Ogbu s Oscarem zůstanou, co další? 3 cizinci, kteří v létě nejspíš odejdou ze Slavie

Čekáte, že Slavia v létě roztočí pořádný přestupový kolotoč? Zřejmě se ho nedočkáte. K několika změnám ale dojde.

Slávistická sestava je plná cizinců. V posledních týdnech se spekulovalo o odchodu některých z nich, žádný zásadní výprodej se ale nechystá. „V týmu zůstává Oscar, Ogbu, Schranz… Všichni hráči základní sestavy,“ napsal na sociální síti X slávistický předseda Jaroslav Tvrdík. Zůstat by měl i Christos Zafeiris. „Je mladý, ve Slavii ještě neukázal vše, co umí. Nikam neodchází. Cílem léta je posílit, ne oslabit,“ uvedl už dříve Tvrdík.

Přesto by někteří zahraniční fotbalisté, kteří patří Slavii, odejít mohli. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sheriff Sinyan (Gambie)

Bez názvu.jpg

Slavia na něj měla spadena už déle, Sheriff Sinyan nakonec dorazil loni v létě. Sedmadvacetiletý obránce z Gambie přišel zraněný, to ale v Edenu věděli. Chtěli mu dát šanci, Sinyan se ovšem neprosadil a nepřesvědčil. Na podzim zasáhl jen do čtyř zápasů, pokaždé na pár minut. Na jaře už nehrál a teď nejspíš odejde. Do Edenu přišel jako volný hráč, na konci června mu končí smlouva.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Ewerton (Brazílie)

Ewerton Baník Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý ofenzivní hračička z Brazílie přišel do Slavie v létě roku 2022 z Mladé Boleslavi. V Edenu se ale neprosadil a uplynulý ročník byl na hostování v Baníku. V tom pookřál, dal 14 branek, přidal pět nahrávek a patřil k nejlepším hráčům slezského celku. V Ostravě by si jej rádi nechali, Ewerton ale stále patří Slavii. Pokud zůstane v lize, tak nejspíš bude pokračovat v Baníku, sešívaní se ho ale pravděpodobně pokusí prodat do zahraničí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Muhamed Tijani (Nigérie)

Muhamed Tijani Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský útočník loni odehrál parádní sezonu v Baníku. Dal 11 branek a v létě přestoupil za 30 milionů korun do Slavie. V Edenu se ale neprosadil, místo v sestavě si nezískal a na hřiště chodil převážně coby střídající hráč. V lize dal jen dva góly, sešívaní od něj čekali daleko víc. V létě nejspíš odejde.

Foto: Pavel Mazáč/  CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud