Novinka v české reprezentaci. 3 čeští kapitáni, kteří se protočili na Karjala Cupu

Českým hokejistům vyšel vstup do nové sezony na výbornou. Na Karjala Cupu odehráli parádní zápasy, ve kterých neztratili ani bod.

Radim Rulík zvládl svou trenérskou premiéru u reprezentace na jedničku. Použil taky něco, co u českého týmu není běžné. Do tří zápasů totiž nasadil tři různé kapitány. Které? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Michael Špaček

Bez názvu.jpg

Lepší premiéru u národního týmu si trenér Radim Rulík nemohl přát. Češi vedli nad Švédskem na jeho půdě v 16. minutě už 4:0 a nakonec dokráčeli k výhře 5:2. Kapitánské céčko měl na sobě centr první útočné řady Michael Špaček, jenž hrál ve formaci s Danielem Voženílkem a Matějem Stránským. Útočník švýcarského celku Ambrì-Piotta sice nebodoval, odehrál ale velmi dobré utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Sedlák

Lukáš Sedlák ČR.jpg

Ze Švédska se Češi přesunuli do Finska. I tentokrát dominovali a domácí Suomi porazili 7:3. Špaček nehrál, na centru prvního útoku jej nahradil Lukáš Sedlák, který nastoupil společně s Ondřejem Kovařčíkem a Stránským, jenž se blýskl dvěma góly. Pardubický útočník Sedlák převzal po Špačkovi taky kapitánskou pásku, k vysoké výhře pomohl jednou asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Michal Řepík

Michal Řepík ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Závěrečné utkání turnaje Češi odehráli proti Švýcarům, nad kterými zvítězili 1:0. Špaček byl zpátky v akci, tentokrát ale nehrál Sedlák. A kapitánem se stal sparťanský forvard Michal Řepík, jenž naopak vynechal utkání s Finskem. Po boku měl Jana Ordoše a Lukáše Jaška.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud