Michal Horňák  Vicemistr Evropy z roku 1996 získal se Spartou celkově deset titulů. Tři v československé lize a zbylých sedm v samostatné české soutěži. Na Letné strávil Michal Horňák převážnou část kariéry, a přestože byl jen svátečním střelcem, kvůli svým defenzivním schopnostem byl vždy jedním z nejdůležitějších článků týmu. Profimedia.cz
 Martin Hašek  Martin Hašek s profesionálním fotbalem začínal v Pardubicích a přes Cheb a Liberec se v roce 1997 dostal na Letnou. Ve Spartě prožil úspěšné časy, vybojoval čtyři tituly a zahrál si v Lize mistrů. V té době patřil ke klíčovým hráčům letenského týmu, ze kterého v roce 2001 odešel do Austrie Vídeň. Profimedia.cz
 Horst Siegl  Čtyři československé a sedm českých titulů. Taková je vizitka Horsta Siegla, který ve Spartě, s výjimkou krátkých přestávek, působil v letech 1987 až 2001. Několikrát se stal králem ligových střelců a až do ročníku 2013/14 byl se 134 trefami nejlepším kanonýrem v ligové historii. Pak ho z trůnu sesadil David Lafata. Profimedia.cz
 Vratislav Lokvenc  Vratislav Lokvenc se v roce 2000 stal teprve třetím hráčem v ligové historii, který dal během jediného zápasu čtyři góly. Jeho řádění tehdy odnesly České Budějovice. Ve stejném ročníku nastřílel 22 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže, v níž účastník světového šampionátu získal pět titulů a následně odešel do Kaiserslauternu. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

24 let od prvního startu Tomáše Rosického v A týmu Sparty. Připomeňte si klubové legendy, s nimiž začínal

Tomáš Rosický ukončil v zimě roku 2017 profesionální hráčskou kariéru. Loučil se po boku Davida Lafaty, Václava Kadlece či Ondřeje Zahustela. Za pár týdnů však uplyne 24 let od chvíle, co ve stejném klubu začínal a po hřišti běhal s největšími novodobými letenskými legendami.

Tomáš Rosický se poprvé objevil v nejvyšší české soutěži v jarní části sezony 1998/99, tedy v době, kdy Sparta vládla lize. Naskočil do tří závěrečných kol - poprvé jako střídající hráč, pak už v základní sestavě. Po jeho boku tehdy bylo i několik legend novodobé sparťanské historie. Vybrali jsem pět z nich, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Novotný

Jiří Novotný Sparta.jpg

Stoper Jiří Novotný patří k největším legendám letenské historie. Od 14 let hrál za Spartu, kterou krátce opustil jen v roce 1999, kdy si odskočil na hostování do Liberce. Na Letné vydržel do roku 2003 a několik let byl kapitánem týmu. Spartu dovedl k osmi českým titulům a stál u začátků kariér řady fotbalistů. Jedním z nich byl právě Tomáš Rosický.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Horňák

Michal Horňák1.jpg

Vicemistr Evropy z roku 1996 získal se Spartou celkově deset titulů. Tři v československé lize a zbylých sedm v samostatné české soutěži. Na Letné strávil Michal Horňák převážnou část kariéry, a přestože byl jen svátečním střelcem, kvůli svým defenzivním schopnostem byl vždy jedním z nejdůležitějších článků týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Hašek

Martin Hašek.jpg

Martin Hašek s profesionálním fotbalem začínal v Pardubicích a přes Cheb a Liberec se v roce 1997 dostal na Letnou. Ve Spartě prožil úspěšné časy, vybojoval čtyři tituly a zahrál si v Lize mistrů. V té době patřil ke klíčovým hráčům letenského týmu, ze kterého v roce 2001 odešel do Austrie Vídeň.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Horst Siegl

Horst Siegl1.jpg

Čtyři československé a sedm českých titulů. Taková je vizitka Horsta Siegla, který ve Spartě, s výjimkou krátkých přestávek, působil v letech 1987 až 2001. Několikrát se stal králem ligových střelců a až do ročníku 2013/14 byl se 134 trefami nejlepším kanonýrem v ligové historii. Pak ho z trůnu sesadil David Lafata.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vratislav Lokvenc

Vratislav Lokvenc.jpg

Vratislav Lokvenc se v roce 2000 stal teprve třetím hráčem v ligové historii, který dal během jediného zápasu čtyři góly. Jeho řádění tehdy odnesly České Budějovice. Ve stejném ročníku nastřílel 22 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže, v níž účastník světového šampionátu získal pět titulů a následně odešel do Kaiserslauternu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud