David Jurásek  Zatímco Bořilova éra možná míří do finále, David Jurásek má celou kariéru ještě před sebou. Dvaadvacetiletý bek, jenž zraněného Bořila v sestavě nahradil, přišel do Edenu loni v zimě. Letos už má flek v sestavě, zasáhl do 15 duelů, dal dva góly, přidal pět nahrávek a klepe na dveře reprezentace. 
 David Douděra  Za Mladou Boleslav dal v minulém ročníku deset gólů, ke kterým přidal čtyři nahrávky, a vysloužil si zájem předních ligových klubů. Čtyřiadvacetiletého záložníka v létě přivedla Slavia, které se sázka na něj vyplácí. David Douděra, jenž v lize začínal na Dukle, se stal důležitým článkem sešívané družiny a na podzim dal i tři ligové góly. 
 Ewerton  Stejně jako Douděra zamířil v létě z Mladé Boleslavi do Slavie i Brazilec Ewerton. Šestadvacetiletý ofenzivně laděný záložník, jenž odehrál jednu sezonu i v Pardubicích, loni prožil parádní ročník, který ozdobil 11 góly a šesti nahrávkami. Svými výkony zaujal ruský Krasnodar, odešel ale do Slavie, kde si od něj hodně slibovali. Brazilský šikula se ale v Edenu zatím moc neprosadil, na podzim dal jediný gól. 
 David Pech  Dres Slavie nově oblékl taky David Pech, který v Edenu podepsal smlouvu do léta roku 2027. Dvacetiletý univerzál na pravou stranu hřiště si o další posun řekl povedenými podzimními výkony v Mladé Boleslavi, což mu zajistilo pozornost z české ligy i zahraničí. V nejvyšší soutěži odehrál zatím 36 zápasů, v nichž dal dva góly a přidal dvě nahrávky. 
5
Fotogalerie

Oblíbená trasa. 5 současných hráčů Slavie, kteří do Edenu přišli z Mladé Boleslavi

Pamatujete na časy, kdy Slavia nakupovala posily v Liberci? V poslední době se zaměřila na Mladou Boleslav.

Slavia získala před časem z Mladé Boleslavi brankáře Jana Stejskala nebo útočníka Daniela Fila. Ani jeden z nich se v Edenu neprosadil, sešívané barvy však v současnosti hájí pět dalších hráčů, kteří do Prahy dorazili z Mladé Boleslavi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jan Bořil 

Jan Bořil Slavia 21 Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přišel před sedmi lety a v Edenu prožil skvělé časy. Získal čtyři tituly, dostal se do reprezentace, zahrál si na EURU a stal se i kapitánem sešívané družiny. Jednatřicetiletého Jana Bořila, který má na kontě taky 12 ligových startů za Žižkov, však trápí vleklé zdravotní problémy, kvůli nimž už možná nikdy žádný zápas nepřidá. Naposledy byl v akci v říjnu roku 2021, teď se pokouší o návrat.  

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Jurásek 

David Jurásek Slavia.jpg

Zatímco Bořilova éra možná míří do finále, David Jurásek má celou kariéru ještě před sebou. Dvaadvacetiletý bek, jenž zraněného Bořila v sestavě nahradil, přišel do Edenu loni v zimě. Letos už má flek v sestavě, zasáhl do 15 duelů, dal dva góly, přidal pět nahrávek a klepe na dveře reprezentace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Douděra 

David Douděra Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Za Mladou Boleslav dal v minulém ročníku deset gólů, ke kterým přidal čtyři nahrávky, a vysloužil si zájem předních ligových klubů. Čtyřiadvacetiletého záložníka v létě přivedla Slavia, které se sázka na něj vyplácí. David Douděra, jenž v lize začínal na Dukle, se stal důležitým článkem sešívané družiny a na podzim dal i tři ligové góly. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ewerton 

Ewerton Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Stejně jako Douděra zamířil v létě z Mladé Boleslavi do Slavie i Brazilec Ewerton. Šestadvacetiletý ofenzivně laděný záložník, jenž odehrál jednu sezonu i v Pardubicích, loni prožil parádní ročník, který ozdobil 11 góly a šesti nahrávkami. Svými výkony zaujal ruský Krasnodar, odešel ale do Slavie, kde si od něj hodně slibovali. Brazilský šikula se ale v Edenu zatím moc neprosadil, na podzim dal jediný gól. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Pech 

David Pech MB Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Dres Slavie nově oblékl taky David Pech, který v Edenu podepsal smlouvu do léta roku 2027. Dvacetiletý univerzál na pravou stranu hřiště si o další posun řekl povedenými podzimními výkony v Mladé Boleslavi, což mu zajistilo pozornost z české ligy i zahraničí. V nejvyšší soutěži odehrál zatím 36 zápasů, v nichž dal dva góly a přidal dvě nahrávky. 

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud