Nová síla za 30 milionů korun. Šest posil, které přivedl Baník Ostrava

V tabulce HET ligy přezimovali na předposledním místě. S tím se ale majitel Baníku Václav Branec nechce smířit a udělá vše pro to, aby se jeho klub vyhnul sestupu. Proto začal utrácet miliony korun a lovit nové posily.

Bez názvu.jpg

Baníku se na podzim nedařilo. Vyhrál jen dva zápasy, získal pouhých jedenáct bodů a je na sestupové pozici. V Ostravě se proto přes zimu začaly dít zajímavé věci. V managementu usedli Petr Uličný či Zdeněk Nehoda a velké změny se udály také v hráčském kádru. „Za posily jsme utratili 20 až 30 milionů,“ potvrdil majitel Brabec. Jména šesti nových hráčů, kteří přišli do Baníku, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jan Laštůvka

GetFile.jpeg

Zkušený gólman je zpátky v místech, která dobře zná. V roce 2004 vychytal Baníku titul a následně odešel do Šachtaru Doněck. Když se před rokem z ciziny vrátil, posílil „svou“ Karvinou, po roce ale vyslyšel vábení evropských poháru a odešel do Slavie.

Jenže angažmá v Edenu si představoval jinak a když klub přivedl Ondřeje Koláře, bylo jasné, že s Laštůvkou už nepočítá. Zájem měla znovu Karviná, pětatřicetiletý gólman ale vyslyšel vábení Baníku, který do svých řad získal vysněnou oporu mezi tři tyče.

„Osobně jsem přesvědčen, že v české lize není lepší gólman a ještě během podzimu by nám tahle možnost zněla jako sci-fi," uvedl sportovní ředitel Dušan Vrťo 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Christophe Psyché

Baník stojí o stopera Václava Procházku, ale i kdyby ho nezískal, tak se zdá, že už našel nového lídra zadních řad. Na zkouše totiž uspěl devětadvacetiletý francouzský obránce Christophe Psyché, který posledních sedm let působil v Norsku. Baník ho získal z týmu Sogndal. „Prokázal, že by mohl být platným hráčem, který si na své pozici dokáže rychlostí, důrazem i dobrou poziční hrou zjednat u soupeře respekt,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Vrťo.

Pokračování 4 / 7

Jiří Fleišman

Jiří Fleišman Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Několik let byl oporou Liberce, se kterým získal ligový titul. Jeden zápas odehrál v reprezentaci a v roce 2015 odešel do Mladé Boleslavi. I tam měl pevné místo v sestavě, v lize nastoupil celkově ke 191 duelům a další starty přidá v dresu Baníku. „Dostal nabídku, které jsme nemohli konkurovat,“ přiznal mladoboleslavský sportovní manažer Jaroslav Bílek na adresu třiatřicetiletého obránce.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Milan Jirásek

Milan Jirásek.jpg

Pětadvacetiletý záložník v Baníku už v roce 2015 hostoval. Tehdy patřil Spartě. Potom přestoupil do Bohemians 1905 a stal se jednou z opor klokanů. Jenže na podzim záložník se zkušenostmi z Interu Milán přišel o místo a mohl si hledat nový klub. Tím se stal Baník.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Martin Fillo

Martin Fillo 3.jpg

Posila, o kterou Baník hodně stál. Martin Fillo na podzim potvrdil, že je aktuálně jedním z nejlepších krajních ligových záložníků a dokonce se málem vrátil do Plzně, které před lety pomohl do Ligy mistrů. Proč nakonec zvolil přestup do Baníku? Rozhodly peníze – údajný podpisový bonus ve výši 2,5 milionů korun a měsíční plat 400 tisíc korun.

„Já myslím, že klíčovou roli hrál náš enormní zájem o Martinovy služby. Kdyby ho Plzeň chtěla tak moc jako my, tak podle mě přitlačí a nakonec ho získá. To se ale nestalo a já jsem moc rád, že Martin skončil právě u nás. Byl pro mě vytouženou posilou číslo jedna. Právě na stranách zálohy jsme na podzim měli velké problémy a já jsem přesvědčen o tom, že pro nás bude velkým přínosem," potěšilo kouče Radima Kučera 

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Damé Diop

Dame Diop.jpg

První zimní ostravská posila. Bývalý útočník Slavie odehrál v nejvyšší soutěži 45 zápasů, ve kterých dal devět branek. Naposledy působil ve Zlíně, se kterým si zahrál i v Evropské lize. Čtyřiadvacetiletý senegalský forvard má na kontě i jeden start v národním týmu a v Baníku si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud