Miroslav Stoch (PAOK Soluň) – 38,1 milionů korun . Do Slavie přišel z Fenerbahce a v Edenu vydržel dva roky. V české soutěži si připsal 58 startů, dal v nich 16 branek a přidal 15 asistencí. Dokonce se vrátil do slovenské reprezentace, jenže na jaře se začal vytrácet ze základní sestavy a po sezoně odešel do Soluně, kde už dříve působil. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Simon Deli (FC Bruggy) – 65 milionů korun . Bývalý bek Sparta, Příbrami a Českých Budějovic v Edenu naplno ukázal své kvality. Reprezentant z Pobřeží slonoviny se vypracoval do role jednoho z nejlepších ligových stoperů, okolo něhož dlouho kroužily kluby ze zahraničí. Sedmadvacetiletý bek nakonec zamířil do Brugg, s nimiž vybojoval postup do Ligy mistrů. V Edenu za něj přistálo 65 milionů korun, polovina ale připadla Spartě. Foto: Profimedia.cz
 Jaromír Zmrhal (Brescia Calcio) – 96,5 milionů korun . Šestadvacetiletý slávistický odchovanec odkopal v lize 187 zápasů. O jeho odchodu se spekulovalo už několikrát, nakonec ale Eden opustil až v létě, kdy zamířil do italské Brescie. Tým, v němž působí i Aleš Matějů, za Jaromíra Zmrhala zaplatil téměř sto milionů korun. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Michael Ngadeu (KAA Gent) – 115 milionů korun . Kamerunský reprezentant vytvořil společně s Delim nepropustnou stoperskou dvojici, Slavia však o oba přišla. Michael Ngadeu po africkém šampionátu vyslyšel volání z Belgie, a přestože mu Slavia nabízela novou smlouvu, odešel do belgického Gentu. V Edenu přistálo 115 milionů korun, dvacet procent z této částky ale získalo rumunské Botosani, kde dříve působil Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Perné léto v Edenu. 5 hráčů, které Slavia prodala za více než 600 milionů korun

Dynamo Moskva poslalo do Edenu astronomickou nabídku. Ruský klub toužil po Tomáši Součkovi, za něhož byl ochoten zaplatit půl miliardy korun. Sešívaní jej nepustili, i tak ale v létě pořádně vydělali.

Bez názvu2.jpg

Slavia oslavila postup do Ligy mistrů a kraluje ligové tabulce, musela však řešit i několik problémů – sešívanou kabinu totiž v létě opustili pět důležitých hráčů. Na druhou stranu, pražský klub na nich pořádně vydělal. Přestupové částky jednotlivých hráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Miroslav Stoch (PAOK Soluň) – 38,1 milionů korun

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do Slavie přišel z Fenerbahce a v Edenu vydržel dva roky. V české soutěži si připsal 58 startů, dal v nich 16 branek a přidal 15 asistencí. Dokonce se vrátil do slovenské reprezentace, jenže na jaře se začal vytrácet ze základní sestavy a po sezoně odešel do Soluně, kde už dříve působil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Simon Deli (FC Bruggy) – 65 milionů korun

Simon Deli Bruggy 2.jpg

Bývalý bek Sparta, Příbrami a Českých Budějovic v Edenu naplno ukázal své kvality. Reprezentant z Pobřeží slonoviny se vypracoval do role jednoho z nejlepších ligových stoperů, okolo něhož dlouho kroužily kluby ze zahraničí. Sedmadvacetiletý bek nakonec zamířil do Brugg, s nimiž vybojoval postup do Ligy mistrů. V Edenu za něj přistálo 65 milionů korun, polovina ale připadla Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaromír Zmrhal (Brescia Calcio) – 96,5 milionů korun

Jaromír Zmrhal Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý slávistický odchovanec odkopal v lize 187 zápasů. O jeho odchodu se spekulovalo už několikrát, nakonec ale Eden opustil až v létě, kdy zamířil do italské Brescie. Tým, v němž působí i Aleš Matějů, za Jaromíra Zmrhala zaplatil téměř sto milionů korun.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michael Ngadeu (KAA Gent) – 115 milionů korun

Michael Ngadeu Gent.jpg

Kamerunský reprezentant vytvořil společně s Delim nepropustnou stoperskou dvojici, Slavia však o oba přišla. Michael Ngadeu po africkém šampionátu vyslyšel volání z Belgie, a přestože mu Slavia nabízela novou smlouvu, odešel do belgického Gentu. V Edenu přistálo 115 milionů korun, dvacet procent z této částky ale získalo rumunské Botosani, kde dříve působil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alex Král (Spartak Moskva) - 310 milionů korun

Alex Král Spartak.jpg

Do Edenu přišel teprve v zimě, stihl toho ale hodně. Jednadvacetiletý Alex Král se zabydlel v základní sestavě, pomohl k parádnímu tažení Evropskou ligou a dostal se i do reprezentace. V úvodu nového ročníku už ale neměl tak pevnou pozici a teď navíc mění angažmá. Alex Král přestoupil za 310 milionů korun do Spartaku Moskva a postaral se o druhý nejdražší odchod v ligové historii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud