6. David Pastrňák - 4 miliony dolarů  David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší čtyřiadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení. Pastrňák se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně půjde ještě víc nahoru. Profimedia.cz
 5. Patrice Bergeron - 4,375 milionu dolarů  Pětatřicetiletý centr Patrice Bergeron debutoval v prvním týmu Bostonu v sezoně 2002/03. Brzy se vypracoval v klíčového hráče a v jednu z nejrespektovanějších osobností NHL. Na kontě má olympijské zlato z Vancouveru a Soči, byl také členem zlatého týmu na Světovém poháru v roce 2016 a ve sbírce má i Stanley Cup. V roce 2013 podepsal osmiletý kontrakt na 55 milionů dolarů, z něhož si v příštím ročníku ukrojí 4,375 milionu dolarů. Profimedia.cz
 4. Brad Marchand  - 5 milionů dolarů  Dvaatřicetiletý útočník Brad Marchand, který v roce 2011 získal s Bruins Stanley Cup, je velkým kamarádem Davida Pastrňáka. V barvách Bostonu strávil celou dosavadní kariéru v NHL. Mistr světa a vítěz Světového poháru v roce 2016, na kterém dal pět branek a přidal tři nahrávky, podepsal s Bostonem zatím poslední kontrakt před čtyřmi lety. V nadcházející sezoně mu zajišťuje příjem rovných pěti milionů dolarů. Smlouva mu vyprší až v roce 2025. Bezpochyby jsou to dobře vynaložené peníze. Profimedia.cz
 3. Tuukka Rask - 6,5 milionu dolarů  O šanci v Bostonu bojuje mladý český gólman Daniel Vladař. I on ale moc dobře ví, že dveře do klece Bruins jsou (zatím) zavřené. Místo mezi třemi tyčemi totiž hájí jeden z nejlepších brankářů světa Tuukka Rask, jenž během poslední výluky v NHL vypomáhal Plzni. Finskému reprezentantovi běží osmiletý kontrakt na 56 milionů dolarů. V příštím ročníku z něj dostane na účet šest a půl milionu dolarů. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Pastrňák, Krejčí a spol. 6 hráčů Bostonu Bruins, kteří si v příští sezoně vydělají nejvíc peněz

Jeden z nejdelších zámořských příběhů hokejového léta v roce 2017: David Pastrňák a jeho tahanice o smlouvu s Bostonem. Obě strany si nakonec plácly a český mladík se rázem stal jedním z nejlépe placených hráčů týmu.

boston.jpg

Boston se pyšní nesmírně silným týmem, který možná i v nadcházející sezoně povede zkušený slovenský kapitán Zdeno Chára. Dvoumetrový obr ale v sezoně 2019/20 nepatřil mezi hráče Bruins s nejvyšším platem a nebude mezi ně patřit ani tehdy, pokud bude hrát i v příštím ročníku NHL. Nejlépe vydělávající borce je třeba hledat jinde. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete šestici borců, kteří si v ročníku 2020/21 vydělají nejvíc peněz.

Pokračování 2 / 7

6. David Pastrňák - 4 miliony dolarů

David Pastrňák Boston 3.jpg

David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší čtyřiadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení.

Pastrňák se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně půjde ještě víc nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Patrice Bergeron - 4,375 milionu dolarů

Patrice Bergeron-Boston.jpg

Pětatřicetiletý centr Patrice Bergeron debutoval v prvním týmu Bostonu v sezoně 2002/03. Brzy se vypracoval v klíčového hráče a v jednu z nejrespektovanějších osobností NHL. Na kontě má olympijské zlato z Vancouveru a Soči, byl také členem zlatého týmu na Světovém poháru v roce 2016 a ve sbírce má i Stanley Cup. V roce 2013 podepsal osmiletý kontrakt na 55 milionů dolarů, z něhož si v příštím ročníku ukrojí 4,375 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Brad Marchand  - 5 milionů dolarů

Brad Marchand.jpg

Dvaatřicetiletý útočník Brad Marchand, který v roce 2011 získal s Bruins Stanley Cup, je velkým kamarádem Davida Pastrňáka. V barvách Bostonu strávil celou dosavadní kariéru v NHL.

Mistr světa a vítěz Světového poháru v roce 2016, na kterém dal pět branek a přidal tři nahrávky, podepsal s Bostonem zatím poslední kontrakt před čtyřmi lety. V nadcházející sezoně mu zajišťuje příjem rovných pěti milionů dolarů. Smlouva mu vyprší až v roce 2025. Bezpochyby jsou to dobře vynaložené peníze.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Tuukka Rask - 6,5 milionu dolarů

Tukka Rask.jpg

O šanci v Bostonu bojuje mladý český gólman Daniel Vladař. I on ale moc dobře ví, že dveře do klece Bruins jsou (zatím) zavřené. Místo mezi třemi tyčemi totiž hájí jeden z nejlepších brankářů světa Tuukka Rask, jenž během poslední výluky v NHL vypomáhal Plzni. Finskému reprezentantovi běží osmiletý kontrakt na 56 milionů dolarů. V příštím ročníku z něj dostane na účet šest a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. David Krejčí - 7 milionů dolarů

David Krejčí 2.jpg

Čtyřiatřicetiletému českému centrovi Davidovi Krejčímu, jenž v roce 2011 pomohl Bostonu ke Stanley Cupu, poběží poslední rok ze šestileté smlouvy, kterou podepsal v roce 2014 a která mu zajišťuje příjem ve výši 43 milionů dolarů. V nadcházející sezoně z ní dostane sedm milionů dolarů.

Krejčí je nade vší pochybnost jedním z klíčových hráčů Bruins a patrně patří k nejvíce nedoceněným borcům v NHL. Nejenže je pro tým stabilním zdrojem gólů a nahrávek, ale je také tvrdým dříčem, který odvede na ledě obrovskou porci - mnohdy neviditelné - černé práce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Charlie Coyle - 8 milionů dolarů

Charlie Coyle.jpg

Možná jste trochu v rozpacích, když nyní vidíte na nejvyšší příčce platového žebříčku Bostonu pro sezonu 2020/21 amerického útočníka Charlieho Coylea. Osmadvacetiletý borec se na vrcholu ocitl díky nesmírně povedenému play-off v roce 2019.

Během ročníku byl do Bostonu vytrejdován z Minnesoty a v základní části soutěže stihl odehrát v novém klubu 22 utkání, v nichž zaznamenal pouhých šest bodů (2+4). Jenže v bojích o Stanley Cup jako by ho pokropili živou vodou. Pomohl Bruins do finále 16 body (9+7) ve 24 zápasech a vysloužil si šestiletý kontrakt na 31,5 milionu dolarů, který mu začne běžet od příštího ročníku. V něm z celkové částky získá největší díl - rovných osm milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud