Stanislav Svozil  V draftu NHL přijde řada také na Stanislava Svozila, jenž by se měl stát očekávanou českou jedničkou této prestižní zámořské události. Osmnáctiletý bek má za sebou parádní sezonu, během níž patřil ke klíčovým hráčům Komety, startoval na mistrovství světa juniorů a odbyl si také premiéru v seniorské reprezentaci. V USA by nyní měl patřit k lídrům českého týmu.  Foto: Profimedia.cz
 David Jiříček  Stejně jako Svozil v tomto ročníku debutoval v reprezentačním A týmu a zároveň si zahrál i na mistrovství světa juniorů. David Jiříček se letos zabydlel v prvním týmu Plzně a v extralize zasáhl celkem do 36 duelů, v nichž posbíral deset bodů. Teď by měl sedmnáctiletý bek patřit ke klíčovým hráčům české osmnáctky.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Brabenec  Zajímavé bude sledovat také počínání Jakuba Brabence, jenž je dalším českým hráčem, který by mohl projít draftem NHL. Sedmnáctiletý útočník letos odehrál 23 extraligových zápasů za brněnskou Kometu, do statistik si však připsal jedinou nahrávku. Zasáhl taky do tří prvoligových duelů v barvách Třebíče a teď se bude chtít pořádně ukázat za Atlantikem. Měl by patřit ke stěžejním postavám české ofenzivy.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Šimon Marha  Jeho otec Josef Marha patřil k předním českým útočníkům. Několik let působil v NHL, hrával v reprezentaci, získal pět švýcarských titulů a ještě v sezoně 2013/14 hrál extraligu za Pardubice a Mountfield. V jeho stopách se vydává i osmnáctiletý Šimon, jenž přes Hradec Králové a Švédsko zamířil do Švýcarska a stal se členem organizace týmu Ambrì-Piotta. Na premiéru v elitní švýcarské soutěži sice ještě čeká, ve své kariéře má však hodně slušně nakročeno. Co ukáže na šampionátu?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Osmnáctka chce medaili. 5 českých mladíků, jejichž výkony se na šampionátu vyplatí sledovat

Světový šampionát hokejistů do 18 let, který proběhne v USA, klepe na dveře. V akci bude i český tým, který má ve svých řadách několik zajímavých jmen.

Trenér české osmnáctky Jakub Petr věří, že se svým týmem zabojuje o medaili. Český výběr se postupně střetne s Německem, Finskem, USA a Ruskem a pokusí se vybojovat co možná nejlepší výsledek. Jména pěti českých mladíků, jejichž výkony se vyplatí sledovat, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Tomáš Suchánek 

Tomáš Suchánek ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Post: brankář 
Klub: Oceláři Třinec 

Sedmnáctiletý gólman patří Třinci, v extralize se ale dosud neukázal. Působí však v partnerském prvoligovém Frýdku-Místku a v tom letos dostával hodně prostoru. Tomáš Suchánek je považován za jednoho z nejtalentovanějších českých brankářů a očekává se, že na šampionátu bude právě on gólmanem číslo jedna. Zároveň je jedním z českých brankářů, který by měl projít letošním draftem NHL. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Stanislav Svozil 

Stanislav Svozil 20.jpg

Post: obránce 
Klub: Kometa Brno 

V draftu NHL přijde řada také na Stanislava Svozila, jenž by se měl stát očekávanou českou jedničkou této prestižní zámořské události. Osmnáctiletý bek má za sebou parádní sezonu, během níž patřil ke klíčovým hráčům Komety, startoval na mistrovství světa juniorů a odbyl si také premiéru v seniorské reprezentaci. V USA by nyní měl patřit k lídrům českého týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Jiříček 

David Jiříček 20.jpg

Post: obránce 
Klub: Škoda Plzeň 

Stejně jako Svozil v tomto ročníku debutoval v reprezentačním A týmu a zároveň si zahrál i na mistrovství světa juniorů. David Jiříček se letos zabydlel v prvním týmu Plzně a v extralize zasáhl celkem do 36 duelů, v nichž posbíral deset bodů. Teď by sedmnáctiletý bek měl patřit ke klíčovým hráčům české osmnáctky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Brabenec 

Jakub Brabenec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Post: útočník 
Klub: Kometa Brno 

Zajímavé bude sledovat také počínání Jakuba Brabence, jenž je dalším českým hráčem, který by mohl projít draftem NHL. Sedmnáctiletý útočník letos odehrál 23 extraligových zápasů za brněnskou Kometu, do statistik si však připsal jedinou nahrávku. Zasáhl taky do tří prvoligových duelů v barvách Třebíče a teď se bude chtít pořádně ukázat za Atlantikem. Měl by patřit ke stěžejním postavám české ofenzivy. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Šimon Marha 

Šimon Marha Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Post: útočník 
Klub: Ambri-Piotta/Švýcarsko 

Jeho otec Josef Marha patřil k předním českým útočníkům. Několik let působil v NHL, hrával v reprezentaci, získal pět švýcarských titulů a ještě v sezoně 2013/14 hrál extraligu za Pardubice a Mountfield. V jeho stopách se vydává i osmnáctiletý Šimon, jenž přes Hradec Králové a Švédsko zamířil do Švýcarska a stal se členem organizace týmu Ambrì-Piotta. Na premiéru v elitní švýcarské soutěži sice ještě čeká, ve své kariéře má však hodně slušně nakročeno. Co ukáže na šampionátu? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud