Nová šance od Šilhavého. 6 hráčů, kteří se znovu objevili na reprezentačním seznamu

Jaroslav Šilhavý má za sebou první nominaci v roli reprezentačního trenéra. Vrátil se do ní například Bořek Dočkal, ale také několik hráčů, kteří v ní už delší dobu nebyli.

Bez názvu.jpg

Mezi náhradníky se dostal Zdeněk Ondrášek, jenž pálí ostrými v polské lize. Na premiérovou pozvánku čeká také ostravský stoper Patrizio Stronati. V Šilhavého hledáčku se ocitli i další hráči, které Jarolím přehlížel. Někteří jsou v nominaci, jiní mezi náhradníky. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka ČR 2 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

V reprezentaci debutoval před pěti lety, od té doby si ale připsal pouhé tři další starty. V létě se spekulovalo o jeho příchodu do Sparty, devětadvacetiletý Ondřej Čelůstka ale zůstal v Turecku a v letošní sezoně patří k oporám Antalyasporu. Jeho výhodou je, že může nastupovat jak na kraji, tak ve středu obrany.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Šilhavý přiznal, že uvažoval o povolání Romana Hubníka, jenže plzeňský stoper se k návratu do reprezentace přemluvit nenechal. Ve výběru je však jiný střední obránce Viktorky Lukáš Hejda. Ten se dal do kupy po zranění a může si připsat druhý start v národním týmu.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

David Pavelka

David Pavelka ČR.jpg

Za éry Pavla Vrby patřil k pilířům reprezentace, dokonce si zahrál na Euru ve Francii. Jenže trenér Karel Jarolím jej přehlížel. Teď je sedmadvacetiletý záložník zpět. V turecké Kasimpase odvádí dobré služby a stavět by na něm znovu chtěl i Šilhavý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Matěj Vydra

Matěj Vydra tribuna.jpg

Jarolím ho několikrát vynechal, jindy ho zase vyřadilo ze hry zranění. Teď je však Matěj Vydra fit a je připraven pomoct národnímu týmu. V létě přestoupil do Burnley a v šesti zápasech za nový tým vstřelil už dvě branky. Bude produktivní i v reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jiří Skalák

Jiří Skalák 2.jpg

V Brightonu nenastupoval, a tak vypadl i z reprezentace. Šikovný šestadvacetiletý záložník však v létě změnil dres a zamířil do Millwallu. Místo v základní sestavě zatím nezískal, na hřiště se ale dostává a rázem je i na reprezentačním seznamu. Prozatím mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok ČR.jpg

Šilhavý lákal k návratu Hubníka, uvažoval i o Jaroslavu Plašilovi a řeč přišla také na Tomáše Sivoka. Ten jeho nabídku neodmítl a v případě potřeby je ochoten pomoct. Čtyřiatřicetiletý stoper a bývalý reprezentační kapitán je nyní mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud