Thierry Henry  Legendární útočník Arsenalu už je stejně jako Tomáš Rosický ve sportovním důchodu. Český středopolař si s ním v londýnském klubu zahrál v ročníku 2006/07, po kterém bývalý forvard francouzské reprezentace zamířil do Barcelony. V roce 2008 byl fanoušky vyhlášen nejlepším hráčem v historii Arsenalu, kam se ještě na začátku roku 2012 vrátil na krátké hostování z New Yorku Red Bulls. Profimedia.cz
 Robin van Persie  Nizozemský útočník Robin van Persie strávil v Arsenalu nejdelší část kariéry. V Londýně byl od roku 2004 a za sezonu 2011/12 dokonce obdržel ocenění pro nejlepšího hráče Premier League. Zároveň získal korunu pro krále střelců a následně zamířil do Manchesteru United, což z něho udělalo v očích fanoušků Gunners zrádce. Profimedia.cz
 Mesut Özil  Německý záložník Mesut Özil přišel do Londýna v roce 2013 z Realu Madrid a prakticky ihned se zabydlel v základní sestavě. I na úkor Tomáše Rosického. Profimedia.cz
 Alexis Sánchez  Chilský útočník Alexis Sánchez přišel do Arsenalu v roce 2014 z Barcelony. V týmu kanonýrů vstřelil řadu důležitých branek, víc než dva tituly v FA Cupu ale v klubu nezískal. V zimě roku 2018 zamířil do Manchesteru United, odkud Arsenal získal Henricha Mchitarjana. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Pamatujete? 5 největších osobností, se kterými se Tomáš Rosický potkal v Arsenalu

Tomáš Rosický ukončil v zimě roku 2017 kariéru. Definitivně se rozloučil s fanoušky o půl roku později benefičním zápasem, na který dorazila řada hvězd světového formátu.

Tomáš Rosický během působení v národním týmu, ve Spartě, v Dortmundu a Arsenalu potkal řadu výjimečných spoluhráčů. Pětici největších hvězd, se kterými si zahrál během své nejdelší štace v Londýně, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Cesc Fábregas

Fabregas-Rosický.jpg

Dvojnásobný mistr Evropy a světový šampion Cesc Fábregas byl v Arsenalu od roku 2003. Byl nejmladším hráčem londýnského klubu, který nastoupil v základní sestavě a dal první gól. V roce 2006 získal cenu pro nejlepšího evropského hráče do 21 let a o dva roky později se stal kapitánem Arsenalu. Klub opustil v roce 2011, kdy se vrátil do Barcelony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Thierry Henry

Tomáš Rosický Henry.jpg

Legendární útočník Arsenalu už je stejně jako Tomáš Rosický ve sportovním důchodu. Český středopolař si s ním v londýnském klubu zahrál v ročníku 2006/07, po kterém bývalý forvard francouzské reprezentace zamířil do Barcelony. V roce 2008 byl fanoušky vyhlášen nejlepším hráčem v historii Arsenalu, kam se ještě na začátku roku 2012 vrátil na krátké hostování z New Yorku Red Bulls.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Robin van Persie

Van Persie-Rosický.jpg

Nizozemský útočník Robin van Persie strávil v Arsenalu nejdelší část kariéry. V Londýně byl od roku 2004 a za sezonu 2011/12 dokonce obdržel ocenění pro nejlepšího hráče Premier League. Zároveň získal korunu pro krále střelců a následně zamířil do Manchesteru United, což z něho udělalo v očích fanoušků Gunners zrádce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Mesut Özil

Özil-Rosický.jpg

Německý záložník Mesut Özil přišel do Londýna v roce 2013 z Realu Madrid a prakticky ihned se zabydlel v základní sestavě. I na úkor Tomáše Rosického.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alexis Sánchez

Sánchez-Rosický.jpg

Chilský útočník Alexis Sánchez přišel do Arsenalu v roce 2014 z Barcelony. V týmu kanonýrů vstřelil řadu důležitých branek, víc než dva tituly v FA Cupu ale v klubu nezískal. V zimě roku 2018 zamířil do Manchesteru United, odkud Arsenal získal Henricha Mchitarjana.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud