Petr Čech a 7 dalších hráčů, které novináři zvolili králi letošního podzimu

Petr Čech útočí na zisk dalšího Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu České republiky. Brankář londýnského Arsenalu se dostal na první místo hlasovacího lístku u 29 novinářů.

Bez názvu1.jpg

Čtyřiačtyřicetiletý gólman vede po podzimní části ankety vyhlašované Klubem sportovních novinářů s luxusním náskokem. Druhý Bořek Dočkal na něj ztrácí 134 bodů. Čech se neobjevil jen na pěti z celkových 57 hlasovacích lístků a na více než polovině z nich se dostal na první pozici. Kterých sedm dalších hráčů to ještě dokázalo? Podívejte se.

Pokračování 2 / 8

Vladimír Darida - 1x

Vladimír Darida ČR.jpg

Vladimír Darida prožil velmi zajímavý rok. Psalo se, že se o něj zajímá Real Madrid, prý ho sledoval i Bayern Mnichov. Pak mu ale příliš nevyšlo Euro a na podzim se navíc zranil. Teď už je však znovu fit a dostává se do formy. Jak vysoko se prokouše žebříčkem na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

David Lafata - 1x

David Lafata Fotbalista roku.jpg

Také loňský král David Lafata se dostal na první místo jednoho hlasovacího lístku. Minulé vítězství neobhájí, se svými podzimními výkony ale může být spokojen.

Přestože ukončil reprezentační kariéru, hraje zřejmě poslední sezonu a na začátku ročníku vypadl ze sparťanské sestavy, znovu se ukázalo, jak moc je pro hru pražského celku důležitý. S desíti brankami je druhým nejlepším ligovým střelcem podzimu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jakub Brabec - 1x

Jakub Brabec Genk.jpg

Sparta nezvládla kvalifikaci o Ligu mistrů, Jakub Brabec byl navíc v odvetě v Bukurešti vyloučen, a tehdy se začalo reálně uvažovat o jeho odchodu. Na rozloučenou vystřelil Spartě postup do Evropské ligy přes Sönderjyske a poté odešel do Genku. V silném belgickém klubu hraje pravidelně, navíc se probojoval do základní sestavy národního týmu.  S podzimem může být spokojený.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Ladislav Krejčí – 3x

Ladislav Krejčí Bolona.jpg

To, o čem se už dlouho spekulovalo, v létě nastalo. Ladislav Krejčí zvedl kotvy a zamířil do Itálie. V Boloni začal parádně a v září byl vyhlášen nejlepším hráčem měsíce. Bohužel na svou formu nenavázal v těžkých reprezentačních duelech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Sivok - 3x

Tomáš Sivok ČR.jpg

Reprezentace prošla po Euru i během podzimu radikální proměnou. Několik zkušených hráčů odložilo národní dres, Tomáš Sivok se ale rozhodl pokračovat. Třiatřicetiletý stoper Bursasporu si udržel silnou pozici a patří k důležitým hráčům Jarolímova souboru. To potvrzují i výsledky ankety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Pavel Kadeřábek - 7x

Pavel Kadeřábek Hoffenheim.jpg

Theodor GebreSelassie patří k oporám Brém, jako jeden z mála českých fotbalistů hraje pravidelně v elitní zahraniční soutěži, v reprezentaci ale dostává minimum příležitostí.

Důvodem je Pavel Kadeřábek, který prožil výborný podzim. Jeho Hoffenheim šlapě, český bek hraje pravidelně a formu si přenášel i do reprezentace. Na podzim patřil k nejlepším hráčům Jaorlímova týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Bořek Dočkal - 12x

Bořek Dočkal ČR.jpg

V reprezentaci sice na podzim příliš nezářil a nebyl oporou, kterou by měl být, na klubové úrovni se mu ale daří náramně. V lize dal čtyři góly, přidal tři nahrávky a hodně o sobě dal vědět i na mezinárodní scéně. V Evropské lize je se šesti asistencemi nejlepším nahrávačem podzimu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud