New York Islanders – Pittsburgh Penguins (Dominik Simon) . Dominik Simon letos zažil svou nejlepší sezonu v NHL. V dresu Penguins odehrál 71 zápasů, dal osm branek a přidal dvacet asistencí. Teď ho čeká souboj s jedním z překvapení soutěže – New Yorkem Islanders. Foto: Profimedia.cz
 Nashville Predators - Dallas Stars (Roman Polák, Radek Faksa) . Za Dallas si letos zahráli tři čeští hokejisté. Martin Hanzal však vinou zdravotních problémů zvládl jen sedm startů, zato Roman Polák s Radkem Faksou patřili k důležitým postavám Stars. Zatímco Polák piloval zadní řady, Faksa dal 15 branek, přidal stejný počet asistencí a patřil ke klíčovým hráčům Dallasu. Foto: Profimedia.cz
 San Jose Sharks (Tomáš Hertl, Lukáš Radil) – Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek) . V San Jose se letos vytvořila česká kolonie, kterou vedl Tomáš Hertl. Pětadvacetiletý útočník posbíral 74 (35+39) bodů a zažil svou suverénně nejproduktivnější sezonu v NHL. V premiérovém roce v zámoří se dařilo i Lukáši Radilovi, jenž dal v 36 zápasech sedm branek a přidal čtyři nahrávky. Dres Sharks oblékal i Radim Šimek, ten je ale zraněný. Na druhé straně se nejspíš nepředstaví Tomáš Hyka, který působí jen na farmě. Zato Tomáš Nosek má v sestavě Las Vegas pevnou pozici a letos posbíral 17 bodů. Foto: Profimedia.cz
 Boston Bruins (David Krejčí, David Pastrňák) – Toronto Maple Leafs.  Na tuto sérii se čeští fanoušci velmi těší. David Pastrňák už je totiž fit a společně s Davidem Krejčím půjde na svůj oblíbený tým – Toronto. Pastrňák byl letos nejproduktivnějším českým hráčem v NHL a v 66 zápasech základní části posbíral 81 (38+43) kanadských bodů. Krejčí jich má o osm méně. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Pastrňák a spol. ve hře o Stanley Cup. 16 Čechů, kteří postoupili do play-off NHL

Jde do tuhého. Základní část NHL je minulostí, v akci zůstali už jen ti nejlepší, kteří se nyní utkají o Stanley Cup. O ten bude bojovat i několik českých hokejistů.

Ze hry venku je Jakub Voráček, Radko Gudas, Vladimír Sobotka či Filip Hronek. Ve hře o Stanley Cup však stále zůstává 16 českých hokejistů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Tampa Bay Lightning (Jan Rutta, Ondřej Palát) – Columbus Blue Jackets (Lukáš Sedlák)

Ondřej Palát.jpg

K hlavním favoritům na zisk Stanley Cupu patří Tampa Bay, která letos ovládla základní část NHL. V dresu Lightning působí stálice Ondřej Palát (letos 34 bodů) a Jan Rutta, který do organizace zamířil v průběhu sezony z Chicaga. Na druhé straně by se mohl objevit Lukáš Sedlák, ten ale poslední zápasy nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

New York Islanders – Pittsburgh Penguins (Dominik Simon)

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

Dominik Simon letos zažil svou nejlepší sezonu v NHL. V dresu Penguins odehrál 71 zápasů, dal osm branek a přidal dvacet asistencí. Teď ho čeká souboj s jedním z překvapení soutěže – New Yorkem Islanders.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Nashville Predators - Dallas Stars (Roman Polák, Radek Faksa)

Radek Faksa Dallas 2.jpg

Za Dallas si letos zahráli tři čeští hokejisté. Martin Hanzal však vinou zdravotních problémů zvládl jen sedm startů, zato Roman Polák s Radkem Faksou patřili k důležitým postavám Stars. Zatímco Polák piloval zadní řady, Faksa dal 15 branek, přidal stejný počet asistencí a patřil ke klíčovým hráčům Dallasu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

San Jose Sharks (Tomáš Hertl, Lukáš Radil) – Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek)

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

V San Jose se letos vytvořila česká kolonie, kterou vedl Tomáš Hertl. Pětadvacetiletý útočník posbíral 74 (35+39) bodů a zažil svou suverénně nejproduktivnější sezonu v NHL. V premiérovém roce v zámoří se dařilo i Lukáši Radilovi, jenž dal v 36 zápasech sedm branek a přidal čtyři nahrávky. Dres Sharks oblékal i Radim Šimek, ten je ale zraněný. Na druhé straně se nejspíš nepředstaví Tomáš Hyka, který působí jen na farmě. Zato Tomáš Nosek má v sestavě Las Vegas pevnou pozici a letos posbíral 17 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Boston Bruins (David Krejčí, David Pastrňák) – Toronto Maple Leafs 

David Pastrňák Boston 4.jpg

Na tuto sérii se čeští fanoušci velmi těší. David Pastrňák už je totiž fit a společně s Davidem Krejčím půjde na svůj oblíbený tým – Toronto. Pastrňák byl letos nejproduktivnějším českým hráčem v NHL a v 66 zápasech základní části posbíral 81 (38+43) kanadských bodů. Krejčí jich má o osm méně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Washington Capitals (Dmitrij Jaškin, Jakub Vrána) – Carolina Hurricanes (Petr Mrázek)

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Capitals se loni konečně dočkali Stanley Cupu a letos budou útočit na další. Ovšem už bez Michala Kempného, který se zranil a sezona pro něj skončila. V akci naopak budou útočnici Dmitrij Jaškin a Jakub Vrána, jenž byl s 24 góly třetím nejlepším českým střelcem v NHL. Ovečkinovi a spol. bude čelit Petr Mrázek, který chytil druhý dech a po dlouhých devíti letech dostal Carolinu do play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Calgary Flames (David Rittich, Michael Frolík) – Colorado Avalanche 

David Rittich Calgary 2.jpg

Pavel Francouz si letos odbyl premiéru v NHL, téměř celou sezonu ale strávil na farmě Colorada, kde působí i Martin Kaut. Zato David Rittich letos zasáhl do 45 zápasů a má lví podíl na postupu Calgary do play-off. V tom si zahraje i Michael Frolík, jenž letos posbíral 34 (16+18) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud