# 12 – Chmel Blšany  Petr Čech debutoval v české lize na podzim roku 1999. Tehdy odchytal zápas za Blšany proti Spartě. Mladý gólman sice dostal tři góly, odvedl ale dobrou práci. V příští sezoně byl už v Blšanech jedničkou.

# 12 – Chmel Blšany
Petr Čech debutoval v české lize na podzim roku 1999. Tehdy odchytal zápas za Blšany proti Spartě. Mladý gólman sice dostal tři góly, odvedl ale dobrou práci. V příští sezoně byl už v Blšanech jedničkou.

 # 17 – Sparta Praha  Z Blšan přestoupil Petr Čech do Sparty. Na Letné působil v sezoně 2001/02, během níž vytvořil stále trvající rekord v neprůstřelnosti, který trval 903 minut. Se Spartou si zachytal i v Lize mistrů, kde nastoupil proti Bayernu Mnichov, Realu Madrid či Portu.
 # 34 – Stade Rennes  Po roce ve Spartě se Petr Čech vydal vstříc prvnímu zahraničnímu angažmá. V Rennes oblékl dres s číslem 34 a s francouzským klubem prožil velmi úspěšné období. Po dvou letech se posunul zase dál.
 # 1 – Chelsea a reprezentace  Prvním klubem, ve kterém Petr Čech chytal s jedničkou, byla Chelsea. S týmem ze Stamford Bridge vyhrál vše, co šlo. Ovládl Premier League, Ligu mistrů i Evropskou ligu. Jedničku nosil na zádech i během své dlouhé reprezentační kariéry, kterou začal v roce 2002 a ukončil po Euru ve Francii.
 # 33 – Arsenal  Petr Čech vydržel v Chelsea až do roku 2015. Pak ho ale z brány vytlačil mladší Thibaut Courtois a český gólman po roce stráveném mezi náhradníky odešel do konkurenčního Arsenalu, kdy chytal s číslem 33 na zádech. „Začínám novou kapitolu v třiatřiceti, v Premier League mám odchytáno 333 zápasů. Takže to vlastně byla jednoduchá volba,“ napsal tehdy na svém Twitteru.
5
Fotogalerie

Od začátků v Blšanech až po derniéru v Arsenalu. 5 čísel, s nimiž na dresu chytal Petr Čech

Petr Čech před pěti roky ukončí profesionální kariéru. Během ní prošel několika domácími i zahraničními kluby a na zádech vyměnil několik čísel.

Kdo ví, jak by se kariéra Petra Čecha vyvíjela, kdyby jeho kvality správně odhadli v Plzni. Tehdy ho ale za pár korun prodali do Blšan, odkud následně zamířil do Sparty. Pak už to šlo rychle, reprezentace, zahraničí a pověst jednoho z nejlepších brankářů planety. Čech během kariéry vystřídal i pět čísel. Jaká numera měl na dresech? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

# 12 – Chmel Blšany

Petr Čech-Blšany (2).jpg

Petr Čech debutoval v české lize na podzim roku 1999. Tehdy odchytal zápas za Blšany proti Spartě. Mladý gólman sice dostal tři góly, odvedl ale dobrou práci. V příští sezoně byl už v Blšanech jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

# 17 – Sparta Praha

Petr Čech-2001.jpg

Z Blšan přestoupil Petr Čech do Sparty. Na Letné působil v sezoně 2001/02, během níž vytvořil stále trvající rekord v neprůstřelnosti, který trval 903 minut. Se Spartou si zachytal i v Lize mistrů, kde nastoupil proti Bayernu Mnichov, Realu Madrid či Portu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

# 34 – Stade Rennes

Petr Čech Rennes 2.jpg

Po roce ve Spartě se Petr Čech vydal vstříc prvnímu zahraničnímu angažmá. V Rennes oblékl dres s číslem 34 a s francouzským klubem prožil velmi úspěšné období. Po dvou letech se posunul zase dál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

# 1 – Chelsea a reprezentace

Petr Čech-červená karta1.jpg

Prvním klubem, ve kterém Petr Čech chytal s jedničkou, byla Chelsea. S týmem ze Stamford Bridge vyhrál vše, co šlo. Ovládl Premier League, Ligu mistrů i Evropskou ligu. Jedničku nosil na zádech i během své dlouhé reprezentační kariéry, kterou začal v roce 2002 a ukončil po Euru ve Francii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

# 33 – Arsenal

Petr Čech-Arsenal.jpg

Petr Čech vydržel v Chelsea až do roku 2015. Pak ho ale z brány vytlačil mladší Thibaut Courtois a český gólman po roce stráveném mezi náhradníky odešel do konkurenčního Arsenalu, kdy chytal s číslem 33 na zádech. „Začínám novou kapitolu v třiatřiceti, v Premier League mám odchytáno 333 zápasů. Takže to vlastně byla jednoduchá volba,“ napsal tehdy na svém Twitteru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud