David Pastrňák (Boston Bruins)  Útočník David Pastrňák je odchovancem havířovského hokeje. Jako 25. hráče v celkovém pořadí draftu si ho vybral Boston Bruins, kde se setkal se svým vzorem a jmenovcem Krejčím. Během premiérového ročníku odehrál v NHL 46 zápasů ve kterých nastřádal do statistik 27 bodů za deset gólů a 17 asistencí. Skvěle nastartovanou kariéru mu však v další sezoně zbrzdilo zranění. Jasně však ukázal, že v něm vězí obrovský hokejový potenciál. Jen málokdo ale čekal, že jeho výkonnost exploduje tak raketově, jako se to stalo v v ročníku 2016/17. Mladý Čech se zabydlel ve druhé řadě Bostonu po boku Davida Krejčího a patřil k největším oporám týmu. V sezoně 2019/20 kraloval v základní části soutěže střelcům a získal svou první cennou individuální trofej - Maurice Richard Trophy. Profimedia.cz
 Ondřej Kaše (Toronto Maple Leafs)  Šestadvacetiletý útočník Ondřej Kaše se před aktuální sezonou přesunul z Bostonu do Toronta, kde podepsal roní smlouvu. Nejpovedenější část kariéry ale zatím strávil v Anaheimu, kde působil od premiéry v NHL v ročníku 2016/17 až do trejdu do Bostonu v roce 2020. Dosud zvládl v elitní lize odehrát přes 250 utkání, v nichž posbíral 121 bodů (54+67). Dalších 24 zápasů a šest bodů zaznamenal v play-off. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Nosek (Boston Bruins)  Českou extraligu opustil Tomáš Nosek po sezoně 2013/14 a jako nedraftovaný hráč podepsal vstupní kontrakt s Detroitem Red Wings. V ročníku 2015/16 dostal šanci poprvé naskočit do NHL. V elitní lize zvládl šest střetnutí a následně prodloužil smlouvu ve městě automobilů o dva roky. Jenže stálé místo v kádru Red Wings nezískal a opět hrál především na farmě, kde však mužstvu skvělými výkony pomohl k zisku Calder Cupu. Před rozšiřovacím draftem v roce 2017 se dostal na listinu nechráněných hráčů a Golden Knights po něm sáhli už jako po šestém borci v pořadí.Hned v úvodní sezoně v novém klubu byl stabilní součástí sestavy a s týmem překvapivě postoupil až do finále Stanley Cupu. Pak třikrát za sebou prodloužil smlouvu ve městě hazardu o jeden rok, ale loni v létě dal Las Vegas sbohem a upsal se na dva roky Bostonu. Foto: Profimedia.cz
 Martin Kaut (Colorado Avalanche)  Dvaadvacetiletý útočník Martin Kaut byl do NHL draftován v roce 2018. V sezoně 2019/20 poprvé nakoukl do týmu Colorada, za které odehrál devět zápasů. V minulém ročníku si připsal do statistik dalších pět a v tom současném se objevil v NHL dosud šestkrát. Ve statistikách má dva góly a jednu nahrávku. Momentálně působí ve farmářském celku Colorado Eagles v AHL. Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Pasta a spol. jsou v silné stáji. 9 Čechů z NHL, které zastupuje agentura Alvo Sports

Dávno pryč jsou doby, kdy se profesionální sportovec obešel bez agenta. Dnes je zástupce, který jedná s kluby a domlouvá podmínky přestupů či výši platu, naprostou nezbytností.

Bývalý hokejista Aleš Volek založil agenturu ALVO Sports, která momentálně zastupuje více než stovku hráčů. Pod její křídla spadá například Viktor Hübl, Roman Červenka či Tomáš Hyka. Ale také devět Čechů z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Dan Vladař (Calgary Flames)

Dan Vladař-Calgary.jpg

V roce 2015 si Boston vybral ve třetím kole draftu jako 75. hráče v celkovém pořadí Dana Vladaře. Talentovaný brankář zazářil na mistrovství světa hráčů do 18 let v roce 2014, kde pomohl národnímu týmu ke stříbrným medailím, ale v zámoří působil především v celku Providence Bruins v nižší soutěži AHL. V Bostonu měl smlouvu do konce sezony 2022/23, ale během loňského léta byl vytrejdován do Calgary. V kanadském klubu už odchytal víc utkání než během celého pobytu v Bostonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

David Pastrňák (Boston Bruins)

David Pastrňák1.jpg

Útočník David Pastrňák je odchovancem havířovského hokeje. Jako 25. hráče v celkovém pořadí draftu si ho vybral Boston Bruins, kde se setkal se svým vzorem a jmenovcem Krejčím.

Během premiérového ročníku odehrál v NHL 46 zápasů ve kterých nastřádal do statistik 27 bodů za deset gólů a 17 asistencí. Skvěle nastartovanou kariéru mu však v další sezoně zbrzdilo zranění. Jasně však ukázal, že v něm vězí obrovský hokejový potenciál. Jen málokdo ale čekal, že jeho výkonnost exploduje tak raketově, jako se to stalo v v ročníku 2016/17.

Mladý Čech se zabydlel ve druhé řadě Bostonu po boku Davida Krejčího a patřil k největším oporám týmu. V sezoně 2019/20 kraloval v základní části soutěže střelcům a získal svou první cennou individuální trofej - Maurice Richard Trophy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Ondřej Kaše (Toronto Maple Leafs)

Ondřej Kaše-Toronto.jpg

Šestadvacetiletý útočník Ondřej Kaše se před aktuální sezonou přesunul z Bostonu do Toronta, kde podepsal roní smlouvu. Nejpovedenější část kariéry ale zatím strávil v Anaheimu, kde působil od premiéry v NHL v ročníku 2016/17 až do trejdu do Bostonu v roce 2020. Dosud zvládl v elitní lize odehrát přes 250 utkání, v nichž posbíral 121 bodů (54+67). Dalších 24 zápasů a šest bodů zaznamenal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Tomáš Nosek (Boston Bruins)

Tomáš Nosek-Boston.jpg

V extralize se Tomáš Nosek objevil poprvé v ročníku 2011/12 a hned slavil s Pardubicemi mistrovský titul. Nejvyšší tuzemskou soutěž opustil po sezoně 2013/14 a jako nedraftovaný hráč podepsal vstupní kontrakt s Detroitem Red Wings. Premiérovou sezonu v zámoří odehrál na farmě v nižší soutěži AHL v celku Grand Rapids Griffins, kde si vedl hodně slušně -  v 55 zápasech posbíral 34 bodů (11+23) a ve 12 duelech v play-off dal dvě branky a připsal si sedm nahrávek.

V dalším ročníku dostal šanci poprvé naskočit do NHL. V elitní lize zvládl šest střetnutí a následně prodloužil smlouvu ve městě automobilů o dva roky. Jenže stálé místo v kádru Red Wings nezískal a opět hrál především na farmě, kde však mužstvu skvělými výkony pomohl k zisku Calder Cupu. Před rozšiřovacím draftem v roce 2017 se dostal na listinu nechráněných hráčů a Golden Knights po něm sáhli už jako po šestém borci v pořadí.

Hned v úvodní sezoně v novém klubu byl stabilní součástí sestavy a s týmem překvapivě postoupil až do finále Stanley Cupu. Pak třikrát za sebou prodloužil smlouvu ve městě hazardu o jeden rok, ale loni v létě dal Las Vegas sbohem a upsal se na dva roky Bostonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Martin Kaut (Colorado Avalanche)

Martin Kaut-Colorado.jpg

Dvaadvacetiletý útočník Martin Kaut byl do NHL draftován v roce 2018. V sezoně 2019/20 poprvé nakoukl do týmu Colorada, za které odehrál devět zápasů. V minulém ročníku si připsal do statistik dalších pět a v tom současném se objevil v NHL dosud šestkrát. Ve statistikách má dva góly a jednu nahrávku. Momentálně působí ve farmářském celku Colorado Eagles v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Filip Chytil (New York Rangers)

Filip Chytil NYR2.jpg

Aktuálně dvaadvacetiletý útočník, který byl do NHL draftován v roce 2017 už v prvním kole, si odbyl premiéru v nejlepší lize světa v ročníku 2017/18. Nyní je už čtvrtým rokem platným hráčem New Yorku Rangers. Filip Chytil je jedním z borců, na kterém by do budoucna mohli v Madison Square Garden stavět. Dosud odehrál v NHL 231 utkání, v nichž zaznamenal 85 bodů za 40 branek a 45 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

David Kämpf (Toronto Maple Leafs)

David Kämpf-Toronto.jpg

Už pátou sezonu v NHL kroutí David Kämpf, který až do konce minulého ročníku hájil barvy Chicaga. Od léta je hráčem Toronta, kde zažívá nejpovedenější část své zámořské kariéry.

V elitní zámořské lize si do statistik dosud připsal 79 bodů (25+54) ve 292 zápasech. Sedmadvacetiletý forvard, který dříve hrával za Chomutov, hraje především ve třetím či čtvrtém útoku Maple Leafs a na ledě tráví v průměru necelých 15 minut za zápas. V kanadském klubu má smlouvu do konce ročníku 2022/23.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Michal Kempný (Washington Capitals)

Michal Kempný Washington 2.jpg

Bývalý bek Komety Brno a Avangardu Omsk hraje šestou sezonu v NHL. V průběhu druhého ročníku v zámoří opustil Chicago a zamířil do Washingtonu, se kterým získal Stanley Cup. Odměnou mu byl čtyřletý kontrakt na deset milionů dolarů, který vyprší letos v létě. V roce 2020 byl nominován na Bill Masterton Trophy, kterou každý rok získává jeden hokejista z NHL za vytrvalost, sportovního ducha a oddanost hokeji. Jeho rozlet zbrzdilo vážné zranění, které ho na dlouhou doby vyřadilo ze hry. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Jakub Vrána (Detroit Red Wings)

Jakub Vrána-Detroit.jpg

V roce 2014 - stejně jako David Pastrňák - prošel draftem NHL také Jakub Vrána, na kterého ukázal Washington. Aktuálně šestadvacetiletý útočník si na svou šanci musel počkat o něco déle, vybojoval si však pevné místo v týmu a na konci sezony 2017/18 zvedl nad hlavu Stanley Cup. Loni byl překvapivě vyměněn do Detroitu, kde se však vážně zranil a na led se znovu dostal teprve letos v březnu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud