Ondřej Čelůstka  Bývalý reprezentační stoper přišel do Sparty v létě roku 2020. Dorazil coby velká posila z Turecka, v lize ale odehrál za poslední dva roky vinou vleklých zdravotních problémů jen devět zápasů a po konci smlouvy se vrátil zpátky do Turecka. Čtyřiatřicetiletý bek zamířil do druholigového Bodrumsporu.
 Casper Höjer  Osmadvacetiletý dánský bek vydržel ve Spartě dva roky. V premiérovém ročníku Casper Höjer zasáhl vinou zranění jen do 11 zápasů. Loni hrál víc, dal dva góly a přidal osm nahrávek, letos se ale do rudého kádru nevešel. Na tři roky se tak upsal tureckému Rizesporu.
 Matěj Hanousek  Loňský ročník načal v tureckém Gaziantepu, jenže v tom v zimě po ničivém zemětřesení skončil. Třicetiletý levý obránce byl do léta kmenovým hráčem Sparty, ta už o něj ale neměla zájem. Ročník nakonec dokončil v tureckém Ankaragücü, kam v létě zamířil natrvalo.
 Martin Minčev  Dvaadvacetiletý bulharský reprezentant přišel do Sparty před čtyřmi lety za více než 50 milionů korun. Fanoušky ani trenéry pražského klubu ale nikdy nepřesvědčil. Nejvíc prostoru dostal v minulém ročníku, kdy pomohl pěti góly a třemi nahrávkami k titulu. Letos už si v lize připsal jen tři starty a před pár dny odešel, stejně jako Höjer, do Rizesporu.
5
Fotogalerie

Oblíbená letní trasa. 5 hráčů, kteří odešli ze Sparty do Turecka

Sparta v létě přivedla několik posil, s řadou hráčů se ale taky rozloučila.

Během léta ze Sparty hráči odcházeli do českých i zahraničních klubů. Pět fotbalistů zamířilo z Prahy i do Turecka. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Florin Nita

Bez názvuN.jpg

Šestatřicetiletý rumunský gólman byl ve Spartě jedničkou. V průběhu ročníku 2021/22 ale o svou pozici přišel a loni už na Letné nechytal. Na jaře hostoval v Pardubicích, kterým pomohl k záchraně, klub ale neměl na jeho další pokračování peníze. Florinu Nitovi mezitím skončila ve Spartě smlouva a odešel do Gaziantepu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační stoper přišel do Sparty v létě roku 2020. Dorazil coby velká posila z Turecka, v lize ale odehrál za poslední dva roky vinou vleklých zdravotních problémů jen devět zápasů a po konci smlouvy se vrátil zpátky do Turecka. Čtyřiatřicetiletý bek zamířil do druholigového Bodrumsporu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Casper Höjer

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý dánský bek vydržel ve Spartě dva roky. V premiérovém ročníku Casper Höjer zasáhl vinou zranění jen do 11 zápasů. Loni hrál víc, dal dva góly a přidal osm nahrávek, letos se ale do rudého kádru nevešel. Na tři roky se tak upsal tureckému Rizesporu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Hanousek

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Loňský ročník načal v tureckém Gaziantepu, jenže v tom v zimě po ničivém zemětřesení skončil. Třicetiletý levý obránce byl do léta kmenovým hráčem Sparty, ta už o něj ale neměla zájem. Ročník nakonec dokončil v tureckém Ankaragücü, kam v létě zamířil natrvalo.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Minčev

Martin Minčev Sparta 23 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý bulharský reprezentant přišel do Sparty před čtyřmi lety za více než 50 milionů korun. Fanoušky ani trenéry pražského klubu ale nikdy nepřesvědčil. Nejvíc prostoru dostal v minulém ročníku, kdy pomohl pěti góly a třemi nahrávkami k titulu. Letos už si v lize připsal jen tři starty a před pár dny odešel, stejně jako Höjer, do Rizesporu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud