Nový přestupový cíl Slavie. Podívejte se, kterými kluby prošel Lukáš Červ

Fotbalová liga má nyní reprezentační pauzu, do konce soutěže zbývá ještě dost času, přesto už se zase začíná mluvit o přestupech.

Na přestupové debaty je ještě čas, v zákulisí ale začíná být rušno. Do hry vstupuje Slavia, které se líbí jednadvacetiletý záložník reprezentace lvíčat Lukáš Červ. Ten přitom ještě v létě sešívaným patřil. Kde všude už působil? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Slavia Praha

Lukáš Červ Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Červ přišel už v mládežnickém věku do Slavie. V Edenu se dokonce probojoval do prvního týmu a v létě roku 2020 naskočil do prvního ligového zápasu v kariéře. Tehdy odehrál 16 minut utkání v Liberci, kde sešívaní zvítězili 3:1. Další prostor ale v pražském ligovém celku nedostal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Vysočina Jihlava

Lukáš Červ ČR.jpg

Necelý měsíc po své ligové premiéře Červ změnil dres. Slavia ho poslala hostovat do druholigové Jihlavy, ve které nabíral cenné zkušenosti. Za Vysočinu naskočil do 24 zápasů, dal sedm gólů a přidal čtyři nahrávky. Tato štace mu sedla náramně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

FK Pardubice

Lukáš Červ Pardubice Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Po roce v Jihlavě se Červ vrátil do Slavie, obratem však putoval na další hostování. Tentokrát jej sešívaní zapůjčili do Pardubic, za které nadaný záložník loni nastupoval docela pravidelně. V lize posbíral 21 startů a dal své první dva góly. Trefil se proti Teplicím a Karviné.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Slovan Liberec

Lukáš Červ Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni v létě Červ odešel ze Slavie znovu, tentokrát už ovšem na přestup. Za čtyři miliony korun jej koupil Liberec, sešívaní si však za dvojnásobek zajistili právo zpětného odkupu. Červ hraje ve Slovanu skvěle, nastupuje v základní sestavě a je produktivní. Na kontě má čtyři góly a tři nahrávky. Naposledy se trefil právě proti Slavii.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud