Nový „sešívaný“ objev. Podívejte se, kterými kluby prošel Matěj Jurásek

Fortuna liga během podzimu „objevila“ několik nových talentů. Jedním z nich je devatenáctiletý Matěj Jurásek ze Slavie.

Talentovaný Matěj Jurásek se v létě udržel v sešívaném kádru a na podzim patřil k důležitým hráčům slávistické sestavy. Kde všude už mladý ofenzivní fotbalista působil a co všechno má ve svém věku za sebou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Karviná

Matěj Jurásek Karviná Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jurásek je odchovancem karvinského fotbalu. Ve slezském klubu prošel mládeží a v sezoně 2021/22 naskočil za tehdy ještě prvoligový klub k sedmi duelům Fortuna ligy. Karviné už ale v té době nepatřil a v klubu byl jen na hostování. Za svůj mateřský klub tehdy odehrál celkem 137 minut, ani jednou však nebodoval.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Slavia

Matěj Jurásek Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Z Karviné Jurásek odešel do Slavie, která jej pak do mateřského celku poslala na hostování. Ve svém současném klubu si v sezoně 2020/21 odbyl i ligovou premiéru a ve dvou zápasech odehrál celkově 72 minut. Debutoval v Opavě, kde Slavia vyhrála 6:0. Potom nastoupil dokonce v základní sestavě proti Brnu.

V letošní sezoně už se ve slávistickém kádru udržel. Nastupoval v pohárech a šest startů přidal i v české lize. V závěrečném kole s Baníkem dal i své první dva ligové góly, na kontě už má i dvě nahrávky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Vlašim

profimedia-0693838583.jpg

Slavia Juráska poslala hostovat i do Vlašimi. Talentovaný fotbalista hrál za Vlašim i v minulém ročníku, kdy s týmem došel až do baráže o postup do Fortuna ligy, ve které se svými spoluhráči nestačil na Teplice. Na jaře dal ve druhé lize dva góly a přidal čtyři nahrávky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud