Bývalý hokejista Aleš Volek založil agenturu ALVO Sports, která momentálně zastupuje více než stovku hráčů. Pod její křídla spadá například Viktor Hübl, Roman Červenka či Tomáš Hyka. Ale také devět Čechů z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.
David Pastrňák (Boston Bruins)

Havířovský rodák David Pastrňák si prožil v sezoně 2014/15 debut z říše snů. Jen pár měsíců po draftu dostal šanci v NHL a chytil ji pořádně za pačesy. Další ročník mu sice pokazilo vážné zranění, ale od sezony 2016/17 je jednou z velkých hvězd soutěže.
Šikovný útočník je odchovancem havířovského hokeje. Jako 25. hráče v celkovém pořadí draftu si ho vybral Boston Bruins, kde se setkal se svým vzorem a jmenovcem Krejčím.
Ve stopách Pastrňáka či Vrány. 5 Čechů z draftu 2014, kteří se (zatím) nedočkali startu v NHL
Během premiérového ročníku odehrál v NHL 46 zápasů ve kterých nastřádal do statistik 27 bodů za deset gólů a 17 asistencí. Skvěle nastartovanou kariéru mu však v další sezoně zbrzdilo zranění. Jasně však ukázal, že v něm vězí obrovský hokejový potenciál. Jen málokdo ale čekal, že jeho výkonnost exploduje tak raketově, jako se to stalo v v ročníku 2016/17. Mladý Čech se zabydlel ve druhé řadě Bostonu po boku Davida Krejčího a patřil k největším oporám týmu. V současné sezoně už kraloval v základní části soutěže střelcům a získal svou první cennou individuální trofej - Maurice Richard Trophy.
Foto: Profimedia.cz
Ondřej Kaše (Boston Bruins)

Čtyřiadvacetiletý útočník Ondřej Kaše se stal letos - poprvé během své zámořské kariéry - obětí trejdu, když se stěhoval z Anaheimu, kde působil od premiéry v NHL v ročníku 2016/17, do Bostonu. Díky tomu si zahraje v nejlepším týmu základní (nedohrané) části ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup. Dosud zvládl v elitní lize odehrát 204 utkání, v nichž posbíral 97 bodů (43+54). Dalších 13 zápasů a dva body zaznamenal v play-off.
Foto: Profimedia.cz
David Kaše (Philadelphia Flyers)

Po několika letech má také český hokej opět bratrskou dvojici v NHL. Na sourozence Kaberleovy či Michálkovy nyní navazují David a Ondřej Kaše. David, který je o rok mladší než jeho slavnější bratr, byl v roce 2015 draftován Philadelphií a teprve v současném ročníku dostal první šanci zahrát si v NHL. Dosud naskočil do šesti utkání a dal jednu branku.
Foto: Profimedia.cz
Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights)

V extralize se Tomáš Nosek objevil poprvé v ročníku 2011/12 a hned slavil s Pardubicemi mistrovský titul. Nejvyšší tuzemskou soutěž opustil po sezoně 2013/14 a jako nedraftovaný hráč podepsal vstupní kontrakt s Detroitem Red Wings. Premiérovou sezonu v zámoří odehrál na farmě v nižší soutěži AHL v celku Grand Rapids Griffins, kde si vedl hodně slušně - v 55 zápasech posbíral 34 bodů (11+23) a ve 12 duelech v play-off dal dvě branky a připsal si sedm nahrávek.
V dalším ročníku dostal šanci poprvé naskočit do NHL. V elitní lize zvládl šest střetnutí a následně prodloužil smlouvu ve městě automobilů o dva roky. Jenže stálé místo v kádru Red Wings nezískal a opět hrál především na farmě, kde však mužstvu skvělými výkony pomohl k zisku Calder Cupu. Před rozšiřovacím draftem v roce 2017 se dostal na listinu nechráněných hráčů a Golden Knights po něm sáhli už jako po šestém borci v pořadí.
Hned v úvodní sezoně v novém klubu byl stabilní součástí sestavy a s týmem překvapivě postoupil až do finále Stanley Cupu. Loni v létě prodloužil smlouvu ve městě hazardu o jeden rok.
Foto: Profimedia.cz
Martin Kaut (Colorado Avalanche)

Dvacetiletý útočník Martin Kaut byl do NHL draftován v roce 2018. V minulé sezoně působil pouze na farmě, letos už ale nakoukl do prvního týmu Colorada, za které odehrál devět zápasů. Vstřelil v nich dva góly a přidal jednu nahrávku.
Foto: Profimedia.cz
Filip Chytil (New York Rangers)

Dvacetiletý útočník, který byl do NHL draftován v roce 2017 už v prvním kole, si odbyl premiéru v nejlepší lize světa v ročníku 2017/18. Nyní je už dvě sezony platným hráčem New Yorku Rangers. Filip Chytil je jedním z borců, na kterém by do budoucna chtěli v Madison Square Garden stavět. Dosud v NHL odehrál 144 utkání, v nichž zaznamenal 49 bodů za 26 branek a 23 asistencí.
Foto: Profimedia.cz
David Kämpf (Chicago Blackhawks)

Už tři sezony v NHL má za sebou David Kämpf, který hájí barvy Chicaga. V elitní zámořské lize si do statistik dosud připsal 46 bodů (16+30) ve 179 zápasech. Pětadvacetiletý forvard, který dříve hrával za Chomutov, hraje především ve třetím či čtvrtém útoku Blackhawks a na ledě tráví v průměru 13 minut a 40 vteřin za zápas. V Chicagu má smlouvu do konce ročníku 2020/21.
Foto: Profimedia.cz
Michal Kempný (Washington Capitals)

Bývalý bek Komety Brno a Avangardu Omsk hraje čtvrtou sezonu v NHL. V průběhu druhého ročníku v zámoří opustil Chicago a zamířil do Washingtonu, se kterým získal Stanley Cup. Odměnou mu byl čtyřletý kontrakt na deset milionů dolarů, který vyprší v roce 2022. Před pár dny byl nominován na Bill Masterton Trophy, kterou každý rok získává jeden hokejista z NHL za vytrvalost, sportovního ducha a oddanost hokeji.
Foto: Profimedia.cz
Jakub Vrána (Washington Capitals)

V roce 2014 - stejně jako David Pastrňák - prošel draftem NHL také Jakub Vrána, na kterého ukázal Washington. Čtyřiadvacetiletý útočník si na svou šanci musel počkat o něco déle, už pár let má ale pevné místo v týmu a na konci sezony 2017/18 zvedl nad hlavu Stanley Cup. V současném ročníku patří mezi opory mužstva. Smlouvu v hlavním městě USA má podepsanou do roku 2021.
Foto: Profimedia.cz