Opory na odchodu? 3 klíčoví hráči olomoucké Sigmy, kteří mohou zamířit jinam

Olomouc válí. Nováček HET ligy je druhým týmem tabulky, nachází se před Slavií i Spartou a dokonce má dva hráče v reprezentaci. Není divu, že je o opory Sigmy zájem.

Hanácké vedení ví, že ho čekají perné časy. Své opory ale pouštět nehodlá. „Sigma nemá absolutně žádný zájem, aby ze základního kádru, kam počítám nějakých třináct lidí, někdo někam odcházel,“ uvedl pro oficiální web soutěže sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář, jenž jedním dechem dodal: „Pokud tedy někdo v zimě přestoupí, bude to na základě klauzule, které se nebudeme moci bránit.“

O které opory je zájem? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Šimon Falta

Šimon Falta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeden z hlavních strůjců olomoucké jízdy. Šimon Falta patří k lídrům Sigmy, které letos pomohl třemi góly a jednou asistencí. Odměnou za jeho výkony byla reprezentační pozvánka, kterou čtyřiadvacetiletý záložník dostal už na závěr kvalifikace. V národním týmu ale debutoval až v duelu s Islandem a v utkání proti Kataru byl dokonce v základní sestavě. Olomouc bude mít co dělat, aby ho udržela.

Foto: Pavel Mazáč / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

David Houska

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Také David Houska patří k olomouckým tahounům. Čtyřiadvacetiletý záložník má na kontě čtyři góly, dvě asistence a 26 předfinálních přihrávek, což ho řadí na první místo v celé lize. Jeho výkony neunikly ani pozornosti trenéra Jarolíma, který ho povolal na turnaj do Kataru. V utkání proti domácí reprezentaci odehrál první poločas a doufá, že se nejednalo o poslední příležitost. K tomu by mu mohl pomoct i přesun do některého z věhlasnějších domácích klubů.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý.jpg

V létě okolo něj bylo pořádně rušno. Zdálo se, že Tomáš Chorý Sigmu opustí a půjde střílet góly jinam. Nejvíce se spekulovalo o Slavii, ta o něj ale zájem neměla. Podle Olomouckého deníku by se ale účastník „malého“ EURA, který letos dal jeden gól, mohl přestěhovat do Plzně jako náhrada za Michaela Krmenčíka. Viktrorka by za dvaadvacetiletého forvarda údajně měla zaplatit dvacet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud