Jakub Kovář  V roce 2006 prošel draftem také Jakub Kovář. Ten však, na rozdíl od Neuvirtha, zůstal v České republice a v NHL si nikdy nezachytal. Na šampionát zamířil z Českých Budějovic a na turnaji zasáhl do dvou zápasů. V následujícím ročníku si odbyl extraligovou premiéru. Třetím gólmanem do party tehdy byl Lukáš Daneček. Profimedia.cz
 Michal Jordán  Zlínský rodák a odchovanec Michal Jordán startoval na třech juniorských šampionátech. Poprvé se představil na přelomu let 2007 a 2008 před domácími fanoušky a v šesti zápasech si připsal jednu asistenci. Ve stejném roce prošel draftem NHL, v němž ho získala Carolina. V současné době působí šestinásobný účastník mistrovství světa, jenž hrál také na olympiádě a Světovém poháru, ve Švýcarsku. Profimedia.cz
 Tomáš Kundrátek  Hodně zajímavou kariérou se v 33 letech může chlubit i Tomáš Kundrátek, jenž bude od příští sezony (opět) působit v Třinci. Za Oceláře hrál i v sezoně 2007/08, kdy si odbyl premiéru na mistrovství světa juniorů, na kterém startoval i v následujícím roce. V roce 2008 ho draftoval New York Rangers, Startoval na dvou posledních olympijských hrách, v NHL ale debutoval až v sezoně 2011/12 v dresu Washingtonu. V elitní zámořské lize odehrál jen 30 utkání, zato na domácí scéně vybojoval s Oceláři dva mistrovské tituly. Profimedia.cz
 Jakub Voráček  Jakub Voráček to z tehdejšího výběru dotáhl nejdál. V roce 2007 se stal sedmičkou draftu, ve kterém ho získal Columbus, odkud po třech letech zamířil do Philadelphie. Ještě poměrně nedávno patřil k nejlepším českým hráčům, v rozletu ho však zastavily zdravotní problémy po několika otřesech mozku. A jak se mu vedlo na domácím mistrovství světa juniorů? V šesti zápasech si připsal šest asistencí. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pamatujete? 6 Čechů, kteří hráli před 16 lety na domácím mistrovství světa juniorů a poté vyzráli ve velké osobnosti

Čas letí jako bláznivý, zpíval v jednom ze svých hitů Karel Gott. A (nejen) sportovci by o tom mohli povídat...

Vraťme se o 16 let zpět. Hokejové mistrovství světa juniorů tehdy hostily Pardubice společně s Libercem. Češi tenkrát nestačili ve čtvrtfinále na Rusy a na turnaji skončili pátí. Víte, kdo byl v kádru, který vedli Miloslav Hořava, Radim Rulík a Ondřej Weissmann? Jména šesti hráčů, kteří to v kariéře dotáhli nejdál, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth 20 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Brankář Michal Neuvirth zasáhl na mistrovství světa juniorů před 14 lety do čtyř zápasů a na turnaji byl českou jedničkou. V té době chytal v zámořské OHL, už v dalším ročníku si ale odbyl premiéru v NHL za Washington, který jej v roce 2006 draftoval. Poté působil i v Buffalu, New Yorku Islanders a Philadelphii.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jakub Kovář

Jakub Kovář-junior.jpg

V roce 2006 prošel draftem také Jakub Kovář. Ten však, na rozdíl od Neuvirtha, zůstal v České republice a v NHL si nikdy nezachytal. Na šampionát zamířil z Českých Budějovic a na turnaji zasáhl do dvou zápasů. V následujícím ročníku si odbyl extraligovou premiéru. Třetím gólmanem do party tehdy byl Lukáš Daneček.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Michal Jordán

Michal Jordán-junior1.jpg

Zlínský rodák a odchovanec Michal Jordán startoval na třech juniorských šampionátech. Poprvé se představil na přelomu let 2007 a 2008 před domácími fanoušky a v šesti zápasech si připsal jednu asistenci. Ve stejném roce prošel draftem NHL, v němž ho získala Carolina. V současné době působí šestinásobný účastník mistrovství světa, jenž hrál také na olympiádě a Světovém poháru, ve Švýcarsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek-junior1.jpg

Hodně zajímavou kariérou se v 33 letech může chlubit i Tomáš Kundrátek, jenž bude od příští sezony (opět) působit v Třinci. Za Oceláře hrál i v sezoně 2007/08, kdy si odbyl premiéru na mistrovství světa juniorů, na kterém startoval i v následujícím roce. V roce 2008 ho draftoval New York Rangers, Startoval na dvou posledních olympijských hrách, v NHL ale debutoval až v sezoně 2011/12 v dresu Washingtonu. V elitní zámořské lize odehrál jen 30 utkání, zato na domácí scéně vybojoval s Oceláři dva mistrovské tituly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Voráček

Jakub Voráček-junior.jpg

Jakub Voráček to z tehdejšího výběru dotáhl nejdál. V roce 2007 se stal sedmičkou draftu, ve kterém ho získal Columbus, odkud po třech letech zamířil do Philadelphie. Ještě poměrně nedávno patřil k nejlepším českým hráčům, v rozletu ho však zastavily zdravotní problémy po několika otřesech mozku. A jak se mu vedlo na domácím mistrovství světa juniorů? V šesti zápasech si připsal šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Michael Frolík

Michael Frolík-junior repre.jpg

Michael Frolík poprvé startoval na mistrovství světa dvacítek už v sezoně 2004/05. V dalších letech přidal ještě tři účasti a představil se i před domácími fanoušky, kde byl dokonce kapitánem a v šesti zápasech nasázel soupeřům pět branek. V dalším roce hrál už NHL za Floridu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud