Martin Havlát – 242 gólů  Dalším v řadě, koho Pastrňák letos pokořil, byl Martin Havlát. Ten se v základní části NHL dostal na 242 branek, nebýt však zdravotních problémů, které jej po celou kariéru provázely, tak by se dostal ještě na vyšší číslo. Střelecky mu nejlépe vyšla sezona 2003/04, kdy se trefil jednatřicetkrát za Ottawu. Současný generální manažer národního týmu oblékal taky dresy Chicaga, Minnesoty, San Jose, New Jersey a St. Louis.
 Robert Reichel – 252 gólů  Robert Reichel odehrál v základní části NHL 830 zápasů, ve kterých posbíral 630 bodů. Nastupoval za Calgary, New York Islanders, krátce byl taky v Arizoně a poslední tři roky odehrál za Toronto. V nejlepší lize světa nastřílel 252 gólů – a taky jeho už letos Pastrňák pokořil.
 Václav Prospal – 255 gólů  Na začátku prosince se Pastrňák vyhoupl i před Václava Prospala, jenž se v základní části NHL dostal na 255 gólů. Houževnatý útočník odehrál za Atlantikem více než 1100 zápasů, prošel Philadelphií, Ottawou, Floridou, Tampou Bay, Anaheimem, New Yorkem Rangers a Columbusem, za který odehrál poslední dva roky v NHL. S tou se v sezoně 2012/13 rozloučil 12 góly a 18 nahrávkami.
 Martin Straka – 257 gólů  Ihned poté, co Pastrňák přeskočil Prospala, dostal se i před další legendu českého hokeje. Zanechal za sebou taky olympijského šampiona z Nagana Martina Straku, který dal v NHL 257 branek a dalších 26 jich přidal v play-off. Bývalý útočník, jemuž je padesát let, nastupoval za Pittsburgh, Ottawu, New York Islanders, Floridu, Los Angeles a New York Rangers. S NHL se rozloučil po sezoně 2007/08.
5
Fotogalerie

Pastrňák přepisuje historii. 5 českých kanonýrů, které letos přeskočil v tabulkách NHL

David Pastrňák má formu jako hrom. Do letošního ročníku NHL šel s 240 góly, teď jich už však má na kontě 261, díky čemuž stoupá historickou tabulkou českých kanonýrů.

David Pastrňák dal dnes v noci v základní části NHL svůj gól s pořadovým číslem 261, čímž se střelecky dotáhl na Roberta Langa, jehož určitě už brzy překoná. V letošním ročníku už navíc ve střeleckých statistikách přeskočil pět dalších legendárních českých útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Martin Ručinský – 241 gólů

Martin Ručinský.jpg

Pastrňák šel do sezony s 240 góly. Hned v prvním duelu proti Washingtonu se však střelecky prosadil, přidal i tři nahrávky, a v historické tabulce střelců dorovnal Martina Ručinského. Bývalý vynikající útočník v NHL hrával za Edmonton, Quebec, Colorado, Montreal, Dallas, New York Rangers, Vancouver a St. Louis, v jehož barvách se v sezoně 2007/08 s nejlepší ligou světa rozloučil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Havlát – 242 gólů

Martin Havlát SJ.jpg

Dalším v řadě, koho Pastrňák letos pokořil, byl Martin Havlát. Ten se v základní části NHL dostal na 242 branek, nebýt však zdravotních problémů, které jej po celou kariéru provázely, tak by se dostal ještě na vyšší číslo. Střelecky mu nejlépe vyšla sezona 2003/04, kdy se trefil jednatřicetkrát za Ottawu. Současný generální manažer národního týmu oblékal taky dresy Chicaga, Minnesoty, San Jose, New Jersey a St. Louis.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Robert Reichel – 252 gólů

Robert Reichel NHL.jpg

Robert Reichel odehrál v základní části NHL 830 zápasů, ve kterých posbíral 630 bodů. Nastupoval za Calgary, New York Islanders, krátce byl taky v Arizoně a poslední tři roky odehrál za Toronto. V nejlepší lize světa nastřílel 252 gólů – a taky jeho už letos Pastrňák pokořil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Václav Prospal – 255 gólů

Václav Prospal Columbus.jpg

Na začátku prosince se Pastrňák vyhoupl i před Václava Prospala, jenž se v základní části NHL dostal na 255 gólů. Houževnatý útočník odehrál za Atlantikem více než 1100 zápasů, prošel Philadelphií, Ottawou, Floridou, Tampou Bay, Anaheimem, New Yorkem Rangers a Columbusem, za který odehrál poslední dva roky v NHL. S tou se v sezoně 2012/13 rozloučil 12 góly a 18 nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Straka – 257 gólů

Martin Straka NYR.jpg

Ihned poté, co Pastrňák přeskočil Prospala, dostal se i před další legendu českého hokeje. Zanechal za sebou taky olympijského šampiona z Nagana Martina Straku, který dal v NHL 257 branek a dalších 26 jich přidal v play-off. Bývalý útočník, jemuž je padesát let, nastupoval za Pittsburgh, Ottawu, New York Islanders, Floridu, Los Angeles a New York Rangers. S NHL se rozloučil po sezoně 2007/08.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud