Padne Jarolím? 5 trenérů, kteří by ho mohli nahradit u fotbalové reprezentace

Sen se definitivně rozplynul, čeští fotbalisté si na mistrovství světa v Rusku nezahrají. Pozice trenéra Karla Jarolíma by však neměla být ohrožena. Nebo bude všechno jinak?

Untitled 1.jpg

Jarolím přišel k reprezentaci před rokem a s vedením FAČR podepsal dvouletou smlouvu s dvouletou opcí. Nikdo mu nedal nůž na krk, vědělo se, že s novým týmem bude nesmírně těžké zvládnout kvalifikaci o postup na světový šampionát do Ruska. Prioritou bylo EURO 2020.

Jenže výkony mužstva byly zklamáním, bídný výkon v Norsku a ještě horší na půdě Severního Irska, k tomu domácí ztráty se stejným soupeřem i Ázerbájdžánem vyvolávají pochybnosti, zda se pod současným koučem náhodou nerozhoupe židle. Jména pěti trenérů, kteří by ho teoreticky mohli nahradit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Zdeněk Zeman

Zdeněk Zeman.jpg

O nástupu Zdeňka Zemana k národnímu týmu se spekuluje už dlouho. Chvíli se zdálo, že Daridu a spol. povede už po Pavlu Vrbovi, k příchodu uznávaného odborníka ale nedošlo. Sedmdesátiletý Zeman je váženou personou hlavně v Itálii, dříve vedl například AS Řím, nyní je koučem Pescary. Český tým trápí ofenziva, která je jeho specialitou. Je však otázkou, zda by se mu chtělo domů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička 3.jpg

Povolání Vítězslava Lavičky by bylo logickým řešením. Bývalý kouč Sparty v současné době vede jednadvacítku, tu minulou dovedl na EURO do Polska. Pod rukama mu prošli hráči jako Patrik Schick, Jakub Jankto či Václav Černý, zná i další mladíky, kterými by mohl okysličit národní tým. Lvíčata pod jeho velením předváděla dobré výkony, jednou zřejmě povýší i do áčka. Záleží jen, kdy to bude.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý Slavia.jpg

Také jméno Jaroslava Šilhavého bylo už s reprezentací několikrát spojováno. Pětapadesátiletý kouč vede Slavii, se kterou získal titul, a nyní ho čekají boje v Evropské lize. Šilhavý je uznávaným odborníkem, ve fotbalovém prostředí má respekt, i on se jednou může postavit na reprezentační lavičku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zdeněk Ščasný

Zdeněk Ščasný Sparta.jpg

Brněnský rodák naposledy vedl pražskou Spartu. V Evropské lize letenský tým dovedl až do čtvrtfinále, ve kterém nestačil na Villarreal. V domácí lize ale nezískal titul a na začátku uplynulého ročníku byl odvolán. Od té doby je bývalý kouč Panathinaikosu, Teplic či Debrecínu bez práce. Ščasnému je 60 let, má respekt i zkušenosti, na reprezentační roli by měl být připraven.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Pavel Hapal

Pavel Hapal.jpg

I toto by mohla být varianta. Bývalý záložník Olomouce, Leverkusenu či Tenerife se po skončení hráčské kariéry vydal na úspěšnou trenérskou dráhu. Vedl Ostravu, Žilinu nebo polský Lubin a od roku 2015 je trenérem slovenské jednadvacítky, se kterou se úspěšně prezentoval na červnovém EURU. Dříve byl spojován s Plzní, co česká reprezentace?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud