O krok blíže k NHL. 4 Češi, kteří se dostali mezi největší naděje letošního draftu

Draft NHL se blíží. Ještě předtím ale proběhne tradiční NHL Scouting Combine, na kterém se ukážou největší letošní želízka.

Na NHL Scouting Combine míří přes sto největších nadějí letošního draftu. Do Buffala přijedou Connor Bedard a Adam Fantilli z Kanady, ale také čtyři Češi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Michael Hrabal

hrabal.jpg

Podle různých prognóz by mohl být jedním z nejvýše draftovaných gólmanů. Osmnáctiletý rodák z Prahy má za sebou premiérový ročník za Atlantikem, během něhož působil v USHL. V příští sezoně bude česká jednička z uplynulého mistrovství světa osmnáctek chytat za tým Univ. of Massachusetts v soutěži NCAA.

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 5

Jakub Dvořák

profimedia-0690124922.jpg

Osmnáctiletý obránce má za sebou hodně zajímavou sezonu. Jakub Dvořák byl kapitánem české osmnáctky na mistrovství světa a zároveň poprvé okusil extraligu. Za Liberec odehrál 24 zápasů a zaznamenal v nich dvě nahrávky. Další meta? Draft NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Eduard Šalé

profimedia-0746945783.jpg

Největší český favorit letošního draftu NHL. Osmnáctiletý útočník Komety letos v extralize odehrál celkem 49 zápasů a posbíral v nich 14 bodů. Na mistrovství světa osmnáctek dal čtyři góly a startoval i na světovém šampionátu juniorů, na kterém českému týmu pomohl šesti body ke stříbru. V draftu by měl jít na řadu v prvním kole.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Štancl

profimedia-0701351237.jpg

Letošním draftem by měl projít taky další útočník Jakub Štancl. Osmnáctiletý odchovanec pražské Slavie má za sebou dva povedené roky ve švédském  Växjö Lakers. Postupně procházel mládežnickými týmy a letos si připsal taky osm startů v elitní SHL. Jednou se zapsal i mezi střelce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud