicetiletý záložník ale nakonec míří do Řecka. V Soluni by měl působit dva a půl roku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matěj Vydra

Matěj Vydra 21.jpg

Ještě na jaře hrál s Burnley v Premier League. Z té však anglický celek sestoupil, Matěj Vydra se navíc zranil a tím svou misi na ostrovech uzavřel. Spekulovalo se o jeho příchodu do Sparty, kroužila okolo něj taky Plzeň, třicetiletý člen širšího reprezentačního kádru ale nakonec nejspíš zůstane v zahraničí. Taky Matěj Vydra, jenž dříve hrával za Jihlavu, Baník, WBA či Derby, by měl hrát za Aris Soluň.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud