Pád slavné značky. 4 čeští fotbalisté, kteří se podepsali pod sestup Wisly Krakov

Fanoušci Wisly Krakov smutní. Tradiční polský klub totiž po dlouhých 28 letech sestupuje z nejvyšší soutěže.

Na trenérskou lavičku Wisly se loni v létě postavil kouč Adrián Guľa, jenž si do Krakova přivedl i několik českých fotbalistů. Slovenský trenér však v únoru kvůli špatným výsledkům skončil a pádu do nižší soutěže nedokázali zabránit ani čtyři Češi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Michal Frydrych 

Michal Frydrych Wisla Krakov.jpg

Dvaatřicetiletý bek odešel do Polska v létě roku 2020 ze Slavie, kde už dostávali přednost jiní. Někdejší obránce Baníku si ve Wisle vybudoval dobrou pozici, nastupoval v základní sestavě a letos dal i čtyři branky. Sestupu svého týmu ale zabránit nedokázal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Matěj Hanousek 

Matěj Hanousek Wisla.jpg

Jeho kariéra nabrala směr, který si nepřál. Osmadvacetiletý Matěj Hanousek byl nejprve častým terčem kritiky sparťanských fanoušků, ve Spartě hrál míň a míň, a tak v létě zamířil hostovat do Krakova. Za Wislu hrál pravidelně, připsal si pět nahrávek, i on ale bude podepsán pod sestupem slavné polské značky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jan Kliment 

Jan Kliment Wisla.jpg

Má za sebou angažmá v Německu a Dánsku, v cizině se však dříve neprosadil tak, jak si přál. Zato loni zářil ve Slovácku a vysloužil si další nabídky ze zahraničí. Osmadvacetiletý Jan Kliment odešel z Uherského Hradiště do Krakova, ovšem ani ve Wisle neprožil úspěšné období. Ve dvaadvaceti ligových zápasech dal jen tři branky, což není nic, s čím by byli v polském klubu spokojeni. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Zdeněk Ondrášek 

Zdeněk Ondrášek Wisla.jpg

Třiatřicetiletý útočník už v Krakově působil. V letech 2016 až 2019 prožíval Zdeněk Ondrášek v Polsku povedené období, dával góly a vysloužil si přestup do Dallasu. Dařilo se mi i za Atlantikem, jenže pak odešel do Plzně a jeho kariéra začala uvadat. Loni v létě si prožil krátkou epizodu v Rumunsku, na podzim byl v Norsku a od zimy působil ve Wisle, kterou měl za úkol zachránit mezi elitou. Ve třinácti ligových startech dal ale jen dvě branky. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud