Olayinkovi nástupci. Tři fotbalisté z Nigérie, kteří ve Slavii mohou dokázat velké věci

Pět let. Tak dlouho byl ve Slavii Peter Olayinka, který se sešívanými získal tři tituly. Teď v Edenu působí jiní Nigerijci.

Po uplynulé sezoně sedmadvacetiletý Olayinka zamířil zadarmo do Bělehradu, zdá se ale, že má v Edenu zdatné nástupce. Jména tři slávistických Nigerijců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Igoh Ogbu

Bez názvu.jpg

Třiadvacetiletý stoper přišel do Slavie v zimě z Norska a ihned se postavil do základní sestavy. Stala se z něj jedna z opor a klíčových postav sešívaného týmu. Na tom se nic nezměnilo ani letos, skvěle se doplňuje s Tomášem Holešem a Tomášem Vlčkem. Jedinou kaňkou bylo vyloučení v duelu s týmem Dnipro-1. Pro kouče Trpišovského je nyní nepostradatelný.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Muhamed Tijani

profimedia-0799973326.jpg

V Česku je už déle, nějakou dobu mu ale trvalo, než se prosadil. Muhamed Tijani to pořádně rozbalil až na jaře, sezonu v Baníku končil s jedenácti góly a v létě se stěhoval zhruba za 30 milionů korun do Slavie. Fanoušci sešívaných se ptali, jestli to není moc, třiadvacetiletý čahoun už ale ukazuje své kvality. Svým gólem rozhodl ligové klání s Ostravou, ve čtvrtek se prosadil i proti Luhansku. Začíná být velmi platný.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Ogungbayi Boluwatife

profimedia-0786783690.jpg

Tak schválně, kolik z vás jej před čtvrtečním duelem Slavie s Luhanskem znalo? Devatenáctiletý ofenzivní šikula z Nigérie přišel do Edenu loni v létě. V lize ještě nehrál, na plac se ale dostal ve druhé půli pohárové bitvy s ukrajinským týmem a svým výkonem zaujal. Připsal si dokonce gólovou asistenci a řekl si o další šanci. Ogungbayi Boluwatife ještě může zazářit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud