Obránci pro olympiádu. 8 bývalých beků z NHL, kteří mohou hrát v Jižní Koreji

Opustit NHL a vydat se do extraligy nebo do Kontinentální hokejové ligy? To chce dost odvahy. Ne každému se snadno opouští nablýskaný svět zámořského hokeje, ve kterém potkává nejlepší hokejisty planety. Jenže letos je vše jinak – na programu je totiž olympiáda.

Bez názvu.jpg

Když vyšlo najevo, že pod pěti kruhy nebudou startovat hráči z NHL, zavládlo v českém táboru zděšení. Situace ale není tak zlá, vždyť Češi by klidně mohli postavit silnou defenzivu z beků, kteří ještě nedávno působili v NHL. Kdo přichází v úvahu? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Michal Jordán (Chabarovsk)

Michal Jordán ČR.jpg

Michal Jordán se několik let snažil prosadit do kádru Caroliny. V dresu Hurricanes odehrál celkově 79 duelů, více než 38 zápasů za sezonu ale nezvládl. Před rokem startoval na Světovém poháru a pak si plácl s Kazaní. Letos trojnásobný účastník pokračuje v Chabarovsku a rozhodně patří k hráčům, se kterými reprezentační trenéři musí počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Jakub Kindl (Plzeň)

Jakub Kindl Florida.jpg

Třicetiletý bek působil řadu let v Detroitu. Do prvního kádru se ale natrvalo neprosadil a o moc lepší to nebylo ani na Floridě. Po uplynulé sezoně bojoval o místo na světovém šampionátu, přednost ale dostal Libor Šulák. Jakubu Kindlovi navíc skončila smlouva v NHL a nový klub nenašel. Až teď si plácl s Plzní, se kterou podepsal měsíční kontrakt. Odrazí se vstříc olympiádě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Tomáš Kundrátek (Novgorod)

Tomáš Kundrátek WC.jpg

Účastník posledních dvou světových šampionátů i loňského Světového poháru patří už několik let k nejlepším obráncům evropských soutěží. Aktuálně působí v Novgorodu, který je už jeho třetím působištěm v KHL. Předtím odehrál i 30 zápasů za Washington, v jehož barvách posbíral sedm kanadských bodů. Návrat do zámoří má stále v hlavě, teď ale vyhlíží účast pod pěti kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Zbyněk Michálek (Sparta)

Zbyněk Michálek ČR.jpg

Zbyněk Michálek byl řadu let považován za jednoho z nejspolehlivějších a nejobětavějších obránců v NHL. Nastupoval za St. Louis, Pittsburgh a Arizonu, ta ho však po loňském Světovém poháru nečekaně poslala na farmu a prakticky tím ukončila hráčovu zámořskou kariéru. Michálek v závěru zvládl jen tři duely a poté byl bez angažmá. Spekulovalo se o konci kariéry, olympijské lákadlo ho ale přivedlo domů a čtyřiatřicetiletý bek si plácl se Spartou. Přidá v Koreji třetí účast pod pěti kruhy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Vojtěch Mozík (Podolsk)

Vojtěch Mozík NJ.jpg

V NHL odehrál jen sedm zápasů, více šancí mu v New Jersey nedali. Loňskou sezonu strávil celou na farmě a letos už patří k oporám Podolsku, ve kterém nahradil Jakuba Jeřábka. V novém působišti se mu daří, na kontě má deset kanadských bodů a nahlas si říká o reprezentační pozornost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

David Musil (Třinec)

David Musil ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý bek ze slavného rodu Musilů a Holíků debutoval v NHL v sezoně 2014/15. Tehdy odehrál čtyři zápasy za Edmonton a připsal si v nich dvě nahrávky. Jenže další šanci už nedostal a pokračoval v AHL. Na konci minulé sezony si odbyl reprezentační premiéru a letos nastupuje za Třinec. Zatím pracuje dobře, bude to ale stačit na olympiádu?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia.

Pokračování 8 / 9

Jakub Nakládal (Jaroslavl)

Jakub Nakládal.jpg

V sezoně 2015/16 nastoupil k 27 zápasům za Calgary. V dalším ročníku si připsal tři starty v dresu Caroliny, více prostoru ale nedostal a vrátil se do Evropy. Devětadvacetiletý Jakub Nakládal zakotvil v Jaroslavli a ihned se stal jednou z opor Lokomotivu. Letos má na kontě čtyři góly a devět nahrávek, pokud nebude na olympiádě, bude to překvapení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Ladislav Šmíd (Liberec)

Ladislav Šmíd Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Nebýt vleklých zdravotních problémů, zřejmě by měl pevné místo v NHL. Za Edmonton a Calgary odehrál téměř šest stovek zápasů, jenže naposledy se objevil v akci v sezoně 2015/16, během níž stihl 22 duelů. Loni byl mimo hru a letos se vrátil do Liberce. Pod Ještědem se mu daří, co na to reprezentační trenéři? Jednatřicetiletý Ladislav Šmíd startoval už v Soči.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud