Ó-oooo-ó-o! 7 nejlepších stadionových chorálů na song Seven Nation Army

Jsou písně, které se z hudebních alb, rádií a koncertních pódií jaksi přirozeně dostaly na stadiony a staly se sportovními hymnami, jež znějí z hrdel fanoušků po celém světě. Jednou z klasických ukázek je hit „Seven Nation Army“ amerického dua White Stripes.

V roce 2003 patřila pecka „Seven Nation Army“ v podání White Stripes mezi nejhranější písně na světě. Její popularita však nevychladla ani poté, co se odporoučela z horních příček žebříčků. Melodie kytarového riffu je totiž dodnes jedním z nejzpívavějších chorálů na sportovních stadionech. V následujících kapitolách najdete sedm verzí, které patří mezi ty nejpovedenější.

Pokračování 2 / 8

Bayern Mnichov

Atmosféra v mnichovské Allianz Areně během domácích zápasů Bayernu je pověstná. Jedním z klasických chorálů, které zpívají místní fanoušci, je také kytarový riff z písně Seven Nation Army. Takhle slavili v roce 2012 branku Francka Ribéryho v utkání proti Schalke 04.

Pokračování 3 / 8

Michigan Wolverines

Univerzitní tým hráčů amerického fotbalu Michigan Wolverines si na hlasitou podporu fanoušků rozhodně nemůže stěžovat. V roce 2011 zpívalo známý nápěv ze skladby Seven Nation Army v hledišti Michigan Stadium během zápasu s celkem Notre Dame sto tisíc lidí.

Pokračování 4 / 8

Fotbalová reprezentace Německa

Chorál z písně Seven Nation Army se nezpívá pouze během zápasů na klubové scéně, ale také při reprezentačních duelech. Na fotbalovém mistrovství Evropy v roce 2008, které se konalo v Rakousku a ve Švýcarsku, se stal popěvek neoficiální hymnou německé reprezentace. Takhle fanoušci zpívali song před finálovým utkáním se Španělskem.

Pokračování 5 / 8

Baltimore Orioles

Nejen na evropských fotbalových stadionech nebo během utkání amerického fotbalu se fanoušci baví zpěvem chorálu ze songu Seven Nation Army. Ušetřena nezůstává ani nejslavnější baseballová soutěž na světě – MLB. Video ukazuje, jak bouřlivě zpívali fanoušci celku Baltimore Orioles tento chorál v roce 2012 během play-off proti New Yorku Yankees.

Pokračování 6 / 8

Baltimore Ravens

V Baltimore je skladba Seven Nation Army od White Stripes asi nesmírně populární. Nejenže ji často zpívají příznivci baseballového týmu Orioles, ale v repertoáru ji mají též fanoušci celku amerických fotbalistů Baltimore Ravens. V roce 2012 se chorál v jejich podání stal fenoménem NFL. Takhle to vypadá, když jej zpívá 71 tisíc diváků.

Pokračování 7 / 8

Ohio State Buckeyes

Zápasy vysokoškolského celku amerických fotbalistů Ohio State Buckeyes pravidelně sledují desetitisíce fanoušků. Na jejich playlistu oblíbených popěvků nechybí ani známá pecka od White Stripes a když to rozjedou, jsou prý slyšet na kilometry daleko od stadionu.

Pokračování 8 / 8

Fotbalová reprezentace Itálie

Tento videoklip se poněkud vymyká ostatním v tomto výběru. Jde totiž o remix skladby Seven Nation Army, která se stala neoficiální hymnou fotbalového mistrovství světa v Německu v roce 2006. Na konci nezapomenutelného finálového utkání, v němž se neslavně rozloučil s reprezentační kariérou Francouz Zinedine Zidane, se radovali z titulu šampionů hráči Itálie. Jde o natolik povedené dílko, že v tomto seznamu nemůže chybět.

Doporučujeme

Články odjinud